Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 den_stromuSobotní slunečné dopoledne bylo jako stvořené pro vycházku do přírody. A tak pracovníci Ekocentra Iris a Okrašlovacího spolku přinesli kus přírody přímo na hlavní prostějovské náměstí. U příležitosti oslav Dne stromů uspořádali zábavný i naučný program pro návštěvníky všeho věku. Hry zaměřené právě na stromy a keře nadchly především děti.

Svátek stromů se slaví po celém světě, v České republice připadá na 20. říjen. Ekocentrum Iris a Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem akci spojenou s tímto datem uspořádaly již posedmé.

42 den_stromu2Od devíti do dvanácti hodin probíhal na náměstí T. G. Masaryka program spojený právě se stromy a s přírodou. Pro děti bylo připraveno 6 stanovišť, kde plnily úkoly. Například tak musely poznat plody stromů, různé druhy dřeva, pod miskami najít kaštany či vyplnit křížovku. Také si mohly vyrobit dřevěnou medaili, na kterou si vypálily své jméno či nějaký obrázek. Dospělé návštěvníky také zaujala výstava o významu stromů a přírody.  Malí i velcí návštěvníci si mohli také prohlédnout mláďata ježků, které prezentovala stanice pro handicapované živočichy z Němčic nad Hanou. Kdo chtěl, mohl si podle data narození najít v keltském stromovém horoskopu charakteristiku svého znamení. Připravena byla i ochutnávka jablek z regionu a vynikající jablečný čaj. Celým dopolednem provázela hudební skupina Jižní ryba, která příjemně doplnila celkovou prosluněnou atmosféru akce. 

„Krásně nám to vyšlo, jsme moc spokojení. K úžasné atmosféře navíc přispělo teplé babí léto. Akce přilákala spoustu návštěvníků, kolemjdoucí se zastavovali, zaposlouchali se do pěkných písniček a prohlédli si výstavu. Aktivit se zúčastnilo celkem sto dvanáct dětí,“ uvedla spokojeně Petra Orálková z Ekocentra Iris. Dále také všechny pozvala na pokračování oslav svátku stromů, které se uskuteční v pátek 24. října na Hloučele, kde se budou sázet stromky a keře.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments