Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

bk prostejovPřestože je basketbal kolektivní sport, o výsledcích zápasů často rozhodují individuální výkony. Hodnotit jednotlivé hráče Orlů po základní části je přesto velký oříšek. K současnému čtvrtému místu přispěla svým nepřehlédnutelným dílem celá sestava. Škoda, že díky potížím s výplatami odešli Dufault a Venta. Sen o čtvrté finálové účasti v řadě mohl mít velice reálné obrysy...

„Tým se podařilo dobře poskládat. Odchody nás oslabily, přesto máme v sestavě výborné hráče a budeme se snažit vybojovat co nejlepší ligový výsledek,“ uvedl generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

Hráčům, kteří zůstali v klubu, patří velký respekt. Vysoký standard podává Dušan Pandula, oproti minulé sezoně výkonnostně vyrostl Kamil Švrdlík, bojující o nominaci na mistrovství Evropy ve Slovinsku. Do svého zranění byl velkou oporou Jaromír Bohačík, další hráč s velkou budoucností. Do týmu rychle zapadl Roman Marko, který si poradil i s rolí prvního rozehrávače. Důležité body na konto týmu přidává trojice Jaroslav Prášil, Pavel Slezák a Vojtěch Bratčenkov. „Přesto byl zmínil jedno jméno. Největším a hodně milým překvapením jsou výkony Ondry Kohouta. Na to, že hraje Mattoni NBL prvním rokem, jsou opravdu výborné,“ ocenil mladého pivota Fridrich.

Talentovaný basketbalista se před sezonou vrátil ze Španělska, kde působil ve třetí lize. Od začátku ročníku si přesto vedl výborně a i když přišel s pověstí obranáře, v důležitých zápasech ukázal, že má také přesnou ruku. V Prostějově roste Kohout pro národní tým. „O nominaci nerozhodujeme. Ale nedá se přehlédnout, že takových pivotů, jako je Ondra, náš basketbal příliš nemá,“ souhlasí Fridrich.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-