Dobré ráno, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Výkony a výsledky v přípravném období nabily fanoušky regionálního reprezentanta v nejvyšší soutěži optimismem. Po úvodní výhře nad Ostravou ale přišlo nečekané klopýtnutí s Brnem a následující porážka v Děčíně. V plné nahotě se ukázalo, že především zahraniční posily se potřebují v lize aklimatizovat a zlepšit své dosavadní výkony.


původní zpravodajství
pro Večerník
Ladislav VALNÝ

„Máme opět nové zahraniční hráče a o jejich výkony se musí naše hra opírat. V Děčíně jeden chyběl, další dva byli úplně mimo, neodvedli dobrou práci. Tak by to nešlo,“ nechal se slyšet trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Naposledy pod košem chyběl Hanákům Javonte Douglas, T. J. Dunans zase utkání nedohrál. Pátý faul dostal po necelých třiadvaceti minutách na palubovce. A Jure Pelko netrefil ani jednu střelu z pole a proměnil jediný ze šesti trestných hodů. „Jsem naštvaný, že jsme dostali tolik snadných košů z rychlých protiútoků. Hrál jsem hrozně, musím být lepší a víc pomoct týmu. Příště budu lepší,“ uvědomil si špatný osobní výkon Pelko, zkušený slovinský křídelník.
V zakončení se zatím nedaří ani Janu Močnikovi. Ústřední rozehrávač sice zatím drží průměr na necelých deseti asistencích na zápas, celkově ale ve třech odehraných zápasech dal pouze sedmnáct bodů. „Musíme si naši hru rozebrat a poučit se,“ pronesl Močnik už po střetnutí proti Brnu.
Vysoký standard si naopak drží Lukáš Palyza, největší tuzemská posila Olomoucka, který zatím dává v průměru téměř čtyřiadvacet bodů. „V Děčíně odehrál skvělý zápas,“ všiml si kouč Benáček. K Palyzovi se však musí přidat i další hráči.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments