Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.3.2019
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Česká reprezentace v trojkovém basketbale si na evropském mistrovství v Bukurešti nezahraje. Výběr, ve kterém dominovali hráči BK Olomoucko Jiří Dedek, Marek Sehnal a Martin Novák, které doplnil Vojtěch Rudický, nezvládl kvalifikaci v Andoře. Do Rumunska postoupily tři nejlepší týmy, Češi skončili čtvrtí.

„Soupeři, kteří nás porazili, byli prostě lepší. Měli jsme nejmladší tým a každý zápas hráli na hranici svých možností. Stálo nás to hodně sil a ty chyběly při zakončování," uvedl trenér týmu Michal Kruk, který reprezentaci vede se Zbyňkem Cholevou.
Češi ve skupině porazili domácí sestavu, Řecko a přes porážku se Slovinskem postoupili do semifinále. V play-off potřebovali vyhrát jedno utkání. Maďarsku podlehli 11:19 a v utkání o třetí místo narazili na Švýcarsko. Fyzicky lépe vybavený soupeř vyhrál 18:10 a jako poslední si vybojoval letenku na evropský šampionát.
„Slovinský trenér říkal, že postoupit na mistrovství Evropy je těžší než na světovém šampionátu vyhrát skupinu, a to se potvrdilo. V kvalifikaci neuspěli Nizozemci, kteří získali na mistrovství světa stříbro," poznamenal Kruk. Z výsledku v Andoře nebyl přehnaně zklamaný. Pro kluky to byla obrovská škola. Je třeba si projít takovými turnaji, protože jedině takové zápasy nás posouvají. Tajně jsme mysleli na postup, ale sportovně jsme na to prostě neměli,“ uznal český trenér.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments