Dobré poledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 den_stromuSobotní slunečné dopoledne bylo jako stvořené pro vycházku do přírody. A tak pracovníci Ekocentra Iris a Okrašlovacího spolku přinesli kus přírody přímo na hlavní prostějovské náměstí. U příležitosti oslav Dne stromů uspořádali zábavný i naučný program pro návštěvníky všeho věku. Hry zaměřené právě na stromy a keře nadchly především děti.

Svátek stromů se slaví po celém světě, v České republice připadá na 20. říjen. Ekocentrum Iris a Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem akci spojenou s tímto datem uspořádaly již posedmé.

42 den_stromu2Od devíti do dvanácti hodin probíhal na náměstí T. G. Masaryka program spojený právě se stromy a s přírodou. Pro děti bylo připraveno 6 stanovišť, kde plnily úkoly. Například tak musely poznat plody stromů, různé druhy dřeva, pod miskami najít kaštany či vyplnit křížovku. Také si mohly vyrobit dřevěnou medaili, na kterou si vypálily své jméno či nějaký obrázek. Dospělé návštěvníky také zaujala výstava o významu stromů a přírody.  Malí i velcí návštěvníci si mohli také prohlédnout mláďata ježků, které prezentovala stanice pro handicapované živočichy z Němčic nad Hanou. Kdo chtěl, mohl si podle data narození najít v keltském stromovém horoskopu charakteristiku svého znamení. Připravena byla i ochutnávka jablek z regionu a vynikající jablečný čaj. Celým dopolednem provázela hudební skupina Jižní ryba, která příjemně doplnila celkovou prosluněnou atmosféru akce. 

„Krásně nám to vyšlo, jsme moc spokojení. K úžasné atmosféře navíc přispělo teplé babí léto. Akce přilákala spoustu návštěvníků, kolemjdoucí se zastavovali, zaposlouchali se do pěkných písniček a prohlédli si výstavu. Aktivit se zúčastnilo celkem sto dvanáct dětí,“ uvedla spokojeně Petra Orálková z Ekocentra Iris. Dále také všechny pozvala na pokračování oslav svátku stromů, které se uskuteční v pátek 24. října na Hloučele, kde se budou sázet stromky a keře.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-