Dobré dopoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průměru o necelé čtyři body na zápas vylepšili basketbalisté BK Olomoucko obranu oproti prvním deseti zápasům minulé sezóny. I tento fakt přinesl lepší výsledek. Zatímco v průběhu loňského listopadu měli svěřenci Predraga Benáčka na svém kontě čtyři výhry, tentokrát mají bilanci v Kooperativa NBL zcela vyrovnanou. V našlapané tabulce se tak drží kolem vysněné šesté příčky, která je cílem týmu.

„Jen se potvrzuje, jak je soutěž vyrovnaná. Každý může porazit každého, zápasy nemají jasného favorita. Důležitost kvalitní defenzivy se tím ještě zvyšuje. Kdo není ochoten bránit, nemůže čekat dobré výsledky,“ uvědomuje si kouč týmu sídlícího v Prostějově Predrag Benáček, který je přesvědčený, že jeho tým se ve hře na vlastní polovině ještě může zlepšit.
„Na každém tréninku na tom pracujeme. Přišla celá řada nových hráčů, zásah do sestavy byl vážně velký. Nemůžeme si myslet, že výrazně obměněná sestava nebude dělat v obraně chyby. Výpomoc pod vlastním košem je otázka souhry. A ta přichází postupně. Jsou věci, které se nedají přeskočit,“ míní trenér BK Olomoucko.
Někdy ani stoprocentní nasazení defenzivy neodpovídá konečnému výsledku. Existují zápasy, ve kterých tým inkasuje, přestože nedělá viditelné chyby. Takový byl například duel s Opavou, který nakonec žluto-modří se štěstím vyhráli. „Dostali jsme devadesát bodů, přestože obrana dělala, co mohla. Jenže Opava dala patnáct trojek. Ani jedna střela nebyla otevřená. Soupeř proměnil těžké pokusy přes ruku. Projevila se kvalita střelců, kteří měli dobrý den,“ poznamenal Benáček.
Na obraně bude s týmem pracovat i v dalších týdnech, hře na vlastní polovině se bude Olomoucko věnovat i v reprezentační pauze. „Stále platí, že nejde soupeře pravidelně přestřílet. Ofenziva může přinášet jen dílčí úspěchy, kdo chce uspět v celé sezóně, musí především bránit,“ připomíná zkušený lodivod. 

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments