Dobré poledne, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 basket_ilustracniOrli v Kolíně navázali na skvělé výkony z posledních zápasů a už od začátku utkání ovládli polabskou palubovku v 5. kole nadstavbové skupiny A1 Mattoni NBL. Hned v první desetiminutovce si vybudovali dvouciferné vedení, které už nepustili. Na tuto úvodní periodu pak navázaly další dvě části, ve kterých hosté díky efektivní hře zvýšili vedení až na dvacet dva bodů -70:48. Úvod poslední části Orli bohužel podcenili a soupeř zaznamenal děsivou sérii 14:0. Pak ale nastoupil na palubovku Švrdlík a svými osmi body odvrátil nápor domácích a zchladil tamní publikum. Prostějov si díky tomu z Kolína odvezl vítězství 84:72 a v tabulce se dostal už na třetí místo.

Do utkání v Kolíně Hanáci vstoupili velmi důrazně. Po drobných minisériích odskočili na 15:7 a další minisérie na 19:9 už znamenala oddechový čas pro domácí celek. Ani po něm se ale vývoj utkání nezměnil a na palubovce stále dominovali Orli. Ti díky přesným střelám Slezáka zpoza tříbodového oblouku zvýšili až na 28:11 a první část nakonec vyhráli poměrem 28:13.

Ve druhé a třetí desetiminutovce se týmu Zbyňka Cholevy už tak výrazně nedařilo jako v úvodní pasáži, ale i tak hráči dokázali vedení mírně navyšovat. Díky přesným zásahům střelců z perimetru poměrně snadno udržovali Prostějované domácí celek na distanc a v polovině utkání vedli osmnáctibodovým rozdílem 50:32. Ve třetí části Orli překonali dvacetibodovou hranici a znovu díky pohledným kombinacím v ofenzívě se posunuli o další krůček směrem k vítězství – 70:48.

Bohužel toto vysoké vedení a prostřídání znamenalo polevení hostů v jejich úsilí a závěrečný kvartál nebyl moc povedený. Nejprve sice Orli zvýšili na 73:48, ale následně inkasovali čtrnáct bodů v řadě, které znamenaly snížení na 73:62. Zbytečné ztráty, nepozornost v obraně a získané fauly soupeře znamenaly toto výrazné snížení. Naštěstí pak nastoupil na palubovku nejlepší hráč dnešního utkání Kamil Švrdlík, který spoluhráče znovu postavil na nohy. Jeho důležité dvoubodové koše po útočném doskoku a trestné hody znamenaly srovnání kroku s domácím celkem a naopak přílišná zbrklost polabského týmu vedla k opětovnému navyšování prostějovského vedení.


POHLEDEM TRENÉRŮ:

Predrag BENAČEK - BC Unikol Kolín:
„Gratuluji Prostějovu k zaslouženému vítězství. Vedli celý zápas. Utkání bylo rozhodnuto v prvním poločase. Nechali jsme Prostějov odskočit na dvacet bodů. Měli jsme velmi špatný střelecký den. Gratuluji ještě jednou a přeji si, ať se uvidíme v play-off. Vůbec nám nesvědčí přestávky. Během jednoho měsíce jsme odehráli pouze čtyři zápasy. Úplně jsme po základní části vypadli z tempa.“

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:
„Jsme hrozně rádi za výhru, protože v Polabí se nehraje lehce. S Kolínem je to vždycky těžké utkání. Ale dneska jsme za to vzali od začátku, dařilo se nám, hráli jsme s velkou chutí a energií. To jsme vydrželi tři čtvrtiny. Bohužel ta poslední se nám už tolik nevyvedla a Kolín začal tlačit. Kromě poslední čtvrtiny jsme podali vyvážený výkon jak v obraně, tak v útoku.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments