Dobrý podvečer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

I v novém ročníku Kooperativa NBL se budou trenéři BK Olomoucko spoléhat i na zkušenosti Michala Křemena. Ostřílený ligový harcovník se s vedením domluvil na smlouvě na jeden rok a jistě pomůže svým přehledem na palubovce i vůdčími schopnostmi v kabině.

„Týmu má stále co dát. Zkušenosti, přehled, obranné schopnosti. Je to hráč, od kterého se mladí můžou učit. Už toho odehrál hodně, přesto má v sobě velkou soutěživost. To je nesmírně cenné,“ míní trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Bývalý reprezentant, který má ve sbírce úspěchů domácí i kyperské tituly, v minulé sezóně musel kvůli zdravotním potížím vynechat několik zápasů a opakovaně se vracel do herního tempa i formy. Pokud je však zdravý, stále je to basketbalista pro nejvyšší domácí soutěž.
„Věřím, že v novém ročníku nebude mít starosti se zdravím. Pokud bude v pořádku, nemám obavy, že by se nedokázal na zápasy připravit. Ve svých letech ví, co jeho tělo potřebuje,“ míní Benáček.
Křemen je dalším českým hráčem v nové sestavě. Klub stále pracuje na dalších tuzemských posilách. Získat hotového Čecha je však stále obtížnější, na trhu je to nedostatkové zboží. „Jsou pod smlouvami, navíc mají velké nároky. Cizinci jsou levnější,“ popisuje stav na hráčském trhu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Optimálním způsobem, jak domácího basketbalistu získat, je výchova vlastních odchovanců. I díky tomu se kouč Benáček snaží do elitního týmu zabudovat co největší počet mladých hráčů. „V minulé sezóně dostávali naši kluci dostatečný prostor. Nemělo smysl dávat třeba Fullerovi pětatřicet minut. Je pryč, naši kluci zůstali a jsou zkušenější. Pro klub je to jedině dobře,“ míní Benáček.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments