Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Historicky první oficiální Zombie Walk na území našeho města. Prostějov neočekávaně napadli nemrtví. V pátek 31. listopadu prošli ulicemi města zhruba dvě stovky zombíků, kteří nechtěli nic jiného, než mozky nebohých Prostějovanů! U toho Prostějovský Večerník, jako mediální partner akce, prostě nemohl chybět!

Jen co se uplynulý pátek začalo stmívat, přibelhali se a připlazili ze všech možných koutů našeho města před zdejší společenský dům skupinky nemrtvých v různém stupni rozkladu, následované početnou řádkou diváků, kteří se snad při některém z příštích ročníků přidají k Zombie Walk. A co že se to tedy v Prostějově v pátek 31. listopadu dělo? Proběhl tu historicky první oficiální pochod zombíků, kterého se účastnily zhruba dvě stovky umě maskovaných nemrtvých. Ti spolu s diváky absolvovali přibližně hodinovou procházku městem, při které si nenápadně obhlédli své potenciální oběti. „Inspirovaly jsme se brněnským Zombie Walk a napadlo nás, že by se něco podobného mohlo uspořádat i tady,“ přiblížily detaily vzniku akce organizátorky Veronika Juračková a Markéta Synková. O podezřelém hemžení nemrtvých se už ale mezitím doslechli na krajském vojenském velitelství, které před prostějovské KaS centrum ihned vyslalo zásahovou vojenskou jednotku, která měla za úkol chránit zdejší obyvatelstvo. „Proti nahlášené zombie apokalypse jsme nastoupili k dvouliniové obraně v celkem osmi lidech včetně velitele akce s klasickými automatickými zbraněmi M4 a M16, bohužel jsme neočekávali tak silný nápor. První obraná linie tak bohužel padla díky neočekávané přesile a následně jsme přišli i o druhou obrannou linii,“ vysvětlil nepřeživší člen Military-Airsoft týmu S.O.G. Mohelnice. „Když jsem tu hordu zombíků viděl poprvé, v první chvíli jsem myslel, že mi rupnou nervy, nasednu do auta a odjedu,“ dodává se smíchem. „Jsem velmi příjemně překvapená, kolik lidí se v maskách dostavilo. Jen by to do příště chtělo trochu pocvičit typické chování nemrtvých. Doufám, že jsme zadělali na další prostějovskou tradici,“ usmívá se Milada Sokolová, která předvedla, že i smrt jí sluší. Své velkolepé setkání a vítězství nad nebohými vojáky zombíci oslavili divokým křepčením v prostorách Společenského domu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-