Dobrý podvečer, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Moderní hala, která vyrostla v těsném sousedství prostějovského „zimáku“, otevře své brány už opravdu co nevidět. Uplatnění v Národním sportovním centru najdou nejen profesionální sportovci, ale hlavně také školní mládež a děti všeobecně. Spolek Prostějov olympijský tak dotáhl do úspěšného konce projekt, proti němuž velice ostře vystupovala většina opozičních zastupitelů. Jejich nesmyslná až posedlá kritika, všemožná upozornění zaslaná na úřady a dokonce trestní oznámení se ukázaly jako liché a neopodstatněné. Hala, která v Prostějově dosud nemá obdoby, bude podle exkluzivních informací Večerníku slavnostně otevřena ve čtvrtek 13. září. A stane se tak za účasti mnoha tuzemských osobností ze všech sfér života. Nejvýraznější měrou na výstavbu monstrózní budovy přispěl stát, když Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky poskytlo dotaci ve výši 110 milionů korun!

Tenisté, volejbalistky, basketbalisté, fotbalisté, ale i žáci základních a studenti středních prostějovských škol se mohou těšit na využití supermoderního Národního sportovního centra v Prostějově. A to už zřejmě během září letošního roku. Informaci o brzkém otevření některými komunálními politiky tolik kritizovaného projektu potvrdilo Večerníku hned několik zdrojů.

Prostějov mezi vyvolenými
„Osobně jsem velmi rád, že zde vyrostl další sportovní stánek, který umožní našim sportovcům, aby rozvíjeli své dovednosti. Můžu říct, že se potkávám s lidmi z jiných měst, a ti nám toto centrum závidí. Všichni se navíc podivují, proč je ze strany některých zastupitelů takový odpor proti tomuto zařízení. Vždyť patříme mezi jedno z mála měst, která měla tuto výjimečnou možnost a pro výstavbu Národního sportovního centra byla vybrána,“ svěřil se Večerníku Jiří Pospíšil, náměstek primátorky statutárního města Prostějov. Sám narážel na vyjádření opozičních zastupitelů, kteří ve snaze o zviditelnění své jinak neviditelné práce pro město celý projekt výstavby NSC od samotného začátku haněli. A zřejmě tak budou neomaleně činit dál... „Myslím si, že negativní kampaň bude mít skutečně ještě pokračování v rámci předvolebního boje. Ale i přes počáteční obtíže se dobrá věc podařila a sportovní centrum zahájí svou činnost. To je sice špatná zpráva pro kritiky, ale výborná pro všechny sportovce a sportovní fanoušky v Prostějově a okolí,“ míní Jiří Pospíšil.

Město nestála výstavba ani korunu
Rovněž první žena Prostějova Alena Rašková, která z pozice primátorky zastupuje město ve spolku Prostějov olympijský, je ráda, že nová moderní hala bude sloužit široké sportovní veřejnosti. „V Prostějově máme nedostatek podobných zařízení. Ta dosavadní, například tělocvična na reálném gymnáziu či samotná hala Sportcentra v Olympijské ulici, jsou již přetížena a jejich kapacita je už nedostačující. Denně poslouchám mladé i ty starší spoluobčany, že si například nemají kde zahrát basketbal. Teď jim bude nejen tato volnočasová aktivita umožněna,“ uvedla Alena Rašková. Přestože o využití NSC bude velký zájem, výpomoc bude už jen v tom, že své tréninky sem přesunou sportovní oddíly a veřejnosti se tak uvolní hodiny ve výše zmíněných halách. „Právě v těchto dnech společně se zástupci Olomouckého kraje a Tenisového klubu Prostějov dokončujeme plán využití Národního sportovního centra. Rozvrh hodin je sestaven velmi citlivě tak, aby kromě profesionálních sportovců mohly halu ve velkém využívat školní děti i veřejnost. Tím chceme mimo jiné i jasně odpovědět těm kritikům, kteří lhali, ano, doslova lhali o tom, že nová sportovní hala bude jen pro vyvolené sportovce,“ nebere si servítky prostějovská primátorka. Jak přiznala, osobně dost těžce nesla jistá „hlášeníčka“ a dokonce i trestní oznámení od opozičních zastupitelů v průběhu výstavby Národního sportovního centra. „Celou tu dobu jsem tomu nikdy neporozuměla... Vždyť podobné projekty schválilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jen v šesti městech republiky a my bychom měli být vděčni za to, že Prostějov je mezi nimi. Lidsky to chápu tak, že nám stát dal přes sto milionů korun na to, abychom si ve městě postavili novou sportovní halu. Město k tomuto účelu věnovalo pozemky, jinak nás to nestálo ani korunu! Toto by si měli uvědomit i samotní občané,“ vzkazuje všem kritikům Alena Rašková.
Podobně hovoří za Olomoucký kraj, dalšího člena spolku Prostějov olympijský, hejtman Ladislav Okleštěk. „Každý velký projekt s sebou nese určité riziko, že nebude dobře pochopen. Zatímco jedna část veřejnosti je novou myšlenkou nadšená, druhá má svoje výhrady. Tak tomu vždy bylo, je a bude. My jsme se pokaždé snažili vyslechnout všechny názory, abychom mohli co nejlépe rozhodnout a posunout celý projekt správným směrem,“ uvedl v exkluzivním rozhovoru pro Večerník.

Proč Fröml mystifikuje veřejnost?
Jedním z pravidelných kritiků celého projektu je v posledních dvou letech opoziční zastupitel František Fröml, který kandiduje za hnutí Změna pro Prostějov. No, takovou změnu, jakou hlásal například v červencovém vydání Prostějovských radničních listů, by aktivní občané určitě nechtěli! Kritice se otevřený člověk nebrání, ale musí mít alespoň trochu skutkově položené základy...
„Další kauza Národního Olympijského Centra (nesprávný název - pozn. red.), na místě koupaliště za Kosteleckou ulicí, dosud stála město více než dvacet milionů Kč. Mrzí mě, že jsme přišli o oblíbené koupaliště s oázou zeleně situované v optimální poloze. V nové hale pro VIP tenisový kurt, ‚si žádný Franta nezačutá´. Bude sloužit především soukromému sportovnímu byznysu a město jako příjemce dotace se bude muset podílet na provozních nákladech,“ citujeme ze slov Františka Frömla. Jak ukazuje realita všedních dnů, věci se mají jinak. Za prvé, město vložilo do spolku pozemek, který by dost možná jinak ležel ještě hodně dlouho ladem, nikoliv pak žádných více než dvacet milionů korun na účet, jak by se mohlo ze záměrně účelových a stále opakovaných slov zdát. O koupališti Za Kosteleckou ulicí se mluví v Prostějově o mnoho delší dobu, než se zrodil tento projekt, který tak určitě nebyl a není brzdou inovace legendárního areálu. Jaký je stav dřívějšího bazénu v tomto prostoru, je zodpovědností všech komunálních politiků, opozici nevyjímaje. Že si v nové hale takzvaně začutají i prostějovské děti a nejen Tomáš Berdych a spol., je jasné každému, kdo se jen trochu zajímá o skutečné fungování sportovních oddílů, a není jen povrchním kritikem jakéhokoliv sportu, na který nezajde, jak je sezóna dlouhá... V neposlední řadě je zde otázka financování provozu. Je jasné, že někdo bude muset hradit náklady, ale to musíte činit i na chalupě, kam jezdíte o víkendu. Nic není zadarmo, a pokud je veřejný zájem zajistit sportovní život v Prostějově, jakožto městě sportu, je třeba počítat, že to něco stojí. Ale městská pokladna nebude zdaleka jediným dodavatelem finančních prostředků. Naopak náklady magistrátu, jak vyplývá ze skutečných materiálů a ne demagogických myšlenek, budou v celkovém kontextu minimální.

Rozvrh hodin je připraven
Třetím členem spolku je Tenisový klub Prostějov. Také jeho zástupce poskytl Večerníku informace o aktuálním stavu projektu NSC. „Spolek Prostějov olympijský obdržel od státu dotaci na výstavbu ve výši sto deseti milionů korun. Aktuálně je stavba s pozitivním výsledkem již zkolaudována, a to přesně od úterý jedenadvacátého srpna. Slavnostní otevření Národního sportovního centra proběhne ve čtvrtek třináctého září od 10:30 hodin,“ prozradil Tomáš Cibulec. Jak dodal, samotná stavba proběhla hladce. „Nejsme si vědomi, že by výstavbu provázely jakékoliv stavební problémy. Provoz sportovní haly bude zajišťovat spolek Prostějov olympijský.“ Na doplňující otázku také potvrdil, že rozvrh hodin je již naplánován. „V případě potřeby jsme jej připraveni předložit,“ uvedl Cibulec.
Profesionální sportovci, ale i děti a studenti prostějovských škol a široká prostějovská veřejnost budou mít již od druhé poloviny září možnost novou a supermoderní sportovní halu využívat.


Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments