Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 bk_nekonciBasketbalisté Prostějova dohrají sezonu. Vedení klubu na poslední chvíli odvrátilo krach úřadujícího vicemistra. Hráči ještě v průběhu prvního poločasu utkání s Kolínem přitom nevěděli, zda nepůjde o poslední zápas v sezoně. Přesto přesvědčivě vyhráli, dvě kola před koncem základní části si zajistili účast v nadstavbové skupině A1 a pak se dověděli, že vedení mužstva sehnalo peníze a přes jistá omezení sezonu dohrají.

 „Poslední dny byly opravdu hodně hektické. Ještě v polovině týdne nebylo jasné, jak všechno dopadne. To je třeba důvod, proč se nepodařilo udržet Mateje Ventu. Ale nakonec se podařilo zajistit potřebné finance a můžeme říct, že sezonu dohrajeme,“ řekl generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

Jméno nového partnera ale manažer prozradit zatím nechce. V tuto chvíli to podle něj není na programu dne.

 „Jde o spolupráci s platností od 1. února. Teď musíme vyřešit technické záležitosti kolem úprav současných smluv s hráči a pokusit se udržet současný kádr,“ vysvětlil Fridrich, který doufá, že po obratu k lepšímu pomůže klubu také radnice a vedení kraje.

„Nechceme, aby nás zachránili. Víme, že si musíme pomoci především sami. Ale doufáme, že nám nastaví přívětivou tvář a ocení minulé i současné výsledky týmu. V posledních osmi letech jsme pokaždé získali medaili a celý kraj i město Prostějov výborně reprezentovali. Věřím, že i s pomocí těchto institucí sezonu důstojně dohrajeme,“ dodal klubový manažer.

Hned po utkání s Kolínem vedení klubu oznámilo novou situaci celému týmu a nastínilo podmínky, za jakých se bude v lize pokračovat. Hráči je akceptovali a zůstávají v orlí kabině, i když většina z nich měla nabídky z jiných klubů.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments