Dobré odpoledne, dnes je sobota 16.2.2019
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V závěrečných třech kolech základní části Kooperativa NBL budou mít basketbalisté BK Olomoucko ve dvou případech výhodu domácího prostředí, když přivítají Slunetu Ústí nad Labem a Svitavy. Mezi těmito duely zajíždí pouze na půdu nováčka do Hradce Králové. Cílem týmu je urvat ve všech zápasech vítězství.

„Dvakrát narazíme na protivníka, kterého budeme mít ve skupině v nadstavbové části soutěže. Rozhodně nechceme, aby nám nějak v tabulce odskočili, a uděláme maximum, abychom je porazili,“ naznačil své představy před závěrem základní části kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.
Basketbalisté v posledních osmi kolech v šesti případech zvítězili, v předchozích třech zápasech ovšem dvakrát klopýtli, což je vždy ve vyrovnané tabulce nepříjemné. Nymburská porážka nebyla až tak překvapivá, mrzí ovšem ztráta v Opavě, která se v probíhajícím ligovém ročníku trápí a nebyla nepřekonatelným protivníkem. „S tím teď už nic nenaděláme. Poslední kolo, v němž Opava prohrála doma s Děčínem o šestnáct bodů, ale ukázalo, že jsme ve Slezsku mohli uspět. Musíme to nahradit v dalších zápasech,“ uvedl Benáček.
Kooperativa NBL se láme do druhé poloviny. Doba testování končí a každé střetnutí bude mít velkou důležitost. V následujících týdnech půjde všem týmům v nadstavbové skupině A1 o co nejlepší postavení před startem vyřazovací částí soutěže. „Do nadstavby chceme vstoupit z co nejlepší pozice. Proto nutně potřebujeme opakovaně vyhrát. Umíme hrát kvalitní basketbal, teď jde o to, abychom výhry pravidelně opakovali. Mladí hráči jsou již konkurenceschopní. Také proto věřím, že se nám to může podařit,“ věří kormidelník BK Olomoucko.


Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Parádní odplata.

Tak to se povedlo dokonale. Tým nejvyšší basketbalové soutěže BK Olomoucko, který sídlí v Prostějově, naložil při vstupu do nadstavbové části A1 svitavským Turům stovku a dal tak zapomenout na prohru z předešlé středy. O uplynulém víkendu pak basketbalisté statečně bojovali o úspěch v rámci Final Four Českého poháru.


Pětadvacet evakuovaných.

Trestuhodná chyba seniorky zapříčinila požár bytu ve druhém patře sedmiposchoďového paneláku v Moravské ulici v Prostějově. Jeho majitelka totiž v panice hodila hořící adventní věnec do vany a posléze vzplálo celé bytové jádro. Hasiči s policisty pak evakuovaly pětadvacet osob ze sousedství.

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

PAVEL LIŠKA
06 liskaJeviště Společenského domu v Prostějově patřilo uplynulý pátek Vandrákům. Přesněji řečeno triu motorkářů, kteří procestovali několik měsíců po střední Americe. Herci Pavel Liška, Jen Révai a kameraman Hynek Bernard o tom přišli vyprávět Prostějovanům.

Total Comments

Číslo týdne

 99
Do Prostějova se po dvou týdnech „čistoty“ opět vrátil smog! Měřící stanice ve Studentské ulici naměřila 99 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Je to o devětačtyřicet mikgrogramů více než je denní limit.

Total Comments

Výrok týdne

„VŠUDE BYLO PLNO KRVE A JÁ JSEM PIŠTĚLA!“

Druhá nejlepší hráčka světa
Petra Kvitová takto u Krajského
soudu v Brně popsala otřesné
okamžiky svého přepadení
z 20. prosince roku 2016

Total Comments