Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

O mládežnickou basketbalovou základnu se v Prostějově starají trenéři a funkcionáři BCM Orli Prostějov. Jeho hráči nastupují prakticky ve všech kategoriích v nejvyšších soutěžích, obsazené jsou všechny ročníky od benjamínků až po výběr do 23 let, který hraje první ligu. Z této líhně můžou basketbalisté postoupit až mezi elitu, do kooperujícího BK Olomoucko. V týmu Kooperativa NBL počítají i letos s tím, že některé nadějné mladíky zařadí do letní přípravy, aby mohli poprvé ochutnat opravdový seniorský basketbal.

„Oba spolky, tedy BCM Orli Prostějov a BK Olomoucko, existují legislativně, účetně a finančně paralelně vedle sebe. Vzájemně ovšem spolupracují po sportovní stránce s cílem vyprofilování špičkových juniorů a jejich zařazení do mužského týmu BK Olomoucko,“ říká předseda spolku BKC Orli Prostějov Michal Müller, který připomíná, že díky kooperaci byl Prostějovu přiznán statut Vrcholového sportovního centra mládeže od vedení České basketbalové federace.
Díky tomu absolvují minimálně část letní přípravy s týmem Kooperativa NBL nadějní basketbalisté, kteří na sebe upozornili v průběhu sezóny. „Vždy někdo vyskočí, což je dobře. Všichni bychom si přáli, aby se do nejvyšší soutěže prosadil co největší počet prostějovských odchovanců. Ve výběru do devatenácti let se nám líbili Juraj Páleník nebo Lukáš Sychra. Budeme s vedením Orlů přemýšlet, jak klukům v budování další kariéry pomoci. Naším společným cílem by měla být vždy výchova hráčů od mládežnických kategorií až na vrchol,“ míní sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments