Sokol Doloplazy – Haná Prostějov

2:3 (0:1)

Branky: 63. Jaroslav Dočkal, 66. Stach – 38. Gábor, 71. Čermák, 90. Strouhal. Rozhodčí: Novák – Petr, Rubáček. Žluté karty: 41. Dohnal – 53. Sirotka, 68. Typner. Diváků: 145.

Sestava Haná Prostějov: Marák – Trnavský (89. Jančiar), Kadlec, Čermák, Cibulec – Hladký, Krupička, Typner (83. Strouhal), Jakub Novák – Gábor, Sirotka (62. Kaprál). Trenér: Daniel Kolář.

DOLOPLAZY V 18. kole I.B třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS nastoupili prostějovští „Hanáci“ na hřišti Sokola Doloplazy. A bylo to dramatické představení se šťastným koncem.

Už v 7. minutě zahrozili domácí, ale střela Malého orazítkovala břevno Marákovy branky. O minutu později dálková střela domácího Dohnala jen těsně minula hostující branku. Ve 13. minutě se dostal míč k hostujícímu Gáborovi, ale jeho střela šla nad domácí branku. Také v 19. minutě střela stejného hráče hostů nenašla svůj cíl. Ve 38.minutě se Hanáci konečně dočkali branky. Z levé strany nacentroval Jakub Novák a Gábor ve výskoku umístil hlavou míč vedle domácího Šišky. Ve druhém poločase domácí využili slabší chvilky Hanáků a během tří minut otočili skóre zápasu. V 63. minutě to byl Jaroslav Dočkal, který zblízka vyrovnal na 1:1. O tři minuty později už hlavou Stach zvýšil na 2:1 pro Doloplazy. Hanáci se přesto nevzdávali a v 71. minutě vyrovnali! Gábor zahrával rohový kop a míč z hlavičky Čermáka skončil za zády Šišky – 2:2. V 89. minutě běžel na domácího gólmana Jakub Novák, ale jeho prudkou střelu Šiška robinzonádou vyrazil na roh. Ten zahrával Gábor a míč odražený domácími beky dorazil do branky střídající Strouhal - 2:3! V nastaveném čase už domácí nestihli vyrovnat, a tak si Hanáci vezou první tři jarní body.

Hodnocení zápasu trenérem Hané PV Danielem Kolářem:

„Z naší strany to bylo opět výborně odbojované utkání. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli o něco víc nebezpečných šancí a podle mě zaslouženě vedli 1:0. Mezi 55. a 65. minutou jsme měli hluchých deset minut, kdy nás domácí přehrávali a zaslouženě výsledek otočili. My se ale nevzdali, po skvělé akci se nám podařilo vyrovnat, a nakonec i vstřelit vítězný gól. Gratuluji všem našim hráčům. Musím také ocenit výborný výkon všech tří rozhodčích.“

Lion sport 1.B.třída skupina B

17. kolo: Moravský Beroun – Hněvotín 4:4 (1:3). Branky: 8.

1          FC Sigma Hodolany      16        12        2          2          48:17    38

2          SK Slatinice      16        12        1          3          57:16    37

3          TJ Kožušany     16        11        2          3          63:17    35

4          Sokol Doloplazy 16        9          2          5          35:26    29

5          FC Hněvotín     16        8          4          4          37:23    28

6          FK ŠTERNBERK "B"     16        8          3          5          46:34    27

7          Moravský Beroun          16        7          1          8          45:46    22

8          Sokol Mostkovice          16        5          5          6          26:39    20

9          SK Haňovice     16        6          1          9          37:60    19

10        Haná Prostějov 16        5          3          8          42:50    18

11        SK Zvole          16        4          4          8          27:51    16

12        Slovan Černovír 16        4          3          9          21:35    15

13        Sokol Velký Týnec         16        3          3          10        23:50    12

14        TJ Smržice       16        1          0          15        15:58    3