Příjemnou noc, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

První výrazný úspěch při jednání o složení týmu pro příští sezónu mají za sebou funkcionáři BK Olomoucko. V kádru pro příští ročník Kooperativa NBL zůstává Jan Močnik, z pohledu asistencí nejlepší rozehrávač soutěže. Slovinský basketbalista tak bude bavit fanoušky krajského klubu další rok.

Hráči, kteří měli smlouvu do konce sezóny, se po jejím skončení rozjeli domů. Řada z nich přitom promýšlí nabídku od vedení klubu na prodloužení kontraktu. Další ještě trénují před začátkem dovolené. A vedení BK Olomoucko téměř bezprostředně po závěrečné siréně posledního opavského zápasu začalo pracovat nad složením kádru a řešením přípravy před dalším ročníkem Kooperativa NBL.
„Máme před sebou hodně práce. Oproti loňsku ale i jednu drobnou výhodu. Na všechno máme přece jen více času. Před rokem to bylo mnohem horší, protože jsme museli čekat, jestli vůbec dostaneme licenci. Tento problém tentokrát nemusíme řešit, ani tak se ale na dovolenou v dohledné době nechystám,“ podotkl sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek, který věří, že se podaří v relativně krátké době složit příští ligovou sestavu. „V tomto bodě jsou na tom všechny realizační kluby v soutěži stejně. Každý by chtěl mít sestavu do prázdnin pohromadě. Uvidíme, jestli a jak se nám to povede.“
Prvním jistou je setrvání Jana Močnika. „Jednání bylo z obou stran rychlé a vstřícné, obě strany měly zájem se domluvit už delší dobu. Čekalo se na konec sezóny a chvilku klidu. Pak už to bylo hotovo během chvilky,“ přiblížil hladký průběh jednání kouč Predrag Benáček.
Jasno je také v otázce dalších dvou hráčů z Balkánu, kteří dosud hráli v dresu Olomoucka. U Filipa Šepy vedení klubu o další smlouvě neuvažovalo. Končí i Darko Čohadarevič, přestože šlo o platného hráče, který týmu pod košem výrazně pomohl. „Důvody jsou zřejmé. Dostal trest na deset zápasů, což je opravdu hodně. Než by mohl hrát, trvalo by to dlouho. To rozhodlo. Hráč je to v každém případně kvalitní, v tom problém nebyl,“ poznamenal na adresu podkošového basketbalisty Benáček.
Nabídku dostala americká dvojice Jon Christopher Fuller a Charles Mitchell. Šance, že budou hrát za regionální výběr, je však malá. Fuller se vyjadřoval vyhýbavě a zřejmě bude hledat finančně atraktivnější angažmá. Mitchell dokonce uvažuje, že změní sport a bude hrát americký fotbal, kterému se věnoval i v době studií na univerzitě. „Už loni měl údajně nabídku od jednoho klubu, přednost dal basketbalu v Nizozemí. Tentokrát to údajně chce zkusit. Říkal, že pokud v létě uspěje v přípravě, může podepsat kontrakt za peníze, na které by v basketbalu nedosáhl,“ prozradil Mitchellovy nové plány trenér Olomoucka.
Hrubé obrysy dostává plán přípravy před příštím ligovým ročníkem. BK Olomoucko se bude připravovat v domácím prostředí, výjezd do zahraničí neplánuje. „Je to zbytečné, v Prostějově máme optimální zázemí. Je zde prostor na nacvičení herních situací, posilování i regeneraci. Není důvod někam cestovat,“ míní Pekárek.
Realizační tým také počítá s deseti přípravnými zápasy, což je optimální počet. O jménech soupeřů se jedná, probírají se i nabídky účasti hanáckého klubu na start na různých kláních. „Oslovilo nás několik pořadatelů, ještě se budeme rozhodovat. Je důležité, aby se nám případný turnaj hodil do programu přípravy,“ dodává sportovní manažer BK Olomoucko.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments