Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.10.2019
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V průměru o necelé čtyři body na zápas vylepšili basketbalisté BK Olomoucko obranu oproti prvním deseti zápasům minulé sezóny. I tento fakt přinesl lepší výsledek. Zatímco v průběhu loňského listopadu měli svěřenci Predraga Benáčka na svém kontě čtyři výhry, tentokrát mají bilanci v Kooperativa NBL zcela vyrovnanou. V našlapané tabulce se tak drží kolem vysněné šesté příčky, která je cílem týmu.

„Jen se potvrzuje, jak je soutěž vyrovnaná. Každý může porazit každého, zápasy nemají jasného favorita. Důležitost kvalitní defenzivy se tím ještě zvyšuje. Kdo není ochoten bránit, nemůže čekat dobré výsledky,“ uvědomuje si kouč týmu sídlícího v Prostějově Predrag Benáček, který je přesvědčený, že jeho tým se ve hře na vlastní polovině ještě může zlepšit.
„Na každém tréninku na tom pracujeme. Přišla celá řada nových hráčů, zásah do sestavy byl vážně velký. Nemůžeme si myslet, že výrazně obměněná sestava nebude dělat v obraně chyby. Výpomoc pod vlastním košem je otázka souhry. A ta přichází postupně. Jsou věci, které se nedají přeskočit,“ míní trenér BK Olomoucko.
Někdy ani stoprocentní nasazení defenzivy neodpovídá konečnému výsledku. Existují zápasy, ve kterých tým inkasuje, přestože nedělá viditelné chyby. Takový byl například duel s Opavou, který nakonec žluto-modří se štěstím vyhráli. „Dostali jsme devadesát bodů, přestože obrana dělala, co mohla. Jenže Opava dala patnáct trojek. Ani jedna střela nebyla otevřená. Soupeř proměnil těžké pokusy přes ruku. Projevila se kvalita střelců, kteří měli dobrý den,“ poznamenal Benáček.
Na obraně bude s týmem pracovat i v dalších týdnech, hře na vlastní polovině se bude Olomoucko věnovat i v reprezentační pauze. „Stále platí, že nejde soupeře pravidelně přestřílet. Ofenziva může přinášet jen dílčí úspěchy, kdo chce uspět v celé sezóně, musí především bránit,“ připomíná zkušený lodivod. 

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments