Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

První výrazný úspěch při jednání o složení týmu pro příští sezónu mají za sebou funkcionáři BK Olomoucko. V kádru pro příští ročník Kooperativa NBL zůstává Jan Močnik, z pohledu asistencí nejlepší rozehrávač soutěže. Slovinský basketbalista tak bude bavit fanoušky krajského klubu další rok.

Hráči, kteří měli smlouvu do konce sezóny, se po jejím skončení rozjeli domů. Řada z nich přitom promýšlí nabídku od vedení klubu na prodloužení kontraktu. Další ještě trénují před začátkem dovolené. A vedení BK Olomoucko téměř bezprostředně po závěrečné siréně posledního opavského zápasu začalo pracovat nad složením kádru a řešením přípravy před dalším ročníkem Kooperativa NBL.
„Máme před sebou hodně práce. Oproti loňsku ale i jednu drobnou výhodu. Na všechno máme přece jen více času. Před rokem to bylo mnohem horší, protože jsme museli čekat, jestli vůbec dostaneme licenci. Tento problém tentokrát nemusíme řešit, ani tak se ale na dovolenou v dohledné době nechystám,“ podotkl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek, který věří, že se podaří v relativně krátké době složit příští ligovou sestavu. „V tomto bodě jsou na tom všechny realizační kluby v soutěži stejně. Každý by chtěl mít sestavu do prázdnin pohromadě. Uvidíme, jestli a jak se nám to povede.“
Prvním jistou je setrvání Jana Močnika. „Jednání bylo z obou stran rychlé a vstřícné, obě strany měly zájem se domluvit už delší dobu. Čekalo se na konec sezóny a chvilku klidu. Pak už to bylo hotovo během chvilky,“ přiblížil hladký průběh jednání kouč Predrag Benáček.
Jasno je také v otázce dalších dvou hráčů z Balkánu, kteří dosud hráli v dresu Olomoucka. U Filipa Šepy vedení klubu o další smlouvě neuvažovalo. Končí i Darko Čohadarevič, přestože šlo o platného hráče, který týmu pod košem výrazně pomohl. „Důvody jsou zřejmé. Dostal trest na deset zápasů, což je opravdu hodně. Než by mohl hrát, trvalo by to dlouho. To rozhodlo. Hráč je to v každém případně kvalitní, v tom problém nebyl,“ poznamenal na adresu podkošového basketbalisty Benáček.
Nabídku dostala americká dvojice Jon Christopher Fuller a Charles Mitchell. Šance, že budou hrát za regionální výběr, je však malá. Fuller se vyjadřoval vyhýbavě a zřejmě bude hledat finančně atraktivnější angažmá. Mitchell dokonce uvažuje, že změní sport a bude hrát americký fotbal, kterému se věnoval i v době studií na univerzitě. „Už loni měl údajně nabídku od jednoho klubu, přednost dal basketbalu v Nizozemí. Tentokrát to údajně chce zkusit. Říkal, že pokud v létě uspěje v přípravě, může podepsat kontrakt za peníze, na které by v basketbalu nedosáhl,“ prozradil Mitchellovy nové plány trenér Olomoucka.
Hrubé obrysy dostává plán přípravy před příštím ligovým ročníkem. BK Olomoucko se bude připravovat v domácím prostředí, výjezd do zahraničí neplánuje. „Je to zbytečné, v Prostějově máme optimální zázemí. Je zde prostor na nacvičení herních situací, posilování i regeneraci. Není důvod někam cestovat,“ míní Pekárek.
Realizační tým také počítá s deseti přípravnými zápasy, což je optimální počet. O jménech soupeřů se jedná, probírají se i nabídky účasti hanáckého klubu na start na různých kláních. „Oslovilo nás několik pořadatelů, ještě se budeme rozhodovat. Je důležité, aby se nám případný turnaj hodil do programu přípravy,“ dodává sportovní manažer BK Olomoucko.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments