Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.5.2018
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Zhruba za dva měsíce skončí základní část Kooperativa NBL, která tabulku rozdělí na dvě poloviny. O účast v té lepší znamenající jistý postup do čtvrtfinále play-off usiluje reálně stále devět týmů. Tři kluby budu míst smůlu a spadnou do skupiny hrající o 7. až 12. místo. Ve hře jsou i hráči Olomoucka, kteří mají šanci skončit na pozicích znamenajících postup do skupiny A1.

„Je před námi ještě hodně zápasů. Po každém kole se tabulka mění, takže je těžké odhadovat, jak vše dopadne. Bylo by to věštění z křišťálové koule. Z našeho pohledu to však není rozehrané špatně," míní trenér ligového nováčka Predrag Benáček.
V extrémně vyrovnaném středu tabulky může svoji roli hrát poměr vzájemných zápasů a právě to je velké téma posledních týdnů, kdy probíhají odvetné duely. Z tohoto pohledu jsou výsledky BK Olomoucko hodně zajímavé. Na startu druhé poloviny základní části oplatili USK porážku z prvního kola a mají lepší skóre. S Kolínem naopak prohráli i druhý duel v sezóně. „Tam jsme si to pokazili sami, protože se nám nepodařilo zvládnout domácí utkání,“ poznamenal sportovní manažer BK Prostějov Michal Pekárek.
Poloviční úspěšnost mají Hanáci také s dalšími soupeři, s nimiž bojují o postup do skupiny A1. Děčín sice ve vlastní hale porazili, vyhráli ale pouze o čtyři body a celkově na Severočechy osm bodů ztrácejí. Naopak s ústeckou Slunetou byli stoprocentní a uspěli v obou duelech s ústeckým klubem.
„Všechny takové zápasy jsou hodně důležité. Ale aby nám pomohly, musíme splnit další dvě důležité podmínky – neztrácet zbytečně doma a bodovat v zápasech s papírově slabšími soupeři,“ připomíná Benáček.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • amima
  • dar sluchu
  • adp sanco
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.