Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bk nymburkSérií čtyř porážek v řadě zakončili basketbalisté ligovou sezonu. Ani v posledním zápase nedokázali porazit Nymburk a prohráli 0:4 na zápasy. Poslední duel ztratili v poměru 67:84 a museli tak asistovat u deváté mistrovské korunovace soupeře v řadě a sami následně převzali stříbrné medaile.


BK Pv 67

ČEZ N 84

konečný stav série: 0:4Orli opět začali nadějně a získali mírné vedení. Hosté na svůj koš ze hry čekali až do čtvrté minuty a také proto Hanáci po pěti minutách drželi skóre 12:7. V dalších okamžicích čtvrtiny sestava vedená Ronenem Ginsburgem přidala a po sérii 9:0 otočila na 16:12 ve svůj prospěch. Do konce desetiminutovky domácí pouze snížili na rozdíl bodu.

S přibývajícím časem se tým z Polabí dostával do provozní teploty. Několik pokusů z dlouhé vzdálenosti sice Prostějovu přineslo vedení 31:29, smrtící odpověď si však připravil Křemen. Jeho devět bodů v řadě odstartovalo nymburskou kanonádu, kterou se kouč Zbyněk Choleva marně snažil přerušit oddechových časem. Přestávka zastihla oba protivníky za stavu 39:53 v neprospěch domácího výběru.

V průběhu sezony Orli několikrát ukázali svůj charakter a to samé platilo také o třetí části posledního finále. Nehleděli na únavu a pokusili se o zázrak. Rychlými koši se přiblížili až na čtyři body - 53:57, pak se od nich opět odvrátilo štěstí. Na druhé straně v důležitých chvílích zabrala trojice Lenzly, Abrams a Wilson, jejíž zásluhou si hosté vzali do konce 30. minuty zpět devítibodové vedení.

Ztráta Orlů v závěru ještě narostla až na 58:80. Přesto se vyčerpaní Orli snažili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku a stáhli deficit pod dvacetibodový rozdíl, i když veděli, že mistrovské oslavy svého soka už neodvrátí.


Pohledem trenérů

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Tým v dané situaci udělal maximum pro prodloužení finálové série. Vydrželi jsme nějakých pětadvacet minut. Potom ale přišla střídání, pár neúspěšných pokusů a bylo po naději. Soupeř naše zaváhání pokaždé potrestal. S dvouciferným rozdílem už se v úzké sestavě špatně bojovalo. Klukům ale musím poděkovat. Na palubovce nechali své srdce. A za to mají stříbrné medaile, které mužstvu určitě sluší.“

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketbal Nymburk:

„Poslední krok nebývá snadný a to se opět potvrdilo. Soupeř se snažil a nic nám neusnadnil. Přes horší začátek jsme dokázali být trpěliví a čekali na svou šanci. Když přišla, tým ji využil. Hráči chtěli dlouhou sezonu zakončit co nejdříve a to se povedlo. Prostějovu patří uznání. Byl v těžké situaci a hrál bez několika opor. Dokud mu stačily síly, rval se o svoji naději. Celkově jsme ale byli lepší. V celé sérii i posledním zápase.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments