Dobré ráno, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 basket_ilustracniOrli v Kolíně navázali na skvělé výkony z posledních zápasů a už od začátku utkání ovládli polabskou palubovku v 5. kole nadstavbové skupiny A1 Mattoni NBL. Hned v první desetiminutovce si vybudovali dvouciferné vedení, které už nepustili. Na tuto úvodní periodu pak navázaly další dvě části, ve kterých hosté díky efektivní hře zvýšili vedení až na dvacet dva bodů -70:48. Úvod poslední části Orli bohužel podcenili a soupeř zaznamenal děsivou sérii 14:0. Pak ale nastoupil na palubovku Švrdlík a svými osmi body odvrátil nápor domácích a zchladil tamní publikum. Prostějov si díky tomu z Kolína odvezl vítězství 84:72 a v tabulce se dostal už na třetí místo.

Do utkání v Kolíně Hanáci vstoupili velmi důrazně. Po drobných minisériích odskočili na 15:7 a další minisérie na 19:9 už znamenala oddechový čas pro domácí celek. Ani po něm se ale vývoj utkání nezměnil a na palubovce stále dominovali Orli. Ti díky přesným střelám Slezáka zpoza tříbodového oblouku zvýšili až na 28:11 a první část nakonec vyhráli poměrem 28:13.

Ve druhé a třetí desetiminutovce se týmu Zbyňka Cholevy už tak výrazně nedařilo jako v úvodní pasáži, ale i tak hráči dokázali vedení mírně navyšovat. Díky přesným zásahům střelců z perimetru poměrně snadno udržovali Prostějované domácí celek na distanc a v polovině utkání vedli osmnáctibodovým rozdílem 50:32. Ve třetí části Orli překonali dvacetibodovou hranici a znovu díky pohledným kombinacím v ofenzívě se posunuli o další krůček směrem k vítězství – 70:48.

Bohužel toto vysoké vedení a prostřídání znamenalo polevení hostů v jejich úsilí a závěrečný kvartál nebyl moc povedený. Nejprve sice Orli zvýšili na 73:48, ale následně inkasovali čtrnáct bodů v řadě, které znamenaly snížení na 73:62. Zbytečné ztráty, nepozornost v obraně a získané fauly soupeře znamenaly toto výrazné snížení. Naštěstí pak nastoupil na palubovku nejlepší hráč dnešního utkání Kamil Švrdlík, který spoluhráče znovu postavil na nohy. Jeho důležité dvoubodové koše po útočném doskoku a trestné hody znamenaly srovnání kroku s domácím celkem a naopak přílišná zbrklost polabského týmu vedla k opětovnému navyšování prostějovského vedení.


POHLEDEM TRENÉRŮ:

Predrag BENAČEK - BC Unikol Kolín:
„Gratuluji Prostějovu k zaslouženému vítězství. Vedli celý zápas. Utkání bylo rozhodnuto v prvním poločase. Nechali jsme Prostějov odskočit na dvacet bodů. Měli jsme velmi špatný střelecký den. Gratuluji ještě jednou a přeji si, ať se uvidíme v play-off. Vůbec nám nesvědčí přestávky. Během jednoho měsíce jsme odehráli pouze čtyři zápasy. Úplně jsme po základní části vypadli z tempa.“

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:
„Jsme hrozně rádi za výhru, protože v Polabí se nehraje lehce. S Kolínem je to vždycky těžké utkání. Ale dneska jsme za to vzali od začátku, dařilo se nám, hráli jsme s velkou chutí a energií. To jsme vydrželi tři čtvrtiny. Bohužel ta poslední se nám už tolik nevyvedla a Kolín začal tlačit. Kromě poslední čtvrtiny jsme podali vyvážený výkon jak v obraně, tak v útoku.“

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments