Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Přes třicet minut drželi basketbalisté BK Olomoucko v Opavě naději na příznivý výsledek. několikrát dokonce vedli, naposledy ve 31. minutě. Slezané ale další senzační porážku s nováčkem Kooperativa nedopustili, a přestože hosté hráli naplno až do konce, odešli těsně poraženi 84:89.

V první čtvrtině se hosté dostali do vedení pouze jednou a to ve 3. minutě, v níž Křemen trojkou upravil na 7:6. Ve zbývajícím čase byli výsledkově vepředu Slezané, místy až od pět bodů. Vetší ztrátu Olomoucko nenabralo. V závěru čtvrtiny dokonce vyrovnalo na 26:26, když Fuller proměnil po čase dva trestné hody.
Druhou periodu otevřela trojka Fullera, v dalších okamžicích se ale střelci obou týmů odmlčeli a bodové sucho ukončila až dalekonosná rána Jurečky v 15. minutě na 32:31 pro Opavu. Domácí to povzbudilo a zásluhou Šiřiny odskočili na 40:35. Od té chvíle se už bodový rozdíl mezi soupeři prakticky nezměnil a po dvaceti minutách Olomoucko ztrácelo přijatelné čtyři body – 40:44.
Do výraznějších problémů se Hanáci dostali sami v rozmezí 25. a 26. minuty. Třikrát po sobě ztratili míč v útoku a svěřenci Petra Czudka toho využili a rázem vedli dvouciferným rozdílem – 57:47. Žlutomodří včas zareagovali a minutu před koncem periody vyrovnali na 58:58. Do poslední části se šlo za otevřeného stavu 63:61 pro Opavu.
Křemen trojkou otočil skóre, hrdinou závěrečné desetiminutovky se ale stal domácí Gniadek. Osmi body v řadě, během necelých tří minut, překlopil vedení na opavskou stranu, přidal jednu trojku a když ve 37. minutě proměnil koš s faulem a upravil na 82:71 pro domácí, bylo prakticky rozhodnuto.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments