Dobré ráno, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 den_stromuSobotní slunečné dopoledne bylo jako stvořené pro vycházku do přírody. A tak pracovníci Ekocentra Iris a Okrašlovacího spolku přinesli kus přírody přímo na hlavní prostějovské náměstí. U příležitosti oslav Dne stromů uspořádali zábavný i naučný program pro návštěvníky všeho věku. Hry zaměřené právě na stromy a keře nadchly především děti.

Svátek stromů se slaví po celém světě, v České republice připadá na 20. říjen. Ekocentrum Iris a Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem akci spojenou s tímto datem uspořádaly již posedmé.

42 den_stromu2Od devíti do dvanácti hodin probíhal na náměstí T. G. Masaryka program spojený právě se stromy a s přírodou. Pro děti bylo připraveno 6 stanovišť, kde plnily úkoly. Například tak musely poznat plody stromů, různé druhy dřeva, pod miskami najít kaštany či vyplnit křížovku. Také si mohly vyrobit dřevěnou medaili, na kterou si vypálily své jméno či nějaký obrázek. Dospělé návštěvníky také zaujala výstava o významu stromů a přírody.  Malí i velcí návštěvníci si mohli také prohlédnout mláďata ježků, které prezentovala stanice pro handicapované živočichy z Němčic nad Hanou. Kdo chtěl, mohl si podle data narození najít v keltském stromovém horoskopu charakteristiku svého znamení. Připravena byla i ochutnávka jablek z regionu a vynikající jablečný čaj. Celým dopolednem provázela hudební skupina Jižní ryba, která příjemně doplnila celkovou prosluněnou atmosféru akce. 

„Krásně nám to vyšlo, jsme moc spokojení. K úžasné atmosféře navíc přispělo teplé babí léto. Akce přilákala spoustu návštěvníků, kolemjdoucí se zastavovali, zaposlouchali se do pěkných písniček a prohlédli si výstavu. Aktivit se zúčastnilo celkem sto dvanáct dětí,“ uvedla spokojeně Petra Orálková z Ekocentra Iris. Dále také všechny pozvala na pokračování oslav svátku stromů, které se uskuteční v pátek 24. října na Hloučele, kde se budou sázet stromky a keře.

Total Comments

  • Box
  • Konstrukta
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • Hopi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments