Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě nikdy se v olomoucké Čajkaréně nehrálo utkání nejvyšší basketbalové soutěže! To se změní nadcházející středu 28. března, kdy se v 17:30 hodin postaví na úvodní rozskok týmy Olomoucka a Pardubic.

„Už na začátku sezóny jsme řekli, že budeme týmem Olomoucka, s tím, že některé ligové duely odehrajeme i v Olomouci. Teď ta chvíle přichází,“ zve diváky do hlediště předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko. „Byl bych rád, kdyby se nám i tímto způsobem podařilo v hráčích i fanoušcích probudit větší patriotismus. Ten mi ve sportu i obecně v životě v poslední době chybí. Ta hrdost na tým, ve kterém hraji i region, který reprezentuji. Moc bych si přál, aby se nám to podařilo,“ přidává šéf klubu.
Hanácká metropole patřila před lety mezi basketbalové bašty. Místní Dukla sbírala v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století ligové medaile, vybojovala dva tituly a v historické československé tabulce jí patří sedmé místo. I ligové zápasy Olomoucka by mohly pomoci k oživení basketbalu v krajském městě. „Tomu odpovídají i soupeři, proti kterým budeme v Čajkaréně hrát. Narazíme zde na nejlepší kluby soutěže. Kromě Pardubic uvidí diváci v Olomouci mistra z Nymburka. Přivezeme do města špičkový basketbal a doufám, že hala bude zaplněná do posledního místa. Osobně mám z toho velkou radost a těším se na skvělou atmosféru v hale při obou utkáních,“ věří sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Lákadlem akce jsou nově rekonstruované prostory Čajkarény, které jsou po důkladné modernizaci a navýšení kapacity k sezení připraveny na příliv basketbalových fanoušků. Těm, kteří přijedou povzbudit tým z Prostějova, Pekárek doporučuje, aby zaparkovali na nedalekém parkovišti u OBI. Přímo před halou i v okolních ulicích je kapacita omezena. „Parkoviště u nákupního centra je velké a cesta k hale trvá pěšky tři minuty,“ poznamenal sportovní manažer ligového nováčka.
Basketbalová událost roku následně vyvrcholí zápasem příští středu 4. dubna od 18:00 hodin, kdy proti týmu BK Olomoucko nastoupí mezinárodně ostřílený soupeř a několikanásobný mistr české ligy, ČEZ Basketbal Nymburk.
Vstupenky budou k dispozici vždy hodinu před začátkem zápasu přímo v olomoucké Čajkaréně.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments