Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš

Sérii pěti porážek ukončili basketbalisté BK Olomoucko v 9. kole nadstavbové skupiny A1. Na domácí palubovce udolali svitavské Tury 87:85, přestože jim soupeř nasázel šestnáct trojek. Neoblíbeného protivníka přetlačili až na čtvrtý pokus, po dvou těsných porážkách to Hanákům konečně vyšlo!

První body utkání zařídil Čohadarevič, pak ale sérií tří trojek poslal do náskoku Slezák, který dosáhl na dvouciferné body už v páté minutě. Od té chvíle se domácí dlouho marně snažili o výsledkový obrat. V 6. minutě sice vyrovnali na 13:13, do vedení se ale dostali až tři sekundy před koncem periody, když na 22:21 upravil dravým průnikem pod koš rozehrávač Močnik.
Slepenými trojkovými pokusy se dostali Tuři do vedení i zkraje druhé desetiminutovky a také v tomto případě Hanáci museli dotahovat. Povedlo se to po čtyřech minutách a koš Močnika odstartoval šňůru 11:1, která v 19. minutě znamenala skóre 40:31. Hosté sice snížili na rozdíl čtyř bodů, díky závěrečné trojce Křemena šli ale domácí v poločase do kabiny za příznivého stavu 43:36.
Hráče Olomoucka trápila svitavská střelba z dálky i v dalším pokračování utkání. Hosté dali ve třetí čtvrtině pět trojek a díky tomu se drželi ve hře. Svěřenci trenéra Predraga Benáčka ale protivníka pouze jednou pustili k vyrovnání a to půl minuty před koncem periody. Zásluhou Šepy přesto deset minut před koncem vedli 65:63.
Regionální reprezentant Olomouckého kraje toužil po výhře, ve 34. minutě však prohrával, když Slezák trojkou s faulem upravil čtyřmi body na 72:73. Domácí to nepoložilo, nesrazila je ani přísná technická chyba Šepy. Do poslední chvíle věřili, že můžou uspět a splnilo se jim to po koši Močnika čtyři sekundy před koncem.

Predrag BENÁČEK - BK Olomoucko:
„Přestože z pohledu tabulky už o nic nešlo, byl to dobrý zápas. Oba týmy chtěly vyhrát. Nám se to podařilo, i když hrát proti soupeři, který vystřelí jednačtyřicet pokusů z dálky a dá šestnáct trojek, se hraje špatně. Přitom tým přes třicet minut dobře bránil. Některé střely byly opravdu těžké a takové body vždy zabíjejí morálku týmu, který inkasuje. Nám se to naštěstí podařilo ustát.“
Lukáš PIVODA - Dekstone Tuři Svitavy:
„Měli jsme docela dobrý start, ale ve druhé čtvrtině tým přestal hrát kolektivně a z toho pramenila naše mírná poločasová ztráta. Po pauze to zase bylo dobré pouze deset minut. Hodně nás trápil útočný doskok Olomoucka, po kterém jsme dostali jednadvacet bodů, což je hodně, protože jsme se na to připravovali. Závěr byl o jedné střele. Močnik to vzal na sebe a rozhodl.“

Olomoucko - Svitavy 87:85 (22:21, 43:36, 65:63)
Nejvíce bodů: Mitchell a Močnik po 16, Čohadarevič 15 - Slezák 26, Jelínek 15, Smithson 12.

Opava - Děčín 78:54 (14:11, 32:28, 57:39)
Nejvíce bodů: Šiřina 22, Bujnoch 15, Gniadek 10 - Pomikálek 16, Kroutil 12, Grunt 8.

Pardubice - Nymburk 73:69 (12:26, 34:49, 60:56)
Nejvíce bodů: Spearman 26, Kent 11, Welsch a Švrdlík po 8 - Hruban 14, Lawrence, Peterka a Ray po 10.

Skupina A1 – 10. kolo, středa 28. března, 18.30 hodin: Dekstone Tuři Svitavy – BK Opava, BK Olomoucko – ČEZ Basketball Nymburk, BK Armex Děčín – BK JIP Pardubice.
Skupina A2 – 10. kolo, středa 4. dubna, 18.00 hodin: Geosan Kolín – mmcité+ Brno, Lions Jindřichův Hradec – Sluneta Ústí nad Labem, NH Ostrava – USK Praha.