Dobré odpoledne, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ještě nikdy se v olomoucké Čajkaréně nehrálo utkání nejvyšší basketbalové soutěže! To se změní nadcházející středu 28. března, kdy se v 17:30 hodin postaví na úvodní rozskok týmy Olomoucka a Pardubic.

„Už na začátku sezóny jsme řekli, že budeme týmem Olomoucka, s tím, že některé ligové duely odehrajeme i v Olomouci. Teď ta chvíle přichází,“ zve diváky do hlediště předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko. „Byl bych rád, kdyby se nám i tímto způsobem podařilo v hráčích i fanoušcích probudit větší patriotismus. Ten mi ve sportu i obecně v životě v poslední době chybí. Ta hrdost na tým, ve kterém hraji i region, který reprezentuji. Moc bych si přál, aby se nám to podařilo,“ přidává šéf klubu.
Hanácká metropole patřila před lety mezi basketbalové bašty. Místní Dukla sbírala v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století ligové medaile, vybojovala dva tituly a v historické československé tabulce jí patří sedmé místo. I ligové zápasy Olomoucka by mohly pomoci k oživení basketbalu v krajském městě. „Tomu odpovídají i soupeři, proti kterým budeme v Čajkaréně hrát. Narazíme zde na nejlepší kluby soutěže. Kromě Pardubic uvidí diváci v Olomouci mistra z Nymburka. Přivezeme do města špičkový basketbal a doufám, že hala bude zaplněná do posledního místa. Osobně mám z toho velkou radost a těším se na skvělou atmosféru v hale při obou utkáních,“ věří sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Lákadlem akce jsou nově rekonstruované prostory Čajkarény, které jsou po důkladné modernizaci a navýšení kapacity k sezení připraveny na příliv basketbalových fanoušků. Těm, kteří přijedou povzbudit tým z Prostějova, Pekárek doporučuje, aby zaparkovali na nedalekém parkovišti u OBI. Přímo před halou i v okolních ulicích je kapacita omezena. „Parkoviště u nákupního centra je velké a cesta k hale trvá pěšky tři minuty,“ poznamenal sportovní manažer ligového nováčka.
Basketbalová událost roku následně vyvrcholí zápasem příští středu 4. dubna od 18:00 hodin, kdy proti týmu BK Olomoucko nastoupí mezinárodně ostřílený soupeř a několikanásobný mistr české ligy, ČEZ Basketbal Nymburk.
Vstupenky budou k dispozici vždy hodinu před začátkem zápasu přímo v olomoucké Čajkaréně.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments