Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Zhruba za dva měsíce skončí základní část Kooperativa NBL, která tabulku rozdělí na dvě poloviny. O účast v té lepší znamenající jistý postup do čtvrtfinále play-off usiluje reálně stále devět týmů. Tři kluby budu míst smůlu a spadnou do skupiny hrající o 7. až 12. místo. Ve hře jsou i hráči Olomoucka, kteří mají šanci skončit na pozicích znamenajících postup do skupiny A1.

„Je před námi ještě hodně zápasů. Po každém kole se tabulka mění, takže je těžké odhadovat, jak vše dopadne. Bylo by to věštění z křišťálové koule. Z našeho pohledu to však není rozehrané špatně," míní trenér ligového nováčka Predrag Benáček.
V extrémně vyrovnaném středu tabulky může svoji roli hrát poměr vzájemných zápasů a právě to je velké téma posledních týdnů, kdy probíhají odvetné duely. Z tohoto pohledu jsou výsledky BK Olomoucko hodně zajímavé. Na startu druhé poloviny základní části oplatili USK porážku z prvního kola a mají lepší skóre. S Kolínem naopak prohráli i druhý duel v sezóně. „Tam jsme si to pokazili sami, protože se nám nepodařilo zvládnout domácí utkání,“ poznamenal sportovní manažer BK Prostějov Michal Pekárek.
Poloviční úspěšnost mají Hanáci také s dalšími soupeři, s nimiž bojují o postup do skupiny A1. Děčín sice ve vlastní hale porazili, vyhráli ale pouze o čtyři body a celkově na Severočechy osm bodů ztrácejí. Naopak s ústeckou Slunetou byli stoprocentní a uspěli v obou duelech s ústeckým klubem.
„Všechny takové zápasy jsou hodně důležité. Ale aby nám pomohly, musíme splnit další dvě důležité podmínky – neztrácet zbytečně doma a bodovat v zápasech s papírově slabšími soupeři,“ připomíná Benáček.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě