Příjemnou noc, dnes je pátek 14.12.2018
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po reprezentační přestávce se opět rozběhne druhá polovina základní části Kooperativa NBL. V jejím průběhu budou mít hráči BK Olomoucko pouze v pěti případech výhodu domácího prostředí, což není na první pohled příznivé. Na druhé straně řadu silných protivníků přivítají před domácími fanoušky, kde budou mít větší šanci na úspěch. Co na to říká lodivod týmu sídlícího v Prostějově?

„Pokud chceme být v tabulce nahoře, musíme domácí zápasy zvládat. To je základ,“ uvědomuje si trenér reprezentanta Olomouckého kraje Predrag Benáček. „Je jedno, jestli budeme hrát proti Děčínu nebo Pardubicím. Potřebujeme naplno bodovat a k tomu se snažit přivést výhry z venku.“
Program Hanáků v odvetách odstartuje minisérie dvou zápasů na půdě moravských soupeřů. Hráči Olomoucka nejprve pojedou do Ostravy a vzápětí vyrazí do Brna. Oba soupeři se zatím pohybují ve spodních patrech tabulky Kooperativa NBL. „Jsou to zápasy, které bychom chtěli zvládnout. Snadné to nebude, ve specifické hale to má každý hostující tým těžké. Ostrava navíc nemá špatný tým. Po změnách v sestavě se chvíli hledala. Nová huť určitě během reprezentační přestávky pracovala na souhře a bude nepříjemná,“ tvrdí Benáček, podle něhož bude náročné i utkání na půdě předposledního Brna. „V první části soutěže nás Brno porazilo, takže soupeři máme co oplácet,“ připomíná kouč BK Olomoucko.
Na vlastní palubovce Hanáci přivítají hned tři kluby z aktuální první čtyřky ligy. Kromě Děčína a Pardubic také Svitavy. Se všemi soupeři v první polovině základní části zápasy prohráli. „Ve všech duelech jsme měli dobré pasáže. Rozhodně se můžeme měřit i s nejlepšími. Věřím, že doma to budeme potvrzovat a všechny zápasy před vlastními fanoušky zvládneme,“ přeje si Benáček.

program v odvetách základní části knbl
NH Ostrava – BK Olomoucko sobota 8.12.2018, 17:30
egoé Basket Brno – BK Olomoucko středa 12.12.2018 20:00
BK Olomoucko - BK ARMEX Děčín sobota 15.12.2018 16:00
USK Praha – BK Olomoucko sobota 22.12.2018 17:30
BK Olomoucko - BK JIP Pardubice sobota 29.12.2018 18:00
BK Opava – BK Olomoucko sobota 5.1.2019 18:00
BK Olomoucko - GEOSAN Kolín středa 9.1.2019 18:00
ČEZ Basketball Nymburk – BK Olomoucko sobota 12.1.2019 17:00
BK Olomoucko - SLUNETA Ústí n.L. sobota 19.1.2019 18:00
Kingspan Královští sokoli – BK Olomoucko sobota 26.1.2019 18:00
BK Olomoucko - DEKSTONE Tuři Svitavy sobota 2.2.2019 18:00

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments