Dobré ráno, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po reprezentační přestávce se opět rozběhne druhá polovina základní části Kooperativa NBL. V jejím průběhu budou mít hráči BK Olomoucko pouze v pěti případech výhodu domácího prostředí, což není na první pohled příznivé. Na druhé straně řadu silných protivníků přivítají před domácími fanoušky, kde budou mít větší šanci na úspěch. Co na to říká lodivod týmu sídlícího v Prostějově?

„Pokud chceme být v tabulce nahoře, musíme domácí zápasy zvládat. To je základ,“ uvědomuje si trenér reprezentanta Olomouckého kraje Predrag Benáček. „Je jedno, jestli budeme hrát proti Děčínu nebo Pardubicím. Potřebujeme naplno bodovat a k tomu se snažit přivést výhry z venku.“
Program Hanáků v odvetách odstartuje minisérie dvou zápasů na půdě moravských soupeřů. Hráči Olomoucka nejprve pojedou do Ostravy a vzápětí vyrazí do Brna. Oba soupeři se zatím pohybují ve spodních patrech tabulky Kooperativa NBL. „Jsou to zápasy, které bychom chtěli zvládnout. Snadné to nebude, ve specifické hale to má každý hostující tým těžké. Ostrava navíc nemá špatný tým. Po změnách v sestavě se chvíli hledala. Nová huť určitě během reprezentační přestávky pracovala na souhře a bude nepříjemná,“ tvrdí Benáček, podle něhož bude náročné i utkání na půdě předposledního Brna. „V první části soutěže nás Brno porazilo, takže soupeři máme co oplácet,“ připomíná kouč BK Olomoucko.
Na vlastní palubovce Hanáci přivítají hned tři kluby z aktuální první čtyřky ligy. Kromě Děčína a Pardubic také Svitavy. Se všemi soupeři v první polovině základní části zápasy prohráli. „Ve všech duelech jsme měli dobré pasáže. Rozhodně se můžeme měřit i s nejlepšími. Věřím, že doma to budeme potvrzovat a všechny zápasy před vlastními fanoušky zvládneme,“ přeje si Benáček.

program v odvetách základní části knbl
NH Ostrava – BK Olomoucko sobota 8.12.2018, 17:30
egoé Basket Brno – BK Olomoucko středa 12.12.2018 20:00
BK Olomoucko - BK ARMEX Děčín sobota 15.12.2018 16:00
USK Praha – BK Olomoucko sobota 22.12.2018 17:30
BK Olomoucko - BK JIP Pardubice sobota 29.12.2018 18:00
BK Opava – BK Olomoucko sobota 5.1.2019 18:00
BK Olomoucko - GEOSAN Kolín středa 9.1.2019 18:00
ČEZ Basketball Nymburk – BK Olomoucko sobota 12.1.2019 17:00
BK Olomoucko - SLUNETA Ústí n.L. sobota 19.1.2019 18:00
Kingspan Královští sokoli – BK Olomoucko sobota 26.1.2019 18:00
BK Olomoucko - DEKSTONE Tuři Svitavy sobota 2.2.2019 18:00

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments