Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 bk_penizeO finanční trablech a složité ekonomické situaci BK Prostějov již bylo napsáno dost. Jako poslední naštěstí zazněla pozitivní informace, která rozradostnila všechny fandy této podkošové hry. I přes konec Milana Matzenauera ve funkci předsedy Správní rady totiž Orli letošní sezónu dohrají! A to je dobře. Správu řízení a financování převezme od 1. února občanské sdružení, naopak Prostějovský basketbal s.r.o. bude po vyřízení vydobytých závazků minulostí...

Příval mnohem pozitivnějších zpráv z prostředí basketbalového klubu pokračoval o uplynulém týdnu. Stejně jako v předchozích letech, tak i v tom letošním podpoří snažení prostějovských Orlů na půdě elitní soutěže vedení Olomouckého kraje, které ze svého rozpočtu uvolnilo na podporu vrcholového sportu téměř 22 milionů korun, přičemž sedm set tisíc korun z této částky vyčlenilo právě na basketbal. Jednotlivé smlouvy o přímé podpoře byly slavnostně podepsány v olomouckého hotelu Flora. „Peníze jsou určené na první tým, který účinkuje v Mattoni NBL,“ řekl po podpisu šéf občanského sdružení BK Prostějov Ivan Pospíšil.

V průběhu tohoto týdne by mělo dojít také k podpisu smlouvy mezi prostějovským klubem a novým partnerem BK Prostějov. „Peníze mají na naše konto docházet postupně v průběhu příštích měsíců. Jsou to prostředky, na které reálně vidíme a umožní nám dohrát sezonu,“ prozradil generální manažer Orlů Petr Fridrich.

Vedení klubu po odchodech Dufaulta a Venty udrželo osm hráčů stávajícího kádru a opatrně se začíná poohlížet po posile pod koš. Jednoho pivota by tým potřeboval. „Máme pouze dva klasické podkošové hráče a to je málo,“ uvědomuje si trenér Zbyněk Choleva. „Musíme hledat hráče, který by nenarušil atmosféru v kabině a pochopitelně je třeba vycházet z našich možností,“ dodal kouč.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments