Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří

Mizerné vstupy do obou poločasů připravily basketbalisty BK Olomoucko o úspěch ve středečním utkání 11. kola Kooperativy NBL na svitavské půdě. Výpadek z první čtvrtiny ještě dokázali napravit, šňůra třinácti bodů v úvodu třetí desetiminutovky se ovšem již pod porážku 76:85 výrazně podepsala.

Úvodní body sice zaznamenal Smith, otěže zápasu v první čtvrtině přesto drželi poměrně pevně Tuři. Po sérii osmi bodů vedli v 5. minutě 12:4 a další nápor na chvíli zastavila trojka Palyzy. Necelé čtyři minuty před koncem desetiminutovky ale ze stejné parkety zajistil domácím dvouciferné vedení Slezák, víc ovšem Hanáci soupeři nedovolili a stáhli na přijatelných sedm bodů – 14:21.
Ve druhé části poločasu se při zakončení zlepšil Dunans. Během deseti minut stačil dát osm bodů a s jeho přispěním se začalo hostující manko snižovat. Ještě jednou po trojce Marka Tuři vedli o šest bodů, závěr druhé čtvrtiny ale patřil Olomoucku a Palyzovy úspěšné trestné hody vyrovnaly skóre na 36:36.
Olomoucko naprosto šíleně vstoupilo do druhé půle. Po sérii 0:13 se Svitavy dokonale uklidnily a nerozhodila je ani Douglasova série tří bodů v řadě. Domácím stačilo trestat chyby soupeře. Hanáci několikrát ztratili míč v útoku a pod vlastním košem pozdě přistupovali k hráčům soupeře. Zvedli se až na konci periody, kdy upravili na 51:62.
Možná poslední povedený útok nalil hostům do žil nové síly. V poslední části se ve 33. minutě přiblížili na rozdíl tří bodů - 61:64. Tuři si okamžitě pomohli oddechovým časem a o minutu později vedli o devět. V samé koncovce se Hanáci mohutně snažili napravit výpadek z úvodu třetí čtvrtiny, podařilo se jim ale maximálně snížit na rozdíl 73:75 dvě minuty před koncem. Závěr však patřil Turům, které k úspěchu vedl hlavně teprve osmnáctiletý Luboš Kovář s jednadvaceti body.

HLASY TRENÉRŮ
Lubomír RŮŽIČKA – Dekstone Tuři Svitavy:
„Hráči Olomoucka disponují velkým talentem, což se ukázalo především ve druhé čtvrtině, kdy stáhli náš náskok. Během přestávky jsme na náš tým v kabině přitlačili. Do pauzy špatně napichovali obranu soupeře. Po pauze se to zlepšilo, a i když soupeř změnil obranu, dokázali jsme na to najít recept. Po tomto vítězství se nám bude v reprezentační přestávce dobře pracovat.“
Predag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Neměli jsme dobrý start, ve druhé čtvrtině se to ale zlepšilo a podařilo se nám vyrovnat. Škoda začátku druhé půle, kdy se týmu nedařilo. Opět jsme se dostali do zápasu a v závěru nebyli daleko k obratu. O výhru nás připravilo několik hloupých chyb v obraně, nebylo to bohužel poprvé. Jinak se ovšem hrál kvalitní basketbal, který se musel líbit a k tomu přispěl i náš tým.“

Další výsledky 11. kola: Nymburk - USK Praha 101:56 (31:12, 59:32, 79:42). Nejvíce bodů: Hruban a M. Peterka po 14, Novotný a Kříž po 12, Pumprla a Davis po 11 - Appleby 17, O. Sehnal 10, Mareš 6 * Opava - Ostrava 95:79 (23:14, 41:34, 70:52). Nejvíce bodů: Kvapil 16, Gniadek 14, Slavík 13, Šiřina a Jurečka po 12, Klečka 11 - Alleyn 22, Zaharijevič 12, Stanojevič 11 * Hr. Králové - Brno 84:79 (25:10 46:36 60:54). Nejvíce bodů: Canda 22, Sedmák 18, Lošonský 15 - Roby 27, Keely 20, Geiger 13 * Kolín - Pardubice 97:96 (35:28 59:49 80:75). Nejvíce bodů: Thompson 27, Walton 26, Šafarčík 17 - Půlpán 19, Švrdlík 13, Benjamin 14.
Předehrávané 12. kolo: Hradec Králové - Děčín 84:90 po prodl. (32:20, 44:39, 61:65, 75:75). Nejvíce bodů: Sedmák a Rikalo po 17, Lošonský 15, Canda 9 - Autrey 21, Šiška 15, Grunt 12, Carlson 11.

12. kolo - sobota 8. prosince, 18:00 hodin:
Ostrava - Olomoucko (17:30), Brno - Svitavy, Hradec Králové - Děčín (19:00), Ústí nad Labem - USK Praha (9.12., 18:00), Pardubice - Nymburk (17:00), Kolín - Opava (17:45)