Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V dané situaci jsme nemohli chtít víc,“ pronesl šéf klubu Milan Matzenauer

basket medailePotřetí v řadě dotáhli basketbaloví Orli svoji sezonu až do ligového finále. V něm opět nestačili na Nymburk, když v sérii nezískali ani bod. Jedním z důvodů bylo zranění Mateje Venty před startem rozhodujících soubojů a delší absence Jaroslava Prášila. Ke zraněným se po dvou zápasech přidaly nemoci Travise Petersona a Dušana Panduly. Také proto Hanáci zůstali v „době stříbrné.“ Druhé místo v elitní domácí soutěži byl strop, který nešlo překonat.

„V dané situaci jsme nemohli chtít víc. Hráči se snažili a dřeli a chtěli sezonu zakončit důstojně. Nevzdali se a zaslouží si poděkování,“ prohlásil po posledním utkání předseda správní rady BK Prostějov Milan Matzenauer.

Postupem do bitvy o ligový trůn Orli splnili svůj výkonnostní cíl. Přesto doufali, že ve finále můžou velkého soupeře potrápit. V hodně prořídlé sestavě ve třech duelech vydrželi se silami pokaždé zhruba poločas, víc jim zkušený soupeř nedovolil. Naplno využil širokou rotaci a vyčerpané Orly pokaždé přehrál.

„Výsledkově to nebylo podle našich představ. Přáli jsme si, abychom dosáhli alespoň na jedno vítězství. Svědomí ale hráči mají čisté. Dělali, co mohli. Nymburk potvrdil, že má výborný tým, což dokázal také v pohárové Evropě,“ poznamenal generální manažer Orlů Petr Fridrich.

Se stříbrnou medailí byl nakonec spokojený také trenér Zbyněk Choleva. Před sezonou poskládal nový tým, který chvíli hledal svoji tvář. Přesto dokázal navázat na své předchůdce a obhájil post korunního prince českého basketbalu.

Obhájení druhého místa s výrazně obměněnou sestavou nebylo jednoduché. Museli jsme nahradit většinu základní rotace. A dokázali jsme projít až do finále, což je úspěch,“ uvedl trenér stříbrných Orlů.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments