Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hned v úvodu vyřazovací části skončila sezóna basketbalistů Olomoucka. Sérii s Opavou, která přinesla velké emoce kvůli přerušenému druhému duelu, prohráli 0:4 na zápasy, přičemž nejblíže k dílčímu úspěchu byli hned v prvním střetnutí. To ve Slezsku skončilo porážkou o pouhých šest bodů. Další souboje užs přehledem ovládl favorit, který do play-off vstupoval ze třetí pozice.

„Musíme přiznat, že jsme v sérii neměli nárok. Opava potvrdila, že je špičkový a dobře vedený tým s vyrovnaným kádrem a kvalitní střídačkou. Statistické údaje nelžou. Ve všech ukazatelích jsme zaostávali,“ uznal spravedlivé vyřazení zkušený trenér BK Olomoucko Predrag Benáček, který přece jen doufal, že jeho svěřenci získají alespoň nějaký dílčí úspěch. „Doplatili jsme však na menší rotaci a s tím spojenou rostoucí únavu. V sérii šly zápasy rychle za sebou, nestačili jsme opět nabrat síly,“ poznamenal lodivod.
Čtvrtfinále se příliš nevyvedlo zahraničním posilám. Darko Čohadarevič skončil v polovině druhého zápasu, Filip Šepa se celou sérií protrápil. Nečekaných sedmnáct ztrát vyrobil rozehrávač Jan Močnik a za svým střeleckým standardem zaostala dvojice Jon Christopher Fuller, Charles Mitchell. „Existovala možnost, že bychom mohli Opavě konkurovat. Všichni naši hráči by museli podat opakovaně výkony na hranici svých možností. To se ovšem nestalo. Někteří se zkrátka ve vyřazovacích bojích nepotkali s dobrou formou,“ pokrčil rameny Prdrag Benáček.
Tým v play-off nezískal ani bod, celkově však rozhodně nezklamal. Své splnil už postupem do nadstavbové skupiny A1 po základní části a to na nováčka je solidní počin. Už v příští sezóně může být BK Olomoucko ještě silnější a třeba se i pokusit promluvit do bojů o ligové medaile.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments