Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hned na první pokus postoupili basketbalisté BK Olomoucko do vyřazovací části Kooperativa NBL. Šestý nejlepší celek tabulky vyzve ve čtvrtfinále Opavu, která jde do play-off ze třetí pozice. Prostějovští příznivci tak po dvou letech opětovně uvidí boje o medaile. Navážou svěřenci Benáčka na lepší časy Orlů?

„Už teď můžeme sezónu hodnotit jako úspěšnou,“ tvrdí kouč. Má pravdu. Jeho tým odehrál celou řadu kvalitních utkání. „Až na Nymburk jsme porazili minimálně jednou každého soupeře, včetně silného kvarteta Pardubice, Opava, Děčín a Svitavy. To ovšem neznamená, že se nebudeme snažit svoji bilanci ještě vylepšit. Opava je favorit, ale i my můžeme postoupit,“ míní předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko.
Cesta k případnému postupu povede jedině přes minimálně jedno vítězství na půdě soupeře. Hráčům se to už jednou povedlo, což si favorité série ve Slezsku uvědomují. „S Olomouckem jsme odehráli šest zápasů, pět z nich bylo vítězných. Na druhou stranu u nás jednou vyhrálo, což se povedlo pouze Nymburku a Pardubicím. Takže se na soupeře budeme těšit, ale musíme si dát pozor, aby už v Opavě nevyhrál,“ říká Marek Kvapil, pivot čtvrtfinálového protivníka.
Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězné zápasy. Série startuje 11. a 12. dubna v Opavě, do Prostějova se přesune 15. a 16. dubna. Pokud nebude o postupujícím rozhodnuto, další střetnutí se odehrají 19. dubna v Opavě a 22. dubna na Hané. Případné rozhodující sedmé střetnutí by se hrálo 26. dubna ve Slezsku.
„Věřím, že odehrajeme dobrou sérii. Může být dlouhá, vůbec není vyloučeno, že bude obsahovat maximální počet utkání. Očekávám, že diváci uvidí bojovný basketbal, ve kterém se oba týmy budou rvát o postup ze všech sil. Vůbec by nebylo špatné vstoupit do čtvrtfinále jednou opavskou výhrou,“ přeje si před výjezdem na sever Moravy Tomajko.

15 pozvanka opava


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments