Dobré odpoledne, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bk nymburkSérií čtyř porážek v řadě zakončili basketbalisté ligovou sezonu. Ani v posledním zápase nedokázali porazit Nymburk a prohráli 0:4 na zápasy. Poslední duel ztratili v poměru 67:84 a museli tak asistovat u deváté mistrovské korunovace soupeře v řadě a sami následně převzali stříbrné medaile.


BK Pv 67

ČEZ N 84

konečný stav série: 0:4Orli opět začali nadějně a získali mírné vedení. Hosté na svůj koš ze hry čekali až do čtvrté minuty a také proto Hanáci po pěti minutách drželi skóre 12:7. V dalších okamžicích čtvrtiny sestava vedená Ronenem Ginsburgem přidala a po sérii 9:0 otočila na 16:12 ve svůj prospěch. Do konce desetiminutovky domácí pouze snížili na rozdíl bodu.

S přibývajícím časem se tým z Polabí dostával do provozní teploty. Několik pokusů z dlouhé vzdálenosti sice Prostějovu přineslo vedení 31:29, smrtící odpověď si však připravil Křemen. Jeho devět bodů v řadě odstartovalo nymburskou kanonádu, kterou se kouč Zbyněk Choleva marně snažil přerušit oddechových časem. Přestávka zastihla oba protivníky za stavu 39:53 v neprospěch domácího výběru.

V průběhu sezony Orli několikrát ukázali svůj charakter a to samé platilo také o třetí části posledního finále. Nehleděli na únavu a pokusili se o zázrak. Rychlými koši se přiblížili až na čtyři body - 53:57, pak se od nich opět odvrátilo štěstí. Na druhé straně v důležitých chvílích zabrala trojice Lenzly, Abrams a Wilson, jejíž zásluhou si hosté vzali do konce 30. minuty zpět devítibodové vedení.

Ztráta Orlů v závěru ještě narostla až na 58:80. Přesto se vyčerpaní Orli snažili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku a stáhli deficit pod dvacetibodový rozdíl, i když veděli, že mistrovské oslavy svého soka už neodvrátí.


Pohledem trenérů

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Tým v dané situaci udělal maximum pro prodloužení finálové série. Vydrželi jsme nějakých pětadvacet minut. Potom ale přišla střídání, pár neúspěšných pokusů a bylo po naději. Soupeř naše zaváhání pokaždé potrestal. S dvouciferným rozdílem už se v úzké sestavě špatně bojovalo. Klukům ale musím poděkovat. Na palubovce nechali své srdce. A za to mají stříbrné medaile, které mužstvu určitě sluší.“

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketbal Nymburk:

„Poslední krok nebývá snadný a to se opět potvrdilo. Soupeř se snažil a nic nám neusnadnil. Přes horší začátek jsme dokázali být trpěliví a čekali na svou šanci. Když přišla, tým ji využil. Hráči chtěli dlouhou sezonu zakončit co nejdříve a to se povedlo. Prostějovu patří uznání. Byl v těžké situaci a hrál bez několika opor. Dokud mu stačily síly, rval se o svoji naději. Celkově jsme ale byli lepší. V celé sérii i posledním zápase.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments