Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 bk_nekonciS bilancí patnácti výher a devíti porážek zakončili basketbalisté Prostějova základní část Mattoni NBL. V konečném účtování to zatím stačí na čtvrté místo v tabulce. Za suverénem z Nymburka skončily Pardubice a Ostrava, přičemž na tuto dvojici Orli ztrácí dva body. Na šestý Kolín mají ve vyrovnané tabulce náskok jediného bodu.

„Minimální bodové rozdíly pouze potvrzují, že letošní sezona je hodně vyrovnaná. O pořadí týmů před play off bude rozhodovat každé vítězství. Všechny zápasy v nadstavbě budou nesmírně důležité,“ uvědomuje si prostějovský kormidelník Zbyněk Choleva.

Klub má ze sebou těžké měsíce. Vedení bojovalo s nedostatkem financí a trenéři s velkým počtem zranění. Mimo hru byli delší dobu Venta, Prášil nebo Bohačík. Mužstvo navíc zasáhly odchody velkých opor. V průběhu základní části kabinu opustili Dufault a Venta. „Přesto zbytek týmu odvedl skvělou práci. Vzhledem k těm všem trablům je čtvrté místo uspokojivým výsledkem. Mužstvo opakovaně ukazovalo, že si zaslouží velký respekt. Už kvůli tomu jsem rád, že dohrajeme sezonu a budeme mít možnost opět bojovat o medaile,“ cení si charakteru hráčů generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

V nadstavbě čeká Hanáky deset těžkých zápasů, ve kterých se bude rozhodovat o soupeři Orlů ve čtvrtfinále soutěže. „Teď už půjde o hodně. Pochopitelně bychom si přáli udržet minimálně současné čtvrté místo, které znamená výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím utkání,“ řekl Choleva.

Největším aktuálním problémem Prostějova je úzká rotace. Momentálně má hlavní trenér k dispozici pouze sedm hráčů do pole a čeká na návrat zraněného Bohačíka. „Na nadstavbu už snad bude připravený nastoupit. Otázkou je, v jaké se vrátí formě, protože jeho pauza byla dlouhá. Potřebovali bychom získat alespoň jednu posilu pod koš. Máme pouze dva klasické pivoty a to je málo,“ uvědomuje si Choleva.

Zda-li mu však vedení bude schopno přivést alespoň jednoho z dvojice vytoužených hráčů, je momentálně ve hvězdách. Nejdůležitější činností funkcionářů je totiž pochopitelně zajištění zbytku sezony. Podle informací Večerníku jsou však ve hře hostování některých hráčů z první ligy.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments