Dobré poledne, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ještě nikdy se v olomoucké Čajkaréně nehrálo utkání nejvyšší basketbalové soutěže! To se změní nadcházející středu 28. března, kdy se v 17:30 hodin postaví na úvodní rozskok týmy Olomoucka a Pardubic.

„Už na začátku sezóny jsme řekli, že budeme týmem Olomoucka, s tím, že některé ligové duely odehrajeme i v Olomouci. Teď ta chvíle přichází,“ zve diváky do hlediště předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko. „Byl bych rád, kdyby se nám i tímto způsobem podařilo v hráčích i fanoušcích probudit větší patriotismus. Ten mi ve sportu i obecně v životě v poslední době chybí. Ta hrdost na tým, ve kterém hraji i region, který reprezentuji. Moc bych si přál, aby se nám to podařilo,“ přidává šéf klubu.
Hanácká metropole patřila před lety mezi basketbalové bašty. Místní Dukla sbírala v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století ligové medaile, vybojovala dva tituly a v historické československé tabulce jí patří sedmé místo. I ligové zápasy Olomoucka by mohly pomoci k oživení basketbalu v krajském městě. „Tomu odpovídají i soupeři, proti kterým budeme v Čajkaréně hrát. Narazíme zde na nejlepší kluby soutěže. Kromě Pardubic uvidí diváci v Olomouci mistra z Nymburka. Přivezeme do města špičkový basketbal a doufám, že hala bude zaplněná do posledního místa. Osobně mám z toho velkou radost a těším se na skvělou atmosféru v hale při obou utkáních,“ věří sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Lákadlem akce jsou nově rekonstruované prostory Čajkarény, které jsou po důkladné modernizaci a navýšení kapacity k sezení připraveny na příliv basketbalových fanoušků. Těm, kteří přijedou povzbudit tým z Prostějova, Pekárek doporučuje, aby zaparkovali na nedalekém parkovišti u OBI. Přímo před halou i v okolních ulicích je kapacita omezena. „Parkoviště u nákupního centra je velké a cesta k hale trvá pěšky tři minuty,“ poznamenal sportovní manažer ligového nováčka.
Basketbalová událost roku následně vyvrcholí zápasem příští středu 4. dubna od 18:00 hodin, kdy proti týmu BK Olomoucko nastoupí mezinárodně ostřílený soupeř a několikanásobný mistr české ligy, ČEZ Basketbal Nymburk.
Vstupenky budou k dispozici vždy hodinu před začátkem zápasu přímo v olomoucké Čajkaréně.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments