Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě nikdy se v olomoucké Čajkaréně nehrálo utkání nejvyšší basketbalové soutěže! To se změní nadcházející středu 28. března, kdy se v 17:30 hodin postaví na úvodní rozskok týmy Olomoucka a Pardubic.

„Už na začátku sezóny jsme řekli, že budeme týmem Olomoucka, s tím, že některé ligové duely odehrajeme i v Olomouci. Teď ta chvíle přichází,“ zve diváky do hlediště předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko. „Byl bych rád, kdyby se nám i tímto způsobem podařilo v hráčích i fanoušcích probudit větší patriotismus. Ten mi ve sportu i obecně v životě v poslední době chybí. Ta hrdost na tým, ve kterém hraji i region, který reprezentuji. Moc bych si přál, aby se nám to podařilo,“ přidává šéf klubu.
Hanácká metropole patřila před lety mezi basketbalové bašty. Místní Dukla sbírala v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století ligové medaile, vybojovala dva tituly a v historické československé tabulce jí patří sedmé místo. I ligové zápasy Olomoucka by mohly pomoci k oživení basketbalu v krajském městě. „Tomu odpovídají i soupeři, proti kterým budeme v Čajkaréně hrát. Narazíme zde na nejlepší kluby soutěže. Kromě Pardubic uvidí diváci v Olomouci mistra z Nymburka. Přivezeme do města špičkový basketbal a doufám, že hala bude zaplněná do posledního místa. Osobně mám z toho velkou radost a těším se na skvělou atmosféru v hale při obou utkáních,“ věří sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Lákadlem akce jsou nově rekonstruované prostory Čajkarény, které jsou po důkladné modernizaci a navýšení kapacity k sezení připraveny na příliv basketbalových fanoušků. Těm, kteří přijedou povzbudit tým z Prostějova, Pekárek doporučuje, aby zaparkovali na nedalekém parkovišti u OBI. Přímo před halou i v okolních ulicích je kapacita omezena. „Parkoviště u nákupního centra je velké a cesta k hale trvá pěšky tři minuty,“ poznamenal sportovní manažer ligového nováčka.
Basketbalová událost roku následně vyvrcholí zápasem příští středu 4. dubna od 18:00 hodin, kdy proti týmu BK Olomoucko nastoupí mezinárodně ostřílený soupeř a několikanásobný mistr české ligy, ČEZ Basketbal Nymburk.
Vstupenky budou k dispozici vždy hodinu před začátkem zápasu přímo v olomoucké Čajkaréně.

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments