Dobré dopoledne, dnes je středa 26.4.2017
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav

Až v šestém utkání ve skupině A2 nadstavbové části soutěže ukončili basketbalisté Prostějova čekání na vítězný pokřik v kabině. Pauza trvala více než tři měsíce. Orli dokázali v domácím prostředí porazit posílené Brno 81:76, když rozhodující náskok získali už v průběhu první čtvrtiny. Přes nervózní koncovku domácí mírné vedení uhájili a urvali devátý úspěch v sezóně.

Domácí měli téměř ideální vstup do utkání. Dařilo se jim především v útoku, kde řádil hlavně kapitán Petr Dokoupil. Během sedmi minut nasázel soupeři čtrnáct bodů a proměnil i několik těžkých střel. Velkou posilou byl rovněž Michal Norwa. Pivot se vrátil do sestavy po dlouhém zranění a jeho přítomnost byla pod košem pořádně cítit. S pomocí této dvojice vedli Hanáci po deseti minutách 30:21.
Hostům se střelecky nedařilo ani v následující periodě, což Orlům pomohlo. Ani domácí totiž nedokázali udržet nadprůměrnou střeleckou úspěšnost, přesto drželi slušný náskok. Brno se snažilo zvrátit skóre palbou trojek, ani to jim nevycházelo. Díky tomu svěřenci Zbyňka Cholevy měli během přestávky lepší náladu - 74:37.
Brňané bojovali a snažili se po přestávce skóre snížit, ale vždy když se přiblížili na šest bodů, nevyšla jim střela a domácí udrželi mírný náskok. Ještě ale nebyl konec, protože v poslední čtvrtině se pustili do střeleckého souboje domácí Sehnal s Warem a hostující rozehrávač pomohl Brnu dokonce srovnat skóre. Po jeho rychlých pěti bodech to bylo dvě a půl minuty před koncem 76:76. To byl ale poslední koš hostí. Následně se trefil z čáry trestného hodu Norwa a klíčový koš s faulem dal po Wareově minele Simmons. Když se pak netrefil z dálky ani Tomanec, mohli Orli zahájit oslavy vítězství.

6. kolo nadstavby:
Prostějov - Brno81:76
(30:21 47:37 62:53)
Rozhodčí: Kučera, Kapaňa, Jeřáb.
Diváci: 567.
Sestava PV:Sehnal Marek 21, Dokoupil Petr 19, Jacobs Ethan 15, Fitzpatrick Brian 9, Norwa Michal 8, Simmons Rayshawn 7, Dikas Andrew 2, Goga Adam 0, Novák Martin 0, Souček Marek 0, Vašát Viktor 0, Nábělek  Martin 0. Trenér: Zbyněk Choleva Střelba 2b.: 46/19:40/21
Trojky: 6:6
TH: 34/25:29/16
Doskoky: 40:45
Asistence: 15:11
Fauly: 23:28

Další výsledky nadstavby 6. kolo:
Opava - Děčín 87:78 (14:20, 36:36, 53:60). Nejvíce bodů: Blažek 18, Klečka 17, Bujnoch 12, Jurečka 11, Cvek 10 - P. Houška 15, Vyoral 12, Kroutil 11 * Jindřichův Hradec - Ostrava 89:82 (23:18, 43:39, 73:58). Nejvíce bodů: Brooks 27, Lipkins 17, Tawiah 13 - Painter a Riewer po 15, P. Bohačík 14, Canada 13 * USK Praha - Pardubice 74:67 (19:15, 30:36, 55:54). Nejvíce bodů: J. Bohačík 24, Feštr 17, Michal Mareš 11, Madsen 10 - Burnett 14, Wall 13, Autrey, Pandula a Švrdlík po 8 * Kolín - Nymburk 74:84 (16:23, 41:54, 58:67). Nejvíce bodů: Skinner 16, Dixon 14, Machač 10 - Sant-Roos 21, Meier 17, Hruban 14, Lawrence 11 * Svitavy - Ústí nad Labem 83:57 (22:18, 42:32, 65:42). Nejvíce bodů: Roseboro 20, Smithson 19, Mickelson 13 - Thompson 12, Šteffel a Pecka po 10.

KAM PŘÍŠTĚ na nAstavbu:
7. kolo Skupiny A1, sobota 25. března, 17.00 hodin: Pardubice – Kolín (16.00), Nymburk – Děčín, USK Praha – Opava (17.30).
6. kolo Skupiny A2, sobota 25. března, 18.00 hodin: Svitavy – Jindřichův Hradec, Brno – Ostrava (19.00), Ústí nad Labem – Prostějov (neděle 26.3., 17.00).