Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V dané situaci jsme nemohli chtít víc,“ pronesl šéf klubu Milan Matzenauer

basket medailePotřetí v řadě dotáhli basketbaloví Orli svoji sezonu až do ligového finále. V něm opět nestačili na Nymburk, když v sérii nezískali ani bod. Jedním z důvodů bylo zranění Mateje Venty před startem rozhodujících soubojů a delší absence Jaroslava Prášila. Ke zraněným se po dvou zápasech přidaly nemoci Travise Petersona a Dušana Panduly. Také proto Hanáci zůstali v „době stříbrné.“ Druhé místo v elitní domácí soutěži byl strop, který nešlo překonat.

„V dané situaci jsme nemohli chtít víc. Hráči se snažili a dřeli a chtěli sezonu zakončit důstojně. Nevzdali se a zaslouží si poděkování,“ prohlásil po posledním utkání předseda správní rady BK Prostějov Milan Matzenauer.

Postupem do bitvy o ligový trůn Orli splnili svůj výkonnostní cíl. Přesto doufali, že ve finále můžou velkého soupeře potrápit. V hodně prořídlé sestavě ve třech duelech vydrželi se silami pokaždé zhruba poločas, víc jim zkušený soupeř nedovolil. Naplno využil širokou rotaci a vyčerpané Orly pokaždé přehrál.

„Výsledkově to nebylo podle našich představ. Přáli jsme si, abychom dosáhli alespoň na jedno vítězství. Svědomí ale hráči mají čisté. Dělali, co mohli. Nymburk potvrdil, že má výborný tým, což dokázal také v pohárové Evropě,“ poznamenal generální manažer Orlů Petr Fridrich.

Se stříbrnou medailí byl nakonec spokojený také trenér Zbyněk Choleva. Před sezonou poskládal nový tým, který chvíli hledal svoji tvář. Přesto dokázal navázat na své předchůdce a obhájil post korunního prince českého basketbalu.

Obhájení druhého místa s výrazně obměněnou sestavou nebylo jednoduché. Museli jsme nahradit většinu základní rotace. A dokázali jsme projít až do finále, což je úspěch,“ uvedl trenér stříbrných Orlů.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments