Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Bez klíčového rozehrávače Jana Močnika i elitního střelce J-C Fullera zakončili basketbalisté Olomouce nadstavbovou skupinu A1. V Olomoucké Čajkaréně prohráli s Nymburkem 79:90, přesto podali nadějný výkon z pohledu blížícího se play-off.

V prvních minutách si tým Olomoucka musel zvykat na totálně agresivní obranu mistra a ve 3. minutě měl za stavu 3:8 už čtyři ztráty. Postupně v nasazení srovnal krok a s favoritem hrál sympatickou partii. Ještě v osmé minutě prohrával pouze 11:15 a první čtvrtinu zakončil za stavu 14:23.
Dvouciferný rozdíl mezi soupeři zařídil hned prvním útokem druhé desetiminutovky trojkou Vyoral a nymburský tlak postupně sílil. V osmnácté minutě po několika rychlých akcích odskočil šampion na 49:31, domácí se však rychle otřepali a zlepšenou koncovou snížili do poločasu na 39:51.
Domácí se i po pauze překonávali v obraně a odolávali lavinovým nájezdům Nymburka, odešla jim však střelba a v průběhu 25. minuty ztráceli už devatenáct bodů (43:62). Po dalších třech minutách Pumprla natáhl hostující náskok a dvacet bodů. Přes velkou ztrátu ještě Hanáci zabrali a snížili na 54:69, přesto do poslední periody vstupovali za nepříznivého stavu 56:76.
Hráči Olomoucka bojovali i v závěrečné čtvrtině. Mladíci, které domácí kouč poslal na palubovku šli do každého střelu naplno a pět minut před koncem stáhli ztrátu pod dvacet bodů. Tři minuty před koncem to bylo dokonce 70:85 a do závěrečné sirény ještě domácí z nymburského náskoku čtyři body ukrojili.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments