Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Právě dnes, tj. v pondělí 25. června, začíná týmu BK Olomoucko oficiálně nová sezóna. Vedení oddílu, který má základnu v Prostějově, poslalo přihlášku do nejvyšší soutěže, stále ještě pracuje na složení mužstva pro novou sezónu a ladí také program přípravy. Během nadcházejícího období sehraje šestý celek posledního ročníku Kooperativa NBL kolem deseti zápasů. „To je obvyklý počet, abychom měli dostatek prostoru k tréninku,“ míní kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.

Samotný tréninkový dril na novou sezónu odstartuje 13. srpna. První týden se hráči budou připravovat výhradně v domácí hale, druhý a třetí budou tréninky kombinované s atletickou přípravou, která bude sloužit k nabrání odpovídající fyzické kondice. „V těchto týdnech si zahrajeme dva zápasy s prvoligovými soupeři. Termíny ještě upřesníme, nastoupíme však proti prostějovským Orlům a Olomouci. Bude to zpestření kondiční dřiny,“ prozradil Michal Pekárek, sportovní manažer BK Olomoucko.
Od začátku září prověří sestavu Benáčkova souboru kvalitnější soupeři. Do haly prostějovského Sportcentra DDM postupně zamíří ostravská Nová huť, Inter Bratislava a další slovenský tým ze Svitu. „Právě ve Svitu pak 15. a 16. září odehrajeme jeden mezinárodní turnaj. Pracujeme na tom, abychom na Slovensku odehráli ještě jedno utkání. Existuje varianta, že si zahrajeme s Karlovkou Bratislava,“ přibližuje další průběh přípravy Pekárek.
Vrchol herních testů plánuje vedení klubu v týdnu od 17. do 23. září. Hanáci vyrazí buď do Rakouska, nebo Slovinska a odehrají tři zápasy. „V té době bychom už měli ladit formu a mít představu o základní rotaci,“ míní sportovní manažer BK Olomoucko. „Podle situace pak ještě jedno střetnutí před startem Kooperativa NBL odehrajeme. Kvůli hernímu rytmu. Ale o tom se ještě pobavíme,“ dodal.
Novinkou je také angažování kondičního trenéra, který v průběhu celé sezóny bude dbát na fyzickou přípravu hráčů. „Máme pár tipů, místo brzy obsadíme. Je to dobrý krok, který týmu v průběhu dlouhého soutěžního ročníku prospěje,“ je přesvědčený Michal Pekárek.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments