Ze strany házenkářů Sokola II Prostějov to v 17. kole 2. ligy mužů JM 2023/24 byla taková klasika. Co to znamená? Že s rozjetým Velkým Meziříčím (třetím v tabulce) dlouho drželi vyrovnaný krok, než v závěru odpadli a utrpěli další dost vysokou porážku 22:30 (13:13). Ta je navíc poslala na úplné dno průběžného pořadí soutěže.

Hanáci odehráli proti soupeři, který se po špatné předchozí sezóně opět výrazně zlepšil, naprosto rovnocenný první poločas. Úvodní ztrátu 0:2 rychle srovnali (3:3) a vzápětí otočili z 3:5 na 6:5, když se rovnoměrně střelecky prosazovali Michal Jurik, Jiří Kosina i Šimon Hudeček.

Na opačné straně hřiště domácí zvládali solidně bránit, leccos pochytal gólman Matyáš Micka. Tím pádem outsider nenabíral žádnou větší ztrátu, naopak hájil nerozhodný stav, nebo opakovaně vedl nejtěsnějším rozdílem. Naposledy 13:12 dvě minuty před přestávkou, načež hosté stanovili remízu po zahajovací půli.

Po ní znovu odskočili na 13:15, nicméně Sokol II zásluhou Šimona Kintra s Hudečkem zase vyrovnal (16:16). Což bylo naposledy, kdy se svěřenci Svatopluka Ordelta ocitli v naději na příznivý výsledek. Zbytek střetnutí už proběhl dle nepříznivě zavedené tradice.

Prostějovským plejerům začaly docházet síly, zatímco favorit v čele s produktivními Jakubem Strýčkem (8), Radimem Fischerem (7), Pavlem Strašákem (5) a Alešem Novotným (4) herně práskl do koní, aby tím nasadil k rozhodujícímu trháku.

Během jedenácti minut mezi 39. až 50. se tak skóre rázem změnilo na 17:24, čímž nebylo absolutně co řešit. Dolů sražený mančaft okolo Hudečka (6) sice ještě dvakrát dotáhl na trochu menší rozdíl (19:25, 22:28), leč víc jim kvalitnější celek ze západu Moravy nedovolil. A ve finiši zvýšil na konečných 22:30.

Neboť Hustopeče již předtím remizovaly s Novými Bránicemi, klesli tak muži Sokola II Prostějov na poslední dvanácté místo druholigové tabulky.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 17. kolo

Sokol II Prostějov – TJ Sokol Velké Meziříčí 22:30 (13:13)

Brankový sled: 0:2, 1:3, 3:3, 3:5, 6:5, 6:7, 9:10, 11:10, 13:12, 13:15, 14:16, 16:16, 16:19, 17:24, 19:25, 19:27, 20:28, 22:28, 22:30.

Rozhodčí: R. Vala a P. Vala. Vyloučení: 3:4. Sedmičky: 1/1:2/1. Diváci: 30.

Sestava a branky Prostějova: M. Micka, Sladovník – Jurik 3, Jurík, Pokorný, Provaz, Kintr 3, Bečička 3, Hudeček 6, Čižmárik 1, J. Grepl 1, Javůrek, Kosina 3/1, Jurečka 2. Trenéři: Svatopluk Ordelt a Tomáš Jurík.

Nejvíc branek Velkého Meziříčí: Strýček 8, Fischer 7, Strašák 5, Novotný 4/1.