Dlouhodobá fáze korfbalové extraligy dospělých ČR 2023/24 je minulostí. Pro tým Vosíme.cz Prostějov skončila duelem posledního 9. kola na palubovce KK Brno, kde domácí coby jistí vítězové tabulky a tím postupující do finále vyhráli 21:19 (10:10). Hosté je však pořádně prohnali.

Jihomoravané byli oslabeni o několik mladých členů i členek kádru, jež onemocněli po návratu z bronzového ME U19. Naopak hanácký kolektiv byl vyjma dlouhodobě zraněných Petra Galíčka + Anety Lešanské kompletní, čehož během prvního poločasu využíval. Většinu času držel vedení, byť jen těsné o jeden nebo dva koše.

Protivník opakovaně dotahoval či vyrovnával, krátce před přestávkou se mu to povedlo z 8:10 na 10:10. Hned po návratu ze šaten však prostějovská parta znovu odskočila (10:12) a vypadalo to, že by se mohla se základní částí rozloučit vítězně.

Během druhé půle ovšem trenérská dvojice David Konečný, Martin Uherka prostřídala sestavu a na lavičku tak usedlo hned několik zkušených opor. Větší zápasovou příležitost dostalo mládí, vývoj střetnutí se opět vyrovnal. Do stavu 19:19 se obě družstva střídala v těsném vedení, načež úplný závěr přinesl dva brněnské koše za sebou. A tím výsledkový úspěch papírového favorita 21:19.

V semifinálové sérii na dvě vítězná utkání Vosy vyzvou Znojmo, vstupním mačem se začne na půdě Modrých Slonů YMCA. Podrobnosti v příštím vydání Večerníku!

KORFBAL

Extraliga dospělých ČR 2023/24, 9. kolo

KK Brno - Vosíme.cz Korfbal Prostějov 21:19 (10:10)

Rozhodčí: Milichovský a Hák. Diváci: 50.

Nejvíc košů Brna: Bušík 7, Holík a Zieglerová 4, Theissig 3.

Sestava a koše Prostějova: Šnajdr, Tichý 3, Kubů 1, Nováková 4, Vyroubal 2, Valenta, Faltýnková 4, Zikmundová 2 – Buriánková 1, Lisický 1, Dušek 1, Buriánek, P. Křížková, E. Křížková. Trenéři: David Konečný a Martin Uherka.

KORFBAL

Extraliga dospělých ČR 2023/24

Výsledky 9. kola: KK Brno - Vosíme.cz Korfbal Prostějov 21:19 (10:10), KC Crocodile Sokol České Budějovice - Modří Sloni YMCA Znojmo 21:24 (8:10).