Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

37 voriskiada5Cvičák plný krásných voříšků, kříženců, pejsků s průkazem původu i bez něj a k tomu skvělá atmosféra. Přesně takový byl první ročník voříškiády v Prostějově, která se konala poslední prázdninovou sobotu. V areálu prostějovského kynologického klubu se 30. srpna sešla více než stovka pejsků různých barev i velikostí, které doprovázelo přes dvě stovky dvounohých parťáků z řad páníčků, vystavovatelů, ale i diváků.

„Díky našim štědrým sponzorům nikdo neodešel domů s prázdnou, proto moc děkujeme i touto formou všem partnerům. Velké poděkování patří i Statutárnímu městu Prostějov, které rovněž podpořilo voříškiádu a navíc přispělo i na nové oplocení areálu,“ uvedla za organizátory Eva Sloupská.

37 voriskiadaNejkrásnějším voříškem se stal pejsek Falco, nejkrásnějším pejskem bez průkazu původu byl pyrenejský mastin Gonzo a nejkrásnějším pejskem s průkazem původu italský chrtík Mazánek. Z těchto pejsků vybraly rozhodčí absolutního vítěze celé voříškiády, kterým se stal voříšek Falco, jež si tuto výhru zasloužil nejen svou krásou, ale i šikovností. Dále proběhly také soutěže o největšího a nejmenšího pejska, psa-cirkusáka, kdy musel předvést nějakou svou dovednost, a další, jako třeba aport špekáčku...

„Protože voříškiáda byla pojata jako charitativní akce na podporu útulku paní Liškové v Srbcích, bylo možné na akci donést i všemožné věci pro pejsky, jako pamlsky, pelíšky, deky, granule, vodítka, obojky a ostatní věci pro pejsky. Za tyto věci všem moc děkujeme, nasbíralo se jich opravdu hodně,“ konstatovala Sloupská s tím, že vše již bylo odvezeno přímo do útulku. „Tímto vyřizujeme i poděkování přímo od paní Liškové, která byla za tolik věcí pro pejsky velmi dojatá...“

Více informací najdete na www.voriskiadapv.wbs.cz.

 37 voriskiada2  37 voriskiada3 37 voriskiada4 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-