Je to úkol hodný cílevědomých a ambiciózních lidí. Urvat první body do tabulky zrovna proti možná největšímu favoritovi soutěže je situace, do níž se nikdo v Prostějově nechtěl dostat. Ovšem výkony v prvních dvou zápasech odsoudily eskáčko na poslední místo tabulky s nelichotivým skóre 1:7. Řeč kabiny tak musí být jasná. Pojďme s tím něco udělat! Zápas začíná v sobotu 7 srpna od 17.00 na hřišti areálu SCM Za Místním nádražím v Prostějově.

Se Zbrojovkou se v předchozích dvou domácích zápasech druhé ligy přitom vždy relativně dařilo. Lépe samozřejmě v tom prvním vítězném, ale ani v tom, kdy se loučil dlouholetý kapitán týmu Karel Kroupa, eskáčko tým na cestě do nejvyšší soutěže o body obralo. Nyní po roce je klub, který podle mnohých do nejvyšší soutěže prostě patří, a je tak největším favoritem na první příčku, opět připraven o návrat zabojovat.

Jak připomněl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár, po skončení soutěže byl pohyb v hráčském kádru vydatný. „Skončili hráči na hostování, několik mladých hráčů odešlo, jiní se z hostování vrátili. Tým jsme v průběhu přípravného období postupně doplnili o hráče, se kterými jsme byli delší dobu v kontaktu. Věřím, že nám pomohou a typologicky do týmu zapadnou, aby se trenérům naskytlo více variant, jak složit tým od první minuty i v průběhu utkání,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci.

Na trenérské lavičce se v posledním období vystřídalo několik kormidelníků, po pozdějším trenéru Prostějova Pavlu Šustrovi nastoupil Miloslav Machálek a toho zase vystřídal Richard Dostálek. Ten byl s průběhem letní přípravy spokojen, protože mu mimo jiné ukázala, s kým může pro následující období počítat pro základní sestavu. Největší posilou je bezpochyby třiačtyřicetiletý Pavel Zavadil, který si po funkcionářském angažmá v Opavě prodloužil hráčskou kariéru.

Oproti loňskému roku sehrála Zbrojovka v letní přípravě o jedno utkání méně a do hry zasáhlo o jednoho hráče a gólmana více. Ze čtyř utkání dokázala Zbrojovka ve dvou duelech zvítězit, v jednom remizovala a jednou prohrála, to vše při celkovém skóre 5:4.

Remízu z generálky s prvoligovým Zlínem přetavili Brňané i do prvního kola, v němž vyválčili tři body těsnou výhrou v Táboře. Vítěznou branku vstřelil až osm minut před koncem Přichystal. „Jestli chceme být úspěšní a hrát o postup, musíme vyhrávat. Druhá věc pak je, jakým způsobem toho docílíme. Trvalo nějakých třicet minut, než jsme se do utkání dokázali dostat. Pak jsme ve zbytku poločasu měli dobré pasáže. Ve druhé půli jsme naopak byli nejprve silní na balonu, ale pak jsme z toho vypadli a podržel nás gólman Berkovec. Šancí jsme moc neměli, o to cennější výhra je, důrazem v pokutovém území nás zachránil Kuba Přichystal,“ hodnotil kouč utkání.

Do toho druhého, které se hrálo v neděli večer proti dalšímu bývalému prvoligistovi Opavě, nastoupila základní sestava Berkovec – Hrabina, Kryštůfek, Štěrba, Moravec – Texl, Zavadil – Štepanovský, Hladík, Přichystal – Řezníček.

Utkání bude mít zajímavý nádech především pro Jana Koudelku, který touto dobou loni zbrojovácký dres oblékal. „Těším se na každý zápas, ale utkání se Zbrojovkou bude pro mě samozřejmě hodně specifické,“ avizoval před začátkem podzimní sezóny.  (tok)

yli delší dobu v kontaktu. Věřím, že nám pomohou a typologicky do týmu zapadnou, aby se trenérům naskytlo více variant, jak složit tým od první minuty i v průběhu utkání,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci.