Dobré ráno, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 bk_konecTak tohle se stát nemělo... Jak známo, prostějovský basketbalový klub už nějaký ten měsíc sužují finanční trable, které nejenže omezovaly rozvoj klubu, ale současně donutily Orly balancovat na hranici samotné existence. Rozhodnutí o budoucnosti účastníka Mattoni NBL mělo původně padnout 10. ledna, následně pak pronikla z kuloárů zpráva, že se tak stane ještě o den později. Serveru vecernikpv.cz se však už ve středu podařilo zjistit exkluzivní novinku, která však není nikterak líbivá...

Podle našeho důvěryhodného zdroje z prostředí Orlů je totiž rozhodnuto, že pokud se nestane nějaký zázrak, vůbec posledním zápasem BK Prostějov v nejvyšší tuzemské soutěži bude 2. února duel 25. kola základní části proti USK Praha! Poté nejspíš klub, i pod hrozbou výrazné finanční pokuty od vedení soutěže, odstoupí a do nadstavbové části ani následně do play off už nenastoupí!

Jak se tedy zdá, je velmi pravděpodobné, že na svěřence kouče Cholevy čekají nejspíš už jen čtyři vystoupení, po kterých se budou muset prostějovští basketbaloví příznivci s vrcholovým basketbalem rozloučit... Důvod je jediný - již zmiňované ekonomické problémy. Klub totiž poté, co před časem ukončil spolupráci generální partner Skanska a na výraznějším financování se přestala podílet marketingová společnost TK PLUS, nezískal žádné jiné zajištění. Následkem bpochopitelně bylo, že klub nezvládal řešit běžný provoz a hráčům se začaly dlužit nemalé částky. Jistou naději pro částečné zachování hiearchie Orlů by znamenala spolupráce s Brnem, která však nevyšla. A sehnat v dnešní nelehké době nového sponzora či mecenáše, se postupem času stalo utopií a pouhým snem zbytku věrných fandů...

Co bude s Orly dál? A jak se kritická situace "A"-týmu odrazí na mládeži? Zůstane vůbec v Prostějově basketbal? A kdo zaplatí dluhy, které momentálně BK má?

To vše plus rozhovory s čelními představiteli klubu se dočtete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyjde v pondělí 14. ledna.

Svůj názor nám však můžete poslat již teď do zdejší diskuse!

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments