Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V závěrečných třech kolech základní části Kooperativa NBL budou mít basketbalisté BK Olomoucko ve dvou případech výhodu domácího prostředí, když přivítají Slunetu Ústí nad Labem a Svitavy. Mezi těmito duely zajíždí pouze na půdu nováčka do Hradce Králové. Cílem týmu je urvat ve všech zápasech vítězství.

„Dvakrát narazíme na protivníka, kterého budeme mít ve skupině v nadstavbové části soutěže. Rozhodně nechceme, aby nám nějak v tabulce odskočili, a uděláme maximum, abychom je porazili,“ naznačil své představy před závěrem základní části kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.
Basketbalisté v posledních osmi kolech v šesti případech zvítězili, v předchozích třech zápasech ovšem dvakrát klopýtli, což je vždy ve vyrovnané tabulce nepříjemné. Nymburská porážka nebyla až tak překvapivá, mrzí ovšem ztráta v Opavě, která se v probíhajícím ligovém ročníku trápí a nebyla nepřekonatelným protivníkem. „S tím teď už nic nenaděláme. Poslední kolo, v němž Opava prohrála doma s Děčínem o šestnáct bodů, ale ukázalo, že jsme ve Slezsku mohli uspět. Musíme to nahradit v dalších zápasech,“ uvedl Benáček.
Kooperativa NBL se láme do druhé poloviny. Doba testování končí a každé střetnutí bude mít velkou důležitost. V následujících týdnech půjde všem týmům v nadstavbové skupině A1 o co nejlepší postavení před startem vyřazovací částí soutěže. „Do nadstavby chceme vstoupit z co nejlepší pozice. Proto nutně potřebujeme opakovaně vyhrát. Umíme hrát kvalitní basketbal, teď jde o to, abychom výhry pravidelně opakovali. Mladí hráči jsou již konkurenceschopní. Také proto věřím, že se nám to může podařit,“ věří kormidelník BK Olomoucko.


Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments