Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 14_beneficeJiž třetí benefiční akci pro malého Kristiána z Prostějova chystá na úterý 25. února v Divadelním sále K3 v Uměleckém centru UP (Konvikt) improvizační skupina O.LI.V.Y. Akce se koná pod záštitou děkana FF UP v Olomouci. Vzácné neurologické onemocnění osmiletého pacienta, zvané též Ondinina kletba, způsobuje, že po usnutí přestává dýchat a ve spánku za něj musí dýchat přístroj. Malý školák, kterého se rodiče zřekli, je kvůli své kruté diagnóze odkázán na celoživotní pobyt v nemocnici. Ve své smůle měl ale chlapec štěstí, že si jej před lety z olomoucké JIP vzal s sebou na své nové prostějovské působiště primář MUDr. Josef Tenora. Po prodělaných neurologických operacích byl Kristián ve svých čtyřech letech značně psychomotoricky retardovaný, obtížně se pohyboval, převážnou část stravy musel přijímat hadičkou zavedenou do žaludku. Náročný pacient si ale svou bezprostředností brzy získal srdce zdejších sester a lékařů.

Dnes se díky jejich laskavé péči sám nají, mluví ve větách, učí se číst a počítat, střílí góly ve fotbalových zápasech na nemocniční chodbě. Závažné onemocnění tak u něj navenek připomíná pouze trvalý vývod na krku, který se vždy před spaním napojuje na ventilační dýchací přístroj. Chlapec momentálně spolu s dalšími třemi dlouhodobě nemocnými dětmi zůstává obyvatelem prostějovské nemocnice. Navštěvuje speciální školu a hraje si s desítkou obětavých tet a strýců z řad personálu, kteří mu ve svém volném čase nahrazují chybějící rodinu procházkami, výlety nebo návštěvou cirkusu. Skupina O.LI.V.Y. (Olomoucká LIga V Ymprovizaci) chlapce výtěžkem ze svého vystoupení podpoří již třetím rokem. Souboje v improvizacích mají v Olomouci už jistou tradici. Dva týmy improvizují v rozličných disciplínách na témata diváků, kteří rozhodují o vítězi. „Je to zábavné spojení divadla a sportu. Cílem není se navzájem vyřadit, ale společně si zaimprovizovat,“ doplnila členka O.LI.V. Martina Foretová. „A když se k tomu přidá benefiční zacílení, hraje se s o to větším zápalem. Na všech našich akcích pro Kristiána diváci vytvořili skvělou a inspirativní atmosféru, a to pak nezáleží na tom, kdo v mači zvítězil.“ Nabízí se odpověď, že vítězi jsou všichni, jimž pohnutý osud hocha, jemuž zásadně změnila život spánková apnoe, není lhostejný a chtějí podpořit dobrou věc. Nestihnete-li úterní mač, můžete Kristiána podpořit v sobotu 8. března zakoupením vstupenky na improvizační vystoupení skupin O.LI.V.Y. a OSTR.UŽ.I.NY, které startuje v 19 hod v prostějovském klubu Apollo 13.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments