Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Výkony a výsledky v přípravném období nabily fanoušky regionálního reprezentanta v nejvyšší soutěži optimismem. Po úvodní výhře nad Ostravou ale přišlo nečekané klopýtnutí s Brnem a následující porážka v Děčíně. V plné nahotě se ukázalo, že především zahraniční posily se potřebují v lize aklimatizovat a zlepšit své dosavadní výkony.


původní zpravodajství
pro Večerník
Ladislav VALNÝ

„Máme opět nové zahraniční hráče a o jejich výkony se musí naše hra opírat. V Děčíně jeden chyběl, další dva byli úplně mimo, neodvedli dobrou práci. Tak by to nešlo,“ nechal se slyšet trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Naposledy pod košem chyběl Hanákům Javonte Douglas, T. J. Dunans zase utkání nedohrál. Pátý faul dostal po necelých třiadvaceti minutách na palubovce. A Jure Pelko netrefil ani jednu střelu z pole a proměnil jediný ze šesti trestných hodů. „Jsem naštvaný, že jsme dostali tolik snadných košů z rychlých protiútoků. Hrál jsem hrozně, musím být lepší a víc pomoct týmu. Příště budu lepší,“ uvědomil si špatný osobní výkon Pelko, zkušený slovinský křídelník.
V zakončení se zatím nedaří ani Janu Močnikovi. Ústřední rozehrávač sice zatím drží průměr na necelých deseti asistencích na zápas, celkově ale ve třech odehraných zápasech dal pouze sedmnáct bodů. „Musíme si naši hru rozebrat a poučit se,“ pronesl Močnik už po střetnutí proti Brnu.
Vysoký standard si naopak drží Lukáš Palyza, největší tuzemská posila Olomoucka, který zatím dává v průměru téměř čtyřiadvacet bodů. „V Děčíně odehrál skvělý zápas,“ všiml si kouč Benáček. K Palyzovi se však musí přidat i další hráči.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments