Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 bk_nekonciS bilancí patnácti výher a devíti porážek zakončili basketbalisté Prostějova základní část Mattoni NBL. V konečném účtování to zatím stačí na čtvrté místo v tabulce. Za suverénem z Nymburka skončily Pardubice a Ostrava, přičemž na tuto dvojici Orli ztrácí dva body. Na šestý Kolín mají ve vyrovnané tabulce náskok jediného bodu.

„Minimální bodové rozdíly pouze potvrzují, že letošní sezona je hodně vyrovnaná. O pořadí týmů před play off bude rozhodovat každé vítězství. Všechny zápasy v nadstavbě budou nesmírně důležité,“ uvědomuje si prostějovský kormidelník Zbyněk Choleva.

Klub má ze sebou těžké měsíce. Vedení bojovalo s nedostatkem financí a trenéři s velkým počtem zranění. Mimo hru byli delší dobu Venta, Prášil nebo Bohačík. Mužstvo navíc zasáhly odchody velkých opor. V průběhu základní části kabinu opustili Dufault a Venta. „Přesto zbytek týmu odvedl skvělou práci. Vzhledem k těm všem trablům je čtvrté místo uspokojivým výsledkem. Mužstvo opakovaně ukazovalo, že si zaslouží velký respekt. Už kvůli tomu jsem rád, že dohrajeme sezonu a budeme mít možnost opět bojovat o medaile,“ cení si charakteru hráčů generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

V nadstavbě čeká Hanáky deset těžkých zápasů, ve kterých se bude rozhodovat o soupeři Orlů ve čtvrtfinále soutěže. „Teď už půjde o hodně. Pochopitelně bychom si přáli udržet minimálně současné čtvrté místo, které znamená výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím utkání,“ řekl Choleva.

Největším aktuálním problémem Prostějova je úzká rotace. Momentálně má hlavní trenér k dispozici pouze sedm hráčů do pole a čeká na návrat zraněného Bohačíka. „Na nadstavbu už snad bude připravený nastoupit. Otázkou je, v jaké se vrátí formě, protože jeho pauza byla dlouhá. Potřebovali bychom získat alespoň jednu posilu pod koš. Máme pouze dva klasické pivoty a to je málo,“ uvědomuje si Choleva.

Zda-li mu však vedení bude schopno přivést alespoň jednoho z dvojice vytoužených hráčů, je momentálně ve hvězdách. Nejdůležitější činností funkcionářů je totiž pochopitelně zajištění zbytku sezony. Podle informací Večerníku jsou však ve hře hostování některých hráčů z první ligy.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments