Příjemnou noc, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po nesmírně dramatickém průběhu dokázali mladí basketbaloví Orli v kategorii U 19 zvítězit ve čtvrtfinálové bitvě s Pardubicemi a zahrají si o domácí extraligový titul. Série na tři vítězné zápasy se rozhodovala až v posledním utkání. Prostějov na půdě soupeře dokázal vyhrát 80:79 a vydřel rozhodující bod.

„Závěr utkání jsme zvládli. Domácí dokázali dvě sekundy před koncem trojkou snížit. Z obou stran to byl nejlepší výkon v sezóně," přiblížil rozhodující duel kouč vítězů Peter Bálint, podle něhož je postup do Final Four velkým úspěchem. „V týmu je devět hráčů, kteří v této kategorii nastupují první rok. Před sezónou jsem počítal s tím, že se do finálového turnaje dostaneme spíše až v příští sezóně. Kluci ale odvedli dobrou práci, z toho mám radost,“ uvedl spokojený trenér Orlů Peter Bálint.
V semifinále narazí mladí Orli na USK Praha, který je největším kandidátem na titul. V základní části Pražané prohráli pouze dva zápasy a ve čtvrtfinále přešli naprosto jednoznačně přes Brno. Prostějov dokázal vysokoškoláky letos jednou porazit a tento úspěch se pokusí zopakovat i ve finálovém turnaji. Ten se hraje 5. a 6. května.
„Hodně bude záležet na tom, jestli se nám podaří udržet potřebnou koncentraci po celý zápas. Soupeř je těžký a může nás porazit o dvacet. Stejně tak je ale možné, že se dostaneme do vyrovnané koncovky a pak už se může stát cokoli. Rozhodně se necítíme dopředu poražení," říká před semifinálovým duelem Bálint.
Druhou semifinálovou dvojici tvoří pražský GBA a Nymburk. Turnaj se hraje v Praze Na Folimance, vítězové budou hrát o titul, poražení o konečné třetí místo a bronzovou medaili.


18 lista mladez orli

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments