Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Šťastnou ruku měl při vybírání nové posily trenér Predrag Benáček, když si vybral Thomase Dunanse. Atletický a fyzicky skvěle vybavený basketbalista baví od začátku sezóny fanoušky BK Olomoucko efektním zakončením a současně také skvělou střelbou z dálky. Americký hráč se rychle zařadil mezi hvězdy Kooperativa NBL, přestože v dětství dělal jiné sporty.

„Baseball jsem přestal hrát na střední škole. Na mém postu catchera musíte mít tak do metru osmdesáti a s tím byl problém,“ prozrazuje své sportovní začátky Dunans, který si vyzkoušel i americký fotbal. Nakonec však zakotvil u basketbalu. „Rozhodl táta, dřív hrával. Basket hrál i starší brácha a taky dva strejdové, na které jsem se jako kluk chodíval koukat. Já jsem ze všech nejmladší, ale zatím jsem to dotáhl nejdál,“ usmívá se rodák z Atlanty, kde se rodí velký počet talentů. „Celá Georgia je velký basketbalový stát, pochází odsud spousta univerzitních hráčů i těch, co to dotáhli až do NBA.“
Fanoušky si Dunans rychle získal skokanskými i smečařskými schopnostmi. Bez problémů by přijal pozvánku do soutěže smečařů v letošní All-Star Game NBL. „Předvedl bych smeč po otočce o 360 stupňů nebo kousek s prohozením míče mezi nohama během letu,“ má jasno Dunans.
Při svém prvním evropském angažmá se šikovný basketbalista seznamuje s odlišným pojetím hry. A je také překvapený z počtu kvalitních střelců z dálky v Kooperativa NBL. „V soutěži je spousta skvělých střelců. Netušil jsem, že tady kluci střílejí tak dobře. Každý tým, se kterým jsme zatím hráli, měl několik dobrých střelců a to mě překvapilo ze všeho nejvíc,“ přiznává Dunans, který miluje basketbal a líbí se mu tetování. „Sám jich mám přes dvacet. První jsem si nechal udělat asi v sedmnácti a bylo to jméno mojí mámy,“ říká pětadvacetiletý basketbalista.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments