Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 bk_penizeO finanční trablech a složité ekonomické situaci BK Prostějov již bylo napsáno dost. Jako poslední naštěstí zazněla pozitivní informace, která rozradostnila všechny fandy této podkošové hry. I přes konec Milana Matzenauera ve funkci předsedy Správní rady totiž Orli letošní sezónu dohrají! A to je dobře. Správu řízení a financování převezme od 1. února občanské sdružení, naopak Prostějovský basketbal s.r.o. bude po vyřízení vydobytých závazků minulostí...

Příval mnohem pozitivnějších zpráv z prostředí basketbalového klubu pokračoval o uplynulém týdnu. Stejně jako v předchozích letech, tak i v tom letošním podpoří snažení prostějovských Orlů na půdě elitní soutěže vedení Olomouckého kraje, které ze svého rozpočtu uvolnilo na podporu vrcholového sportu téměř 22 milionů korun, přičemž sedm set tisíc korun z této částky vyčlenilo právě na basketbal. Jednotlivé smlouvy o přímé podpoře byly slavnostně podepsány v olomouckého hotelu Flora. „Peníze jsou určené na první tým, který účinkuje v Mattoni NBL,“ řekl po podpisu šéf občanského sdružení BK Prostějov Ivan Pospíšil.

V průběhu tohoto týdne by mělo dojít také k podpisu smlouvy mezi prostějovským klubem a novým partnerem BK Prostějov. „Peníze mají na naše konto docházet postupně v průběhu příštích měsíců. Jsou to prostředky, na které reálně vidíme a umožní nám dohrát sezonu,“ prozradil generální manažer Orlů Petr Fridrich.

Vedení klubu po odchodech Dufaulta a Venty udrželo osm hráčů stávajícího kádru a opatrně se začíná poohlížet po posile pod koš. Jednoho pivota by tým potřeboval. „Máme pouze dva klasické podkošové hráče a to je málo,“ uvědomuje si trenér Zbyněk Choleva. „Musíme hledat hráče, který by nenarušil atmosféru v kabině a pochopitelně je třeba vycházet z našich možností,“ dodal kouč.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments