Příjemnou noc, dnes je neděle 16.6.2019
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průměru o necelé čtyři body na zápas vylepšili basketbalisté BK Olomoucko obranu oproti prvním deseti zápasům minulé sezóny. I tento fakt přinesl lepší výsledek. Zatímco v průběhu loňského listopadu měli svěřenci Predraga Benáčka na svém kontě čtyři výhry, tentokrát mají bilanci v Kooperativa NBL zcela vyrovnanou. V našlapané tabulce se tak drží kolem vysněné šesté příčky, která je cílem týmu.

„Jen se potvrzuje, jak je soutěž vyrovnaná. Každý může porazit každého, zápasy nemají jasného favorita. Důležitost kvalitní defenzivy se tím ještě zvyšuje. Kdo není ochoten bránit, nemůže čekat dobré výsledky,“ uvědomuje si kouč týmu sídlícího v Prostějově Predrag Benáček, který je přesvědčený, že jeho tým se ve hře na vlastní polovině ještě může zlepšit.
„Na každém tréninku na tom pracujeme. Přišla celá řada nových hráčů, zásah do sestavy byl vážně velký. Nemůžeme si myslet, že výrazně obměněná sestava nebude dělat v obraně chyby. Výpomoc pod vlastním košem je otázka souhry. A ta přichází postupně. Jsou věci, které se nedají přeskočit,“ míní trenér BK Olomoucko.
Někdy ani stoprocentní nasazení defenzivy neodpovídá konečnému výsledku. Existují zápasy, ve kterých tým inkasuje, přestože nedělá viditelné chyby. Takový byl například duel s Opavou, který nakonec žluto-modří se štěstím vyhráli. „Dostali jsme devadesát bodů, přestože obrana dělala, co mohla. Jenže Opava dala patnáct trojek. Ani jedna střela nebyla otevřená. Soupeř proměnil těžké pokusy přes ruku. Projevila se kvalita střelců, kteří měli dobrý den,“ poznamenal Benáček.
Na obraně bude s týmem pracovat i v dalších týdnech, hře na vlastní polovině se bude Olomoucko věnovat i v reprezentační pauze. „Stále platí, že nejde soupeře pravidelně přestřílet. Ofenziva může přinášet jen dílčí úspěchy, kdo chce uspět v celé sezóně, musí především bránit,“ připomíná zkušený lodivod. 

Total Comments

 • Prohlídky
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Kam se chystáte na dovolenou?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Znovu nejvyšší rating.

Statutární město Prostějov pokračuje ve svých úspěších. Už poněkolikáté za sebou obdrželo od renomované mezinárodní auditorské společnosti Moody's Investors Service absolutně nejvyšší ratingové hodnocení. To získalo jen kvarteto měst v České republice. A přesto se najdou rýpalové...

Zavřený nájezd.

Bez nějakého varování došlo uprostřed minulého týdne k uzavření nájezdu exitu dálnice D46 v Kralické ulici, což přineslo velké dopravní zácpy prakticky ve všech uzlech Prostějova. Nejpostiženější byla Vrahovická ulice, kde řidiči stáli ve špičce klidně i několik desítek minut. Rekonstrukce estakády se blíží...

Total Comments

Osobnost týdne

MIROSLAV PIŠŤÁK
23 pistak
Dlouholetý komunální politik, místostarosta, starosta a posléze i primátor Prostějova oslavil v plné svěžesti kulaté jubileum. K osmdesátým narozeninám mu poblahopřál kromě Večerníku i současný první muž Prostějova František Jura.

Total Comments

Číslo týdne

12

Pavel Šín a komisaři agentury Dobrý den společně změřili dvanáctimetrovou pilu stojící před konickým zámkem. Díky tomu bylo oficiálně potvrzeno, že větší v České republice a zřejmě ani na světě nenajdete! Odhalena byla uplynulou sobotu ve dvanáct hodin.

Total Comments

Výrok týdne

„KDE NEHRAJOU FOTBAL, TAM CHCÍP PES!“

Prostějovský primátor František Jura si při vernisáži výstavy Fotbal to je hra, pomohl citací herečky Jiřiny Jiráskové z filmu Kožené slunce. A měl pravdu!

Total Comments