Dobré ráno, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

O mládežnickou basketbalovou základnu se v Prostějově starají trenéři a funkcionáři BCM Orli Prostějov. Jeho hráči nastupují prakticky ve všech kategoriích v nejvyšších soutěžích, obsazené jsou všechny ročníky od benjamínků až po výběr do 23 let, který hraje první ligu. Z této líhně můžou basketbalisté postoupit až mezi elitu, do kooperujícího BK Olomoucko. V týmu Kooperativa NBL počítají i letos s tím, že některé nadějné mladíky zařadí do letní přípravy, aby mohli poprvé ochutnat opravdový seniorský basketbal.

„Oba spolky, tedy BCM Orli Prostějov a BK Olomoucko, existují legislativně, účetně a finančně paralelně vedle sebe. Vzájemně ovšem spolupracují po sportovní stránce s cílem vyprofilování špičkových juniorů a jejich zařazení do mužského týmu BK Olomoucko,“ říká předseda spolku BKC Orli Prostějov Michal Müller, který připomíná, že díky kooperaci byl Prostějovu přiznán statut Vrcholového sportovního centra mládeže od vedení České basketbalové federace.
Díky tomu absolvují minimálně část letní přípravy s týmem Kooperativa NBL nadějní basketbalisté, kteří na sebe upozornili v průběhu sezóny. „Vždy někdo vyskočí, což je dobře. Všichni bychom si přáli, aby se do nejvyšší soutěže prosadil co největší počet prostějovských odchovanců. Ve výběru do devatenácti let se nám líbili Juraj Páleník nebo Lukáš Sychra. Budeme s vedením Orlů přemýšlet, jak klukům v budování další kariéry pomoci. Naším společným cílem by měla být vždy výchova hráčů od mládežnických kategorií až na vrchol,“ míní sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments