Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hned na první pokus postoupili basketbalisté BK Olomoucko do vyřazovací části Kooperativa NBL. Šestý nejlepší celek tabulky vyzve ve čtvrtfinále Opavu, která jde do play-off ze třetí pozice. Prostějovští příznivci tak po dvou letech opětovně uvidí boje o medaile. Navážou svěřenci Benáčka na lepší časy Orlů?

„Už teď můžeme sezónu hodnotit jako úspěšnou,“ tvrdí kouč. Má pravdu. Jeho tým odehrál celou řadu kvalitních utkání. „Až na Nymburk jsme porazili minimálně jednou každého soupeře, včetně silného kvarteta Pardubice, Opava, Děčín a Svitavy. To ovšem neznamená, že se nebudeme snažit svoji bilanci ještě vylepšit. Opava je favorit, ale i my můžeme postoupit,“ míní předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko.
Cesta k případnému postupu povede jedině přes minimálně jedno vítězství na půdě soupeře. Hráčům se to už jednou povedlo, což si favorité série ve Slezsku uvědomují. „S Olomouckem jsme odehráli šest zápasů, pět z nich bylo vítězných. Na druhou stranu u nás jednou vyhrálo, což se povedlo pouze Nymburku a Pardubicím. Takže se na soupeře budeme těšit, ale musíme si dát pozor, aby už v Opavě nevyhrál,“ říká Marek Kvapil, pivot čtvrtfinálového protivníka.
Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězné zápasy. Série startuje 11. a 12. dubna v Opavě, do Prostějova se přesune 15. a 16. dubna. Pokud nebude o postupujícím rozhodnuto, další střetnutí se odehrají 19. dubna v Opavě a 22. dubna na Hané. Případné rozhodující sedmé střetnutí by se hrálo 26. dubna ve Slezsku.
„Věřím, že odehrajeme dobrou sérii. Může být dlouhá, vůbec není vyloučeno, že bude obsahovat maximální počet utkání. Očekávám, že diváci uvidí bojovný basketbal, ve kterém se oba týmy budou rvát o postup ze všech sil. Vůbec by nebylo špatné vstoupit do čtvrtfinále jednou opavskou výhrou,“ přeje si před výjezdem na sever Moravy Tomajko.

15 pozvanka opava


Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments