Dobrý podvečer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průměru o necelé čtyři body na zápas vylepšili basketbalisté BK Olomoucko obranu oproti prvním deseti zápasům minulé sezóny. I tento fakt přinesl lepší výsledek. Zatímco v průběhu loňského listopadu měli svěřenci Predraga Benáčka na svém kontě čtyři výhry, tentokrát mají bilanci v Kooperativa NBL zcela vyrovnanou. V našlapané tabulce se tak drží kolem vysněné šesté příčky, která je cílem týmu.

„Jen se potvrzuje, jak je soutěž vyrovnaná. Každý může porazit každého, zápasy nemají jasného favorita. Důležitost kvalitní defenzivy se tím ještě zvyšuje. Kdo není ochoten bránit, nemůže čekat dobré výsledky,“ uvědomuje si kouč týmu sídlícího v Prostějově Predrag Benáček, který je přesvědčený, že jeho tým se ve hře na vlastní polovině ještě může zlepšit.
„Na každém tréninku na tom pracujeme. Přišla celá řada nových hráčů, zásah do sestavy byl vážně velký. Nemůžeme si myslet, že výrazně obměněná sestava nebude dělat v obraně chyby. Výpomoc pod vlastním košem je otázka souhry. A ta přichází postupně. Jsou věci, které se nedají přeskočit,“ míní trenér BK Olomoucko.
Někdy ani stoprocentní nasazení defenzivy neodpovídá konečnému výsledku. Existují zápasy, ve kterých tým inkasuje, přestože nedělá viditelné chyby. Takový byl například duel s Opavou, který nakonec žluto-modří se štěstím vyhráli. „Dostali jsme devadesát bodů, přestože obrana dělala, co mohla. Jenže Opava dala patnáct trojek. Ani jedna střela nebyla otevřená. Soupeř proměnil těžké pokusy přes ruku. Projevila se kvalita střelců, kteří měli dobrý den,“ poznamenal Benáček.
Na obraně bude s týmem pracovat i v dalších týdnech, hře na vlastní polovině se bude Olomoucko věnovat i v reprezentační pauze. „Stále platí, že nejde soupeře pravidelně přestřílet. Ofenziva může přinášet jen dílčí úspěchy, kdo chce uspět v celé sezóně, musí především bránit,“ připomíná zkušený lodivod. 

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments