Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

bk prostejovPřestože je basketbal kolektivní sport, o výsledcích zápasů často rozhodují individuální výkony. Hodnotit jednotlivé hráče Orlů po základní části je přesto velký oříšek. K současnému čtvrtému místu přispěla svým nepřehlédnutelným dílem celá sestava. Škoda, že díky potížím s výplatami odešli Dufault a Venta. Sen o čtvrté finálové účasti v řadě mohl mít velice reálné obrysy...

„Tým se podařilo dobře poskládat. Odchody nás oslabily, přesto máme v sestavě výborné hráče a budeme se snažit vybojovat co nejlepší ligový výsledek,“ uvedl generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

Hráčům, kteří zůstali v klubu, patří velký respekt. Vysoký standard podává Dušan Pandula, oproti minulé sezoně výkonnostně vyrostl Kamil Švrdlík, bojující o nominaci na mistrovství Evropy ve Slovinsku. Do svého zranění byl velkou oporou Jaromír Bohačík, další hráč s velkou budoucností. Do týmu rychle zapadl Roman Marko, který si poradil i s rolí prvního rozehrávače. Důležité body na konto týmu přidává trojice Jaroslav Prášil, Pavel Slezák a Vojtěch Bratčenkov. „Přesto byl zmínil jedno jméno. Největším a hodně milým překvapením jsou výkony Ondry Kohouta. Na to, že hraje Mattoni NBL prvním rokem, jsou opravdu výborné,“ ocenil mladého pivota Fridrich.

Talentovaný basketbalista se před sezonou vrátil ze Španělska, kde působil ve třetí lize. Od začátku ročníku si přesto vedl výborně a i když přišel s pověstí obranáře, v důležitých zápasech ukázal, že má také přesnou ruku. V Prostějově roste Kohout pro národní tým. „O nominaci nerozhodujeme. Ale nedá se přehlédnout, že takových pivotů, jako je Ondra, náš basketbal příliš nemá,“ souhlasí Fridrich.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments