Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bk nymburkSérií čtyř porážek v řadě zakončili basketbalisté ligovou sezonu. Ani v posledním zápase nedokázali porazit Nymburk a prohráli 0:4 na zápasy. Poslední duel ztratili v poměru 67:84 a museli tak asistovat u deváté mistrovské korunovace soupeře v řadě a sami následně převzali stříbrné medaile.


BK Pv 67

ČEZ N 84

konečný stav série: 0:4Orli opět začali nadějně a získali mírné vedení. Hosté na svůj koš ze hry čekali až do čtvrté minuty a také proto Hanáci po pěti minutách drželi skóre 12:7. V dalších okamžicích čtvrtiny sestava vedená Ronenem Ginsburgem přidala a po sérii 9:0 otočila na 16:12 ve svůj prospěch. Do konce desetiminutovky domácí pouze snížili na rozdíl bodu.

S přibývajícím časem se tým z Polabí dostával do provozní teploty. Několik pokusů z dlouhé vzdálenosti sice Prostějovu přineslo vedení 31:29, smrtící odpověď si však připravil Křemen. Jeho devět bodů v řadě odstartovalo nymburskou kanonádu, kterou se kouč Zbyněk Choleva marně snažil přerušit oddechových časem. Přestávka zastihla oba protivníky za stavu 39:53 v neprospěch domácího výběru.

V průběhu sezony Orli několikrát ukázali svůj charakter a to samé platilo také o třetí části posledního finále. Nehleděli na únavu a pokusili se o zázrak. Rychlými koši se přiblížili až na čtyři body - 53:57, pak se od nich opět odvrátilo štěstí. Na druhé straně v důležitých chvílích zabrala trojice Lenzly, Abrams a Wilson, jejíž zásluhou si hosté vzali do konce 30. minuty zpět devítibodové vedení.

Ztráta Orlů v závěru ještě narostla až na 58:80. Přesto se vyčerpaní Orli snažili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku a stáhli deficit pod dvacetibodový rozdíl, i když veděli, že mistrovské oslavy svého soka už neodvrátí.


Pohledem trenérů

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Tým v dané situaci udělal maximum pro prodloužení finálové série. Vydrželi jsme nějakých pětadvacet minut. Potom ale přišla střídání, pár neúspěšných pokusů a bylo po naději. Soupeř naše zaváhání pokaždé potrestal. S dvouciferným rozdílem už se v úzké sestavě špatně bojovalo. Klukům ale musím poděkovat. Na palubovce nechali své srdce. A za to mají stříbrné medaile, které mužstvu určitě sluší.“

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketbal Nymburk:

„Poslední krok nebývá snadný a to se opět potvrdilo. Soupeř se snažil a nic nám neusnadnil. Přes horší začátek jsme dokázali být trpěliví a čekali na svou šanci. Když přišla, tým ji využil. Hráči chtěli dlouhou sezonu zakončit co nejdříve a to se povedlo. Prostějovu patří uznání. Byl v těžké situaci a hrál bez několika opor. Dokud mu stačily síly, rval se o svoji naději. Celkově jsme ale byli lepší. V celé sérii i posledním zápase.“

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments