Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 bk_nekonciS bilancí patnácti výher a devíti porážek zakončili basketbalisté Prostějova základní část Mattoni NBL. V konečném účtování to zatím stačí na čtvrté místo v tabulce. Za suverénem z Nymburka skončily Pardubice a Ostrava, přičemž na tuto dvojici Orli ztrácí dva body. Na šestý Kolín mají ve vyrovnané tabulce náskok jediného bodu.

„Minimální bodové rozdíly pouze potvrzují, že letošní sezona je hodně vyrovnaná. O pořadí týmů před play off bude rozhodovat každé vítězství. Všechny zápasy v nadstavbě budou nesmírně důležité,“ uvědomuje si prostějovský kormidelník Zbyněk Choleva.

Klub má ze sebou těžké měsíce. Vedení bojovalo s nedostatkem financí a trenéři s velkým počtem zranění. Mimo hru byli delší dobu Venta, Prášil nebo Bohačík. Mužstvo navíc zasáhly odchody velkých opor. V průběhu základní části kabinu opustili Dufault a Venta. „Přesto zbytek týmu odvedl skvělou práci. Vzhledem k těm všem trablům je čtvrté místo uspokojivým výsledkem. Mužstvo opakovaně ukazovalo, že si zaslouží velký respekt. Už kvůli tomu jsem rád, že dohrajeme sezonu a budeme mít možnost opět bojovat o medaile,“ cení si charakteru hráčů generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

V nadstavbě čeká Hanáky deset těžkých zápasů, ve kterých se bude rozhodovat o soupeři Orlů ve čtvrtfinále soutěže. „Teď už půjde o hodně. Pochopitelně bychom si přáli udržet minimálně současné čtvrté místo, které znamená výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím utkání,“ řekl Choleva.

Největším aktuálním problémem Prostějova je úzká rotace. Momentálně má hlavní trenér k dispozici pouze sedm hráčů do pole a čeká na návrat zraněného Bohačíka. „Na nadstavbu už snad bude připravený nastoupit. Otázkou je, v jaké se vrátí formě, protože jeho pauza byla dlouhá. Potřebovali bychom získat alespoň jednu posilu pod koš. Máme pouze dva klasické pivoty a to je málo,“ uvědomuje si Choleva.

Zda-li mu však vedení bude schopno přivést alespoň jednoho z dvojice vytoužených hráčů, je momentálně ve hvězdách. Nejdůležitější činností funkcionářů je totiž pochopitelně zajištění zbytku sezony. Podle informací Večerníku jsou však ve hře hostování některých hráčů z první ligy.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments