Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dva roky shromažďujeme v redakci Večerníku víčka pro Davídka Vítka ze Ptení, který po porodu trpí dětskou mozkovou obrnou. A rozhodně v tom nejsme sami!

Víčka od PET lahví sbírají také v řadě mateřských i základních škol po celém regionu, mezi něž patří i Hvozd, kde se během uplynulého roku podařilo nashromáždit celých pět velkých pytlů. „Doufáme, že to alespoň trošku pomůže a určitě nepřestáváme sbírat dál. Moc zdravíme Davídka a přejeme mu hodně sil,“ vzkazuje kolektiv ZŠ a MŠ Hvozd.
Tříletý Davídek za jedno kilo víček dostane ve sběrně kolem šesti korun. Jedno kilo představuje zhruba pět set víček.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #3 Gabka Grézlová 2017-07-26 14:51
"Ono totiž nejde o to, že děti pomáhají "nějak". Jde o to, že sběr víček je tak zoufale neefektivní činnost (a ano, efektivita souvisí s tím, jaký výsledek činnost přinese), že doporučovat něco takového dětem je zločin na jejich finanční a sociální gramotnosti!" více viz článek - toto máte šířit!

https://m.ihned.cz/nazory-komentare/c1-65809960-doporucovat-detem-sbirani-vicek-je-zlocin-na-jejich-financni-a-socialni-gramotnosti
Citovat
0 #2 miro 2017-07-12 12:05
Cituji Alenka R.:
Už několikrát zaznělo, že shromažďování víček je slabomyslné a neefektivní. Dojde to i Večerníku ?! :-x

Slabomyslné a neefektivní je i zálohování PET lahví a jejich drcení v předražených vratných automatech v Německu. Slabomyslné a neefektivní je přimíchávání biopaliv do nafty a benzínu. Slabomyslné a neefektivní jsou dotace na fotovoltaické panely. Už to těm Němcům a evropským papalášům došlo? Ještě ne, viďte?
Citovat
0 #1 Alenka R. 2017-07-11 23:43
Už několikrát zaznělo, že shromažďování víček je slabomyslné a neefektivní. Dojde to i Večerníku ?! :-x
Citovat
  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.