Divoký začátek, potom chvíle opatrného fotbalu až nudy a následně tlak hostujícího výběru, který šel do vedení. Takový byl první poločas utkání mezi „áčkem“ Hané Prostějov a výběrem z celého prostějovského regionu. Ten druhý pak přinesl pěkný fotbal na obě strany, spoustu branek a penaltu, která mohla v nastaveném čase zařídit Hané remízu. Závěr bohatého programu zkrátka nikoho nenudil.

Už úvod střetnutí přinesl zajímavé momenty. Hned v první minutě se totiž ranou zpoza vápna prosadil Mazouch a Haná se okamžitě ujala vedení. „Teď to bude beton,“ bylo ke slyšení na tribuně. A chvílemi to tak skutečně vypadalo, Haná poté delší čas hrála bez míče. Mohl toho využít centrující Haluza, ale Spáčil jeho nabídku poslal ve 12. minutě mimo. Haná čtyři minuty nato přišla s kontrem, nicméně střela letěla vysoko nad. Následovalo období, kdy se hosté tlačili do zakončení, velké šance ale nepřicházely. Až ve 25. minutě Kiška posílal míč nad břevno z hranice vápna. Následně přicházely další a další šance hostí, až ve 35. minutě se osmělil také Čermák. Dlouho si rovnal míč, nakonec minul druhou tyč. 38. minuta pak ukázala, že se mnoho přítomných dívalo na zápas české reprezentace se Skoty. Spáčil se totiž snažil vyzrát na brankáře domácím „po Schicovsku“, nicméně Marák si dal pozor. Krátce před poločasem už ale hosté vyrovnali. Fajstl nejprve trefil tyč, následně se už ale dokázal prosadit Haluza – 1:1.