Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 bk_decin_markoSvé třetí vystoupení v nadstavbě, druhé v domácím prostředí, mají za sebou prostějovští basketbalisté. Ve sportovní hale přivítali „Válečníky“ z Děčína, kterým nedali sebemenší šanci na plný bodový zisk. Slibný náskok si Orli vytvořili již v úvodní části, aby i v dalším průběhu utkání rozdíl ve skóre stále narůstal.

Vítězství domácích basketbalistů se zrodilo v samotném úvodu utkání, kdy si Orli vypracovali výrazný náskok a svého soupeře doslova převálcovali. Hosté se osmělili až v průběhu druhého dějství, přesto bodové manko smazat nedokázali. Poločas tak vyhráli prostějovští basketbalisté s šestnáctibodovým náskokem - 57:31.

Třetí část se na vlas podobala té úvodní, přesná střelba z pole či trestných hodů zdobila domácí borce, kterých byla plná palubovka. Soupeř se zmohl pouze na třináct bodů, o osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Pomyslnou remízu se Děčínu podařilo vybojovat alespoň v závěrečné čtvrtině, která skončila smírně 14:14, celkově však zápas jednoznačně vyzněl pro domácí Orly. Ti si připsali druhou výhru v nadstavbě, když „Válečníkům“ z Děčína nasázeli 101 bodů a posunuli se v neúplné tabulce Mattoni NBL na třetí příčku.

BK Prostějov – BK Děčín 101:68 (31:16, 26:25, 30:13, 14:14)

STŘELBA 3B.: 23/9:21/6
STŘELBA 2B.: 38/25:41/15
TH: 30/24:27/20
DOSKOKY: 34:30
CHYBY: 21:29
ROZHODČÍ: Dolinek Ivo, Hruša Petr, Večeřa Pavel
KOMISAŘ: Latík Zdeněk

BK Prostějov: Marko Roman 19, Švrdlík Kamil 17, Kohout Ondřej 14, Pandula Dušan 13, Bohačík Jaromír 12, Slezák Pavel 10, Prášil Jaroslav 8, Šmíd Filip 6, Bratčenkov Vojtěch 2. Trenér: Zbyněk Choleva.

BK Děčín: Pope Patrick Donnell 17, Alič Admir 11, Kinter Gyorgy F. 8, Landa Robert 8, Jiříček Jan 7, Soukup Miroslav 7, Stria Luboš 6, Bažant Lukáš 4, Kaša Jakub, Linhart Lukáš, Sanders Levell. Trenér: Pavel Budínský.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments