Dobré ráno, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Šťastnou ruku měl při vybírání nové posily trenér Predrag Benáček, když si vybral Thomase Dunanse. Atletický a fyzicky skvěle vybavený basketbalista baví od začátku sezóny fanoušky BK Olomoucko efektním zakončením a současně také skvělou střelbou z dálky. Americký hráč se rychle zařadil mezi hvězdy Kooperativa NBL, přestože v dětství dělal jiné sporty.

„Baseball jsem přestal hrát na střední škole. Na mém postu catchera musíte mít tak do metru osmdesáti a s tím byl problém,“ prozrazuje své sportovní začátky Dunans, který si vyzkoušel i americký fotbal. Nakonec však zakotvil u basketbalu. „Rozhodl táta, dřív hrával. Basket hrál i starší brácha a taky dva strejdové, na které jsem se jako kluk chodíval koukat. Já jsem ze všech nejmladší, ale zatím jsem to dotáhl nejdál,“ usmívá se rodák z Atlanty, kde se rodí velký počet talentů. „Celá Georgia je velký basketbalový stát, pochází odsud spousta univerzitních hráčů i těch, co to dotáhli až do NBA.“
Fanoušky si Dunans rychle získal skokanskými i smečařskými schopnostmi. Bez problémů by přijal pozvánku do soutěže smečařů v letošní All-Star Game NBL. „Předvedl bych smeč po otočce o 360 stupňů nebo kousek s prohozením míče mezi nohama během letu,“ má jasno Dunans.
Při svém prvním evropském angažmá se šikovný basketbalista seznamuje s odlišným pojetím hry. A je také překvapený z počtu kvalitních střelců z dálky v Kooperativa NBL. „V soutěži je spousta skvělých střelců. Netušil jsem, že tady kluci střílejí tak dobře. Každý tým, se kterým jsme zatím hráli, měl několik dobrých střelců a to mě překvapilo ze všeho nejvíc,“ přiznává Dunans, který miluje basketbal a líbí se mu tetování. „Sám jich mám přes dvacet. První jsem si nechal udělat asi v sedmnácti a bylo to jméno mojí mámy,“ říká pětadvacetiletý basketbalista.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments