Dobré ráno, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžké období prožívají kvůli koronaviru sportovní odvětví po celém světě. Srocování lidí je zakázané, sportoviště zavřená, soutěže přerušené a závody zrušené. Na Prostějovsku jen tato opatření postihla tisíce lidí v desítkách a desítkách různorodých sportovních odvětví. Redakce Večerníku postupně některé z nich oslovila, aby zjistila, jak se se současnými omezeními a zákazy vyrovnávají. Odpovědi pak byly různé, přání však od všech klubů zněla unisono: „Kéž současné trable s koronavirem co nejdříve skončí!“

Kluby se s nařízeními vyrovnaly po svém, ale s tím, že je respektují. Například lukostřelci přišli na čas o přístup na střelnici. „Tréninky jsou zrušené. Děti, pokud mají tu možnost, si vzala luky domů a střílí si na zahradách,“ uvedla za Lukostřelbu Prostějov Magdalena Majarová. Jak dále uvedla, lukostřelci dostali také od trenérky domácí úkol v podobě cviků, které se dají prováděti i v době karantény. „Bude velmi důležité, zda budou střelci cvičit. Zatím to totiž třeba vypadá, že mistrovství Evropy chtějí organizátoři udělat,“ poznamenala.
Omezení pocítili i stolní tenisté. Zatímco zákazy akcí nad sto i nad třicet lidí je příliš nelimitovaly, nedohrané sezóně i tréninkům zlomil vaz zákaz přístupu na sportoviště. „Přerušeno je úplně vše. Nejsou otevřená sportoviště, ze dne na den se vše utnulo. Kluci mohou do určité míry posilovat a trénovat doma, ale spíš si myslím, že to nedělají,“ podotkl se smíchem Zdeněk Šťastný z klubu stolních tenistů v Čechovicích.
Právě posilování podomácku je aktuálně jednou z mála možností, jak se sportovci mohou aspoň trochu udržet ve formě. „Naše děti mohou doma posilovat, zkoušejí třeba rotaci. Pokud ale rodiče nikdy krasobruslení nedělali, tak zejména u těch mladších pak nevědí, co takové posilování a cvičení má obnášet,“ poznamenala trenérka prostějovského krasobruslení Monika Tanečková. To kušisté a lukostřelci z Plumlova dali radši taky tréninkům stopku, i když se jedná o individuální sport. „Netrénujeme, nescházíme se. Člověk má obavy, nechce si vzít případné rozšíření na svědomí,“ vyjádřil se za kušisty Bedřich Korbař.
Sportovní oddíly navíc bilancují ztráty, tedy turnaje a závody, které se kvůli problémům s koronavirem nejspíš nebo určitě neuskuteční. Například stolní tenisté přišli o poslední, často rozhodující kolo v soutěžích. Kušisté zase s napětím doufají, že koncem dubna bude moci proběhnout jejich venkovní závod. „My už jsme měli mít turnaje. Byly zrušené a nejspíš to čeká i náš velikonoční,“ smutní zase za krumsínský pétanque Kamil Janeček. Krasobruslaři zase přijdou o Velkou cenu města Prostějova, obří domácí závod a každoroční vrchol sezóny.
A podobně jsou na tom také tenisté, boxeři, nohejbalisté, raftaři či korfbalový tým SK RG, o nichž píšeme v dnešním vydání zvlášť. Škody nejen v největších sportech jako fotbalu či hokeji tak jsou obrovské.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar