Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

I v novém ročníku Kooperativa NBL se budou trenéři BK Olomoucko spoléhat i na zkušenosti Michala Křemena. Ostřílený ligový harcovník se s vedením domluvil na smlouvě na jeden rok a jistě pomůže svým přehledem na palubovce i vůdčími schopnostmi v kabině.

„Týmu má stále co dát. Zkušenosti, přehled, obranné schopnosti. Je to hráč, od kterého se mladí můžou učit. Už toho odehrál hodně, přesto má v sobě velkou soutěživost. To je nesmírně cenné,“ míní trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Bývalý reprezentant, který má ve sbírce úspěchů domácí i kyperské tituly, v minulé sezóně musel kvůli zdravotním potížím vynechat několik zápasů a opakovaně se vracel do herního tempa i formy. Pokud je však zdravý, stále je to basketbalista pro nejvyšší domácí soutěž.
„Věřím, že v novém ročníku nebude mít starosti se zdravím. Pokud bude v pořádku, nemám obavy, že by se nedokázal na zápasy připravit. Ve svých letech ví, co jeho tělo potřebuje,“ míní Benáček.
Křemen je dalším českým hráčem v nové sestavě. Klub stále pracuje na dalších tuzemských posilách. Získat hotového Čecha je však stále obtížnější, na trhu je to nedostatkové zboží. „Jsou pod smlouvami, navíc mají velké nároky. Cizinci jsou levnější,“ popisuje stav na hráčském trhu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Optimálním způsobem, jak domácího basketbalistu získat, je výchova vlastních odchovanců. I díky tomu se kouč Benáček snaží do elitního týmu zabudovat co největší počet mladých hráčů. „V minulé sezóně dostávali naši kluci dostatečný prostor. Nemělo smysl dávat třeba Fullerovi pětatřicet minut. Je pryč, naši kluci zůstali a jsou zkušenější. Pro klub je to jedině dobře,“ míní Benáček.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments