Dobré dopoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě dnes, tj. v pondělí 25. června, začíná týmu BK Olomoucko oficiálně nová sezóna. Vedení oddílu, který má základnu v Prostějově, poslalo přihlášku do nejvyšší soutěže, stále ještě pracuje na složení mužstva pro novou sezónu a ladí také program přípravy. Během nadcházejícího období sehraje šestý celek posledního ročníku Kooperativa NBL kolem deseti zápasů. „To je obvyklý počet, abychom měli dostatek prostoru k tréninku,“ míní kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.

Samotný tréninkový dril na novou sezónu odstartuje 13. srpna. První týden se hráči budou připravovat výhradně v domácí hale, druhý a třetí budou tréninky kombinované s atletickou přípravou, která bude sloužit k nabrání odpovídající fyzické kondice. „V těchto týdnech si zahrajeme dva zápasy s prvoligovými soupeři. Termíny ještě upřesníme, nastoupíme však proti prostějovským Orlům a Olomouci. Bude to zpestření kondiční dřiny,“ prozradil Michal Pekárek, sportovní manažer BK Olomoucko.
Od začátku září prověří sestavu Benáčkova souboru kvalitnější soupeři. Do haly prostějovského Sportcentra DDM postupně zamíří ostravská Nová huť, Inter Bratislava a další slovenský tým ze Svitu. „Právě ve Svitu pak 15. a 16. září odehrajeme jeden mezinárodní turnaj. Pracujeme na tom, abychom na Slovensku odehráli ještě jedno utkání. Existuje varianta, že si zahrajeme s Karlovkou Bratislava,“ přibližuje další průběh přípravy Pekárek.
Vrchol herních testů plánuje vedení klubu v týdnu od 17. do 23. září. Hanáci vyrazí buď do Rakouska, nebo Slovinska a odehrají tři zápasy. „V té době bychom už měli ladit formu a mít představu o základní rotaci,“ míní sportovní manažer BK Olomoucko. „Podle situace pak ještě jedno střetnutí před startem Kooperativa NBL odehrajeme. Kvůli hernímu rytmu. Ale o tom se ještě pobavíme,“ dodal.
Novinkou je také angažování kondičního trenéra, který v průběhu celé sezóny bude dbát na fyzickou přípravu hráčů. „Máme pár tipů, místo brzy obsadíme. Je to dobrý krok, který týmu v průběhu dlouhého soutěžního ročníku prospěje,“ je přesvědčený Michal Pekárek.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments