Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

První výrazný úspěch při jednání o složení týmu pro příští sezónu mají za sebou funkcionáři BK Olomoucko. V kádru pro příští ročník Kooperativa NBL zůstává Jan Močnik, z pohledu asistencí nejlepší rozehrávač soutěže. Slovinský basketbalista tak bude bavit fanoušky krajského klubu další rok.

Hráči, kteří měli smlouvu do konce sezóny, se po jejím skončení rozjeli domů. Řada z nich přitom promýšlí nabídku od vedení klubu na prodloužení kontraktu. Další ještě trénují před začátkem dovolené. A vedení BK Olomoucko téměř bezprostředně po závěrečné siréně posledního opavského zápasu začalo pracovat nad složením kádru a řešením přípravy před dalším ročníkem Kooperativa NBL.
„Máme před sebou hodně práce. Oproti loňsku ale i jednu drobnou výhodu. Na všechno máme přece jen více času. Před rokem to bylo mnohem horší, protože jsme museli čekat, jestli vůbec dostaneme licenci. Tento problém tentokrát nemusíme řešit, ani tak se ale na dovolenou v dohledné době nechystám,“ podotkl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek, který věří, že se podaří v relativně krátké době složit příští ligovou sestavu. „V tomto bodě jsou na tom všechny realizační kluby v soutěži stejně. Každý by chtěl mít sestavu do prázdnin pohromadě. Uvidíme, jestli a jak se nám to povede.“
Prvním jistou je setrvání Jana Močnika. „Jednání bylo z obou stran rychlé a vstřícné, obě strany měly zájem se domluvit už delší dobu. Čekalo se na konec sezóny a chvilku klidu. Pak už to bylo hotovo během chvilky,“ přiblížil hladký průběh jednání kouč Predrag Benáček.
Jasno je také v otázce dalších dvou hráčů z Balkánu, kteří dosud hráli v dresu Olomoucka. U Filipa Šepy vedení klubu o další smlouvě neuvažovalo. Končí i Darko Čohadarevič, přestože šlo o platného hráče, který týmu pod košem výrazně pomohl. „Důvody jsou zřejmé. Dostal trest na deset zápasů, což je opravdu hodně. Než by mohl hrát, trvalo by to dlouho. To rozhodlo. Hráč je to v každém případně kvalitní, v tom problém nebyl,“ poznamenal na adresu podkošového basketbalisty Benáček.
Nabídku dostala americká dvojice Jon Christopher Fuller a Charles Mitchell. Šance, že budou hrát za regionální výběr, je však malá. Fuller se vyjadřoval vyhýbavě a zřejmě bude hledat finančně atraktivnější angažmá. Mitchell dokonce uvažuje, že změní sport a bude hrát americký fotbal, kterému se věnoval i v době studií na univerzitě. „Už loni měl údajně nabídku od jednoho klubu, přednost dal basketbalu v Nizozemí. Tentokrát to údajně chce zkusit. Říkal, že pokud v létě uspěje v přípravě, může podepsat kontrakt za peníze, na které by v basketbalu nedosáhl,“ prozradil Mitchellovy nové plány trenér Olomoucka.
Hrubé obrysy dostává plán přípravy před příštím ligovým ročníkem. BK Olomoucko se bude připravovat v domácím prostředí, výjezd do zahraničí neplánuje. „Je to zbytečné, v Prostějově máme optimální zázemí. Je zde prostor na nacvičení herních situací, posilování i regeneraci. Není důvod někam cestovat,“ míní Pekárek.
Realizační tým také počítá s deseti přípravnými zápasy, což je optimální počet. O jménech soupeřů se jedná, probírají se i nabídky účasti hanáckého klubu na start na různých kláních. „Oslovilo nás několik pořadatelů, ještě se budeme rozhodovat. Je důležité, aby se nám případný turnaj hodil do programu přípravy,“ dodává sportovní manažer BK Olomoucko.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments