Dobré odpoledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
bk nymburkSérií čtyř porážek v řadě zakončili basketbalisté ligovou sezonu. Ani v posledním zápase nedokázali porazit Nymburk a prohráli 0:4 na zápasy. Poslední duel ztratili v poměru 67:84 a museli tak asistovat u deváté mistrovské korunovace soupeře v řadě a sami následně převzali stříbrné medaile.


BK Pv 67

ČEZ N 84

konečný stav série: 0:4Orli opět začali nadějně a získali mírné vedení. Hosté na svůj koš ze hry čekali až do čtvrté minuty a také proto Hanáci po pěti minutách drželi skóre 12:7. V dalších okamžicích čtvrtiny sestava vedená Ronenem Ginsburgem přidala a po sérii 9:0 otočila na 16:12 ve svůj prospěch. Do konce desetiminutovky domácí pouze snížili na rozdíl bodu.

S přibývajícím časem se tým z Polabí dostával do provozní teploty. Několik pokusů z dlouhé vzdálenosti sice Prostějovu přineslo vedení 31:29, smrtící odpověď si však připravil Křemen. Jeho devět bodů v řadě odstartovalo nymburskou kanonádu, kterou se kouč Zbyněk Choleva marně snažil přerušit oddechových časem. Přestávka zastihla oba protivníky za stavu 39:53 v neprospěch domácího výběru.

V průběhu sezony Orli několikrát ukázali svůj charakter a to samé platilo také o třetí části posledního finále. Nehleděli na únavu a pokusili se o zázrak. Rychlými koši se přiblížili až na čtyři body - 53:57, pak se od nich opět odvrátilo štěstí. Na druhé straně v důležitých chvílích zabrala trojice Lenzly, Abrams a Wilson, jejíž zásluhou si hosté vzali do konce 30. minuty zpět devítibodové vedení.

Ztráta Orlů v závěru ještě narostla až na 58:80. Přesto se vyčerpaní Orli snažili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku a stáhli deficit pod dvacetibodový rozdíl, i když veděli, že mistrovské oslavy svého soka už neodvrátí.


Pohledem trenérů

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Tým v dané situaci udělal maximum pro prodloužení finálové série. Vydrželi jsme nějakých pětadvacet minut. Potom ale přišla střídání, pár neúspěšných pokusů a bylo po naději. Soupeř naše zaváhání pokaždé potrestal. S dvouciferným rozdílem už se v úzké sestavě špatně bojovalo. Klukům ale musím poděkovat. Na palubovce nechali své srdce. A za to mají stříbrné medaile, které mužstvu určitě sluší.“

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketbal Nymburk:

„Poslední krok nebývá snadný a to se opět potvrdilo. Soupeř se snažil a nic nám neusnadnil. Přes horší začátek jsme dokázali být trpěliví a čekali na svou šanci. Když přišla, tým ji využil. Hráči chtěli dlouhou sezonu zakončit co nejdříve a to se povedlo. Prostějovu patří uznání. Byl v těžké situaci a hrál bez několika opor. Dokud mu stačily síly, rval se o svoji naději. Celkově jsme ale byli lepší. V celé sérii i posledním zápase.“

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments