Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

První výrazný úspěch při jednání o složení týmu pro příští sezónu mají za sebou funkcionáři BK Olomoucko. V kádru pro příští ročník Kooperativa NBL zůstává Jan Močnik, z pohledu asistencí nejlepší rozehrávač soutěže. Slovinský basketbalista tak bude bavit fanoušky krajského klubu další rok.

Hráči, kteří měli smlouvu do konce sezóny, se po jejím skončení rozjeli domů. Řada z nich přitom promýšlí nabídku od vedení klubu na prodloužení kontraktu. Další ještě trénují před začátkem dovolené. A vedení BK Olomoucko téměř bezprostředně po závěrečné siréně posledního opavského zápasu začalo pracovat nad složením kádru a řešením přípravy před dalším ročníkem Kooperativa NBL.
„Máme před sebou hodně práce. Oproti loňsku ale i jednu drobnou výhodu. Na všechno máme přece jen více času. Před rokem to bylo mnohem horší, protože jsme museli čekat, jestli vůbec dostaneme licenci. Tento problém tentokrát nemusíme řešit, ani tak se ale na dovolenou v dohledné době nechystám,“ podotkl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek, který věří, že se podaří v relativně krátké době složit příští ligovou sestavu. „V tomto bodě jsou na tom všechny realizační kluby v soutěži stejně. Každý by chtěl mít sestavu do prázdnin pohromadě. Uvidíme, jestli a jak se nám to povede.“
Prvním jistou je setrvání Jana Močnika. „Jednání bylo z obou stran rychlé a vstřícné, obě strany měly zájem se domluvit už delší dobu. Čekalo se na konec sezóny a chvilku klidu. Pak už to bylo hotovo během chvilky,“ přiblížil hladký průběh jednání kouč Predrag Benáček.
Jasno je také v otázce dalších dvou hráčů z Balkánu, kteří dosud hráli v dresu Olomoucka. U Filipa Šepy vedení klubu o další smlouvě neuvažovalo. Končí i Darko Čohadarevič, přestože šlo o platného hráče, který týmu pod košem výrazně pomohl. „Důvody jsou zřejmé. Dostal trest na deset zápasů, což je opravdu hodně. Než by mohl hrát, trvalo by to dlouho. To rozhodlo. Hráč je to v každém případně kvalitní, v tom problém nebyl,“ poznamenal na adresu podkošového basketbalisty Benáček.
Nabídku dostala americká dvojice Jon Christopher Fuller a Charles Mitchell. Šance, že budou hrát za regionální výběr, je však malá. Fuller se vyjadřoval vyhýbavě a zřejmě bude hledat finančně atraktivnější angažmá. Mitchell dokonce uvažuje, že změní sport a bude hrát americký fotbal, kterému se věnoval i v době studií na univerzitě. „Už loni měl údajně nabídku od jednoho klubu, přednost dal basketbalu v Nizozemí. Tentokrát to údajně chce zkusit. Říkal, že pokud v létě uspěje v přípravě, může podepsat kontrakt za peníze, na které by v basketbalu nedosáhl,“ prozradil Mitchellovy nové plány trenér Olomoucka.
Hrubé obrysy dostává plán přípravy před příštím ligovým ročníkem. BK Olomoucko se bude připravovat v domácím prostředí, výjezd do zahraničí neplánuje. „Je to zbytečné, v Prostějově máme optimální zázemí. Je zde prostor na nacvičení herních situací, posilování i regeneraci. Není důvod někam cestovat,“ míní Pekárek.
Realizační tým také počítá s deseti přípravnými zápasy, což je optimální počet. O jménech soupeřů se jedná, probírají se i nabídky účasti hanáckého klubu na start na různých kláních. „Oslovilo nás několik pořadatelů, ještě se budeme rozhodovat. Je důležité, aby se nám případný turnaj hodil do programu přípravy,“ dodává sportovní manažer BK Olomoucko.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments