Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg

Poprvé v historii odehrál ligový nováček své domácí utkání v olomoucké Čajkaréně. Regionální reprezentant v rámci osmého dějství nadstavbové skupinyA1 Kooperativy NBL místy prohrával s Pardubicemi až o pětadvacet bodů, nakonec se ale rval až do konce o úspěch a podlehl těsně 84:81. Večerník byl u toho!

Už začátek utkání naznačil, že Olomoucko nebude mít na své straně tentokrát výhodu domácího prostředí. Už ve 2. minutě musel na delší dobu odstoupit kvůli pochroumanému kotníku Šepa, bodově se hráči prosadili až z trestných hodů po šestém útoku za stavu 0:7. Pardubice měly naopak střeleckou chuť. Třeba Kohout se už během prvního střídání dostal na deset bodů a přispěl k vedení svého týmu 29:16 po první čtvrtině.
Zlepšení nepřinesly ani další minuty. Domácí basketbalisté několikrát netrefili při svých pokusech ani obroučku a do poločasu proměnili jedinou trojku z deseti pokusů. Východočeši na tom byli o poznání lépe. I šest trojek z jedenácti střel přinesly pardubickému souboru po dvaceti minutách luxusní náskok - 55:32.
Po obrátce se domácí přiblížili až na osmnáct bodů, přesto se stále trápili v obraně a po trojce Spearmena s faulem ztráceli šestadvacet bodů - 51:77. Do konce čtvrtiny ještě snížil trojkou Křemen a nastartoval ofenzivu hanáckého výběru. První čtyři minuty poslední periody Olomoucko ovládlo v poměru 11:0 a dostalo se do varu. Pardubice najednou ztratily jistotu. Střelci ztratili svoji pohodu a sedmdesát sekund před koncem hosté vedli pouze o pět bodů. Půl minuty před koncem dokonce Fuller snížil na 81:83 a následoval taktický faul domácí sestavy. Kent proměnil pouze jednu šestku a vzápětí si kouč Predrag Benáček vybral oddechový čas. Do poslední sirény základní hrací doby scházelo devět sekund, tak akorát na jednu poslední střelu. K ní se dostal Křemen, jeho pokus ale bohužel skončil na obroučce.

Predrag BENÁČEK - BK Olomoucko:
„Tohle nebyl jeden zápas, ale dva dvacetiminutové. V první půli jsme nebyli konkurenceschopní. Týmu jsem řekl, že pokud budeme takhle bránit i v dalších čtvrtinách, dostaneme sto padesát bodů... To evidentně nechtěli. Po pauze tým ukázal, že nic nebalí a postupně se zvedal. Nakonec se nám podařilo téměř vyrovnat. Chybělo trochu více času i sil po těžkém utkání v Opavě.“
Tomáš BARTOŠEK - BK JIP Pardubice:
„Tři čtvrtiny to byl z naší strany dobrý výkon. Energický v obraně a z tím souviselo i sebevědomí v útoku. Domácím jsme sami dovolili, aby se vrátili do zápasu. Náš výpadek v obraně i útoku, kde jsme téměř pět minut nedali ani bod, využili. Koncovku se nám podařilo zvládnout. Máme vítězství, pro které jsme si přijeli. Mohlo být klidnější, ale lidem se to zase takhle určitě líbilo mnohem více.“

• Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Ceník inzerce

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.