Dobrý večer, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Právě dnes, tj. v pondělí 25. června, začíná týmu BK Olomoucko oficiálně nová sezóna. Vedení oddílu, který má základnu v Prostějově, poslalo přihlášku do nejvyšší soutěže, stále ještě pracuje na složení mužstva pro novou sezónu a ladí také program přípravy. Během nadcházejícího období sehraje šestý celek posledního ročníku Kooperativa NBL kolem deseti zápasů. „To je obvyklý počet, abychom měli dostatek prostoru k tréninku,“ míní kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.

Samotný tréninkový dril na novou sezónu odstartuje 13. srpna. První týden se hráči budou připravovat výhradně v domácí hale, druhý a třetí budou tréninky kombinované s atletickou přípravou, která bude sloužit k nabrání odpovídající fyzické kondice. „V těchto týdnech si zahrajeme dva zápasy s prvoligovými soupeři. Termíny ještě upřesníme, nastoupíme však proti prostějovským Orlům a Olomouci. Bude to zpestření kondiční dřiny,“ prozradil Michal Pekárek, sportovní manažer BK Olomoucko.
Od začátku září prověří sestavu Benáčkova souboru kvalitnější soupeři. Do haly prostějovského Sportcentra DDM postupně zamíří ostravská Nová huť, Inter Bratislava a další slovenský tým ze Svitu. „Právě ve Svitu pak 15. a 16. září odehrajeme jeden mezinárodní turnaj. Pracujeme na tom, abychom na Slovensku odehráli ještě jedno utkání. Existuje varianta, že si zahrajeme s Karlovkou Bratislava,“ přibližuje další průběh přípravy Pekárek.
Vrchol herních testů plánuje vedení klubu v týdnu od 17. do 23. září. Hanáci vyrazí buď do Rakouska, nebo Slovinska a odehrají tři zápasy. „V té době bychom už měli ladit formu a mít představu o základní rotaci,“ míní sportovní manažer BK Olomoucko. „Podle situace pak ještě jedno střetnutí před startem Kooperativa NBL odehrajeme. Kvůli hernímu rytmu. Ale o tom se ještě pobavíme,“ dodal.
Novinkou je také angažování kondičního trenéra, který v průběhu celé sezóny bude dbát na fyzickou přípravu hráčů. „Máme pár tipů, místo brzy obsadíme. Je to dobrý krok, který týmu v průběhu dlouhého soutěžního ročníku prospěje,“ je přesvědčený Michal Pekárek.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments