Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 basket_ilustracniOrli v Kolíně navázali na skvělé výkony z posledních zápasů a už od začátku utkání ovládli polabskou palubovku v 5. kole nadstavbové skupiny A1 Mattoni NBL. Hned v první desetiminutovce si vybudovali dvouciferné vedení, které už nepustili. Na tuto úvodní periodu pak navázaly další dvě části, ve kterých hosté díky efektivní hře zvýšili vedení až na dvacet dva bodů -70:48. Úvod poslední části Orli bohužel podcenili a soupeř zaznamenal děsivou sérii 14:0. Pak ale nastoupil na palubovku Švrdlík a svými osmi body odvrátil nápor domácích a zchladil tamní publikum. Prostějov si díky tomu z Kolína odvezl vítězství 84:72 a v tabulce se dostal už na třetí místo.

Do utkání v Kolíně Hanáci vstoupili velmi důrazně. Po drobných minisériích odskočili na 15:7 a další minisérie na 19:9 už znamenala oddechový čas pro domácí celek. Ani po něm se ale vývoj utkání nezměnil a na palubovce stále dominovali Orli. Ti díky přesným střelám Slezáka zpoza tříbodového oblouku zvýšili až na 28:11 a první část nakonec vyhráli poměrem 28:13.

Ve druhé a třetí desetiminutovce se týmu Zbyňka Cholevy už tak výrazně nedařilo jako v úvodní pasáži, ale i tak hráči dokázali vedení mírně navyšovat. Díky přesným zásahům střelců z perimetru poměrně snadno udržovali Prostějované domácí celek na distanc a v polovině utkání vedli osmnáctibodovým rozdílem 50:32. Ve třetí části Orli překonali dvacetibodovou hranici a znovu díky pohledným kombinacím v ofenzívě se posunuli o další krůček směrem k vítězství – 70:48.

Bohužel toto vysoké vedení a prostřídání znamenalo polevení hostů v jejich úsilí a závěrečný kvartál nebyl moc povedený. Nejprve sice Orli zvýšili na 73:48, ale následně inkasovali čtrnáct bodů v řadě, které znamenaly snížení na 73:62. Zbytečné ztráty, nepozornost v obraně a získané fauly soupeře znamenaly toto výrazné snížení. Naštěstí pak nastoupil na palubovku nejlepší hráč dnešního utkání Kamil Švrdlík, který spoluhráče znovu postavil na nohy. Jeho důležité dvoubodové koše po útočném doskoku a trestné hody znamenaly srovnání kroku s domácím celkem a naopak přílišná zbrklost polabského týmu vedla k opětovnému navyšování prostějovského vedení.


POHLEDEM TRENÉRŮ:

Predrag BENAČEK - BC Unikol Kolín:
„Gratuluji Prostějovu k zaslouženému vítězství. Vedli celý zápas. Utkání bylo rozhodnuto v prvním poločase. Nechali jsme Prostějov odskočit na dvacet bodů. Měli jsme velmi špatný střelecký den. Gratuluji ještě jednou a přeji si, ať se uvidíme v play-off. Vůbec nám nesvědčí přestávky. Během jednoho měsíce jsme odehráli pouze čtyři zápasy. Úplně jsme po základní části vypadli z tempa.“

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:
„Jsme hrozně rádi za výhru, protože v Polabí se nehraje lehce. S Kolínem je to vždycky těžké utkání. Ale dneska jsme za to vzali od začátku, dařilo se nám, hráli jsme s velkou chutí a energií. To jsme vydrželi tři čtvrtiny. Bohužel ta poslední se nám už tolik nevyvedla a Kolín začal tlačit. Kromě poslední čtvrtiny jsme podali vyvážený výkon jak v obraně, tak v útoku.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-