Dobré dopoledne, dnes je středa 20.11.2019
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Historicky první oficiální Zombie Walk na území našeho města. Prostějov neočekávaně napadli nemrtví. V pátek 31. listopadu prošli ulicemi města zhruba dvě stovky zombíků, kteří nechtěli nic jiného, než mozky nebohých Prostějovanů! U toho Prostějovský Večerník, jako mediální partner akce, prostě nemohl chybět!

Jen co se uplynulý pátek začalo stmívat, přibelhali se a připlazili ze všech možných koutů našeho města před zdejší společenský dům skupinky nemrtvých v různém stupni rozkladu, následované početnou řádkou diváků, kteří se snad při některém z příštích ročníků přidají k Zombie Walk. A co že se to tedy v Prostějově v pátek 31. listopadu dělo? Proběhl tu historicky první oficiální pochod zombíků, kterého se účastnily zhruba dvě stovky umě maskovaných nemrtvých. Ti spolu s diváky absolvovali přibližně hodinovou procházku městem, při které si nenápadně obhlédli své potenciální oběti. „Inspirovaly jsme se brněnským Zombie Walk a napadlo nás, že by se něco podobného mohlo uspořádat i tady,“ přiblížily detaily vzniku akce organizátorky Veronika Juračková a Markéta Synková. O podezřelém hemžení nemrtvých se už ale mezitím doslechli na krajském vojenském velitelství, které před prostějovské KaS centrum ihned vyslalo zásahovou vojenskou jednotku, která měla za úkol chránit zdejší obyvatelstvo. „Proti nahlášené zombie apokalypse jsme nastoupili k dvouliniové obraně v celkem osmi lidech včetně velitele akce s klasickými automatickými zbraněmi M4 a M16, bohužel jsme neočekávali tak silný nápor. První obraná linie tak bohužel padla díky neočekávané přesile a následně jsme přišli i o druhou obrannou linii,“ vysvětlil nepřeživší člen Military-Airsoft týmu S.O.G. Mohelnice. „Když jsem tu hordu zombíků viděl poprvé, v první chvíli jsem myslel, že mi rupnou nervy, nasednu do auta a odjedu,“ dodává se smíchem. „Jsem velmi příjemně překvapená, kolik lidí se v maskách dostavilo. Jen by to do příště chtělo trochu pocvičit typické chování nemrtvých. Doufám, že jsme zadělali na další prostějovskou tradici,“ usmívá se Milada Sokolová, která předvedla, že i smrt jí sluší. Své velkolepé setkání a vítězství nad nebohými vojáky zombíci oslavili divokým křepčením v prostorách Společenského domu.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments