Dobrý podvečer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Zhruba za dva měsíce skončí základní část Kooperativa NBL, která tabulku rozdělí na dvě poloviny. O účast v té lepší znamenající jistý postup do čtvrtfinále play-off usiluje reálně stále devět týmů. Tři kluby budu míst smůlu a spadnou do skupiny hrající o 7. až 12. místo. Ve hře jsou i hráči Olomoucka, kteří mají šanci skončit na pozicích znamenajících postup do skupiny A1.

„Je před námi ještě hodně zápasů. Po každém kole se tabulka mění, takže je těžké odhadovat, jak vše dopadne. Bylo by to věštění z křišťálové koule. Z našeho pohledu to však není rozehrané špatně," míní trenér ligového nováčka Predrag Benáček.
V extrémně vyrovnaném středu tabulky může svoji roli hrát poměr vzájemných zápasů a právě to je velké téma posledních týdnů, kdy probíhají odvetné duely. Z tohoto pohledu jsou výsledky BK Olomoucko hodně zajímavé. Na startu druhé poloviny základní části oplatili USK porážku z prvního kola a mají lepší skóre. S Kolínem naopak prohráli i druhý duel v sezóně. „Tam jsme si to pokazili sami, protože se nám nepodařilo zvládnout domácí utkání,“ poznamenal sportovní manažer BK Prostějov Michal Pekárek.
Poloviční úspěšnost mají Hanáci také s dalšími soupeři, s nimiž bojují o postup do skupiny A1. Děčín sice ve vlastní hale porazili, vyhráli ale pouze o čtyři body a celkově na Severočechy osm bodů ztrácejí. Naopak s ústeckou Slunetou byli stoprocentní a uspěli v obou duelech s ústeckým klubem.
„Všechny takové zápasy jsou hodně důležité. Ale aby nám pomohly, musíme splnit další dvě důležité podmínky – neztrácet zbytečně doma a bodovat v zápasech s papírově slabšími soupeři,“ připomíná Benáček.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments