Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří

Bez tří hráčů základní rotace – Jana Močnika, Javonte Douglase a Jure Pelka – vstoupili do sobotního utkání v rámci 20. kola Kooperativy NBL proti Ústí nad Labem basketbalisté BK Olomoucko. Absence důležitých hráčů se ovšem nijak neprojevila. S elánem hrající domácí soupeře nešetřili, zvítězili v pohodě 101:79 a oplatili soupeři těsnou porážku v první poloviny základní části Kooperativa NBL.

Na úvodní trojku Váni sice odpověděl veterán Houška, po další dalekonosné střele Palyzy už si ale Olomoucko vzalo vedení v průběhu první čtvrtiny pod kontrolu a odskočilo až na rozdíl osmi bodů v polovině 4. minuty. Sluneta sice dokázala snížit až na rozdíl koše, poslední minuta periody však patřila smeči Dunanse a trestným hodům Palyzy, po kterých domácí vedli 22:16.
Po krátké pauze zastánci krajského klubu přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a po trojkách Gogy a Palyzy odskočili na 30:18. Ofenzivní smršť přinesla až šestnáctibodový rozdíl ve 14. minutě. Na ten ovšem Sluneta odpověděla sérií sedmi bodů v řadě. Další nápor si Olomoucko schovalo na konec poločasu. Rychlé kombinace obvykle končily v koši a Severočeši byli rádi, že za stavu 55:37 přišla přestávka.
Pokud Ústí přemýšlelo v kabině o nějakém obratu, domácí soupeře rychle vrátili do reality rychlou sérii osmi bodů v řadě. V polovině čtvrtiny sestava Predraga Benáčka vedla 67:40, o dvě minuty později to bylo po nájezdu Váni už o třicet bodů – 71:41. Až pak se ke slovu dostala Sluneta, ovšem rozdíl ve skóre zůstal i na konci třetí desetiminutovky propastný - 79:54.
Koncovka přinesla volnější obranu ze strany vedoucího týmu, přesto Sluneta pouze v jenom případě srazila ztrátu pod dvacet bodů. V závěru domácí navíc pokořili i hranici stovky, když svůj průnik pod koš přesně zakončil Sehnal.

HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Mám obrovskou radost z předvedené hry. Mladí kluci hráli s přehledem, nebyla tam žádná nervozita. Ukázali, že se s nimi může počítat. I bez tří cizinců šlo o kvalitní podívanou. Ukázalo se, že Češi umí hrát basket. Splnili jsme všechny pokyny před zápasem. Hráči byli lepší na doskoku, navíc se nám dařilo střelecky. Dokázali jsme si vytvořit dobré pozice a pak už to bylo jednoduché.“

Antonín PIŠTECKÝ – Sluneta Ústí nad Labem:
„Musím soupeři pogratulovat. Nejen k výsledku, ale vlastně ke všemu. K přístupu týmu, který hrál bez tří hráčů základní sestavy. Mladí čeští hráči skvěle pohybovali míčem. My jsme byli trapní... Čekal jsem, že po předchozí těžké porážce si tým sedne a probere se. Nestalo se to. Musíme změnit úplně všechno. Poslední dva zápasy jsme prohráli o sedmdesát bodů. To je o víc bodů, než když sečteme všechny předchozí porážky v sezóně!“

Další výsledky 18. kola: Svitavy - Hradec Králové 102:77 (35:22, 63:41, 80:64). Nejvíce bodů: Slezák 21, O'Brien 19, Matěj Svoboda 13, Marko, Aiken a Kovář po 10, Puršl 9 - Lošonský 20, Canda 16, Sedmák 14, Kolář 7 * Ostrava - Pardubice 100:92 (27:30, 45:55, 65:72). Nejvíce bodů: Boggs 26, Bažant 20, Zaharijevič 19, Stojačič 11, Stanojevič 8 - Jackson 21, Williams 16, Švrdlík 13, Půlpán a McGaughey po 10, Kohout 8 * USK Praha - Opava 85:80 (22:19, 46:42, 61:66). Nejvíce bodů: Stevanovič 15, O. Sehnal a Křivánek 14, Vukosavljevič 13, Appleby 11, Petružela 10 - Šiřina 28, Kvapil 20, Klečka 11. Jurečka a Zbránek po 6 * Děčín - Kolín 94:74 (27:22, 47:40, 73:50). Nejvíce bodů: Feštr a Grunt 14, Šiška 13, Kroutil 12, Pomikálek 11, Autrey 8 - A. Thompson 19, Purifoy 14, Číž 9, Machač, Walton a Pajovič po 8 * Brno - Nymburk 70:91 (12:22, 32:43, 52:71). Nejvíce bodů: Geiger 30, Keely 18, Stegbauer 9, Roby 5 - Hruban 20, Wright 15, Davis 14, J. Bohačík 11. Myers 7.
21. kolo - 26. ledna 2019, 18:00 hodin:
Svitavy - Ostrava (20:00), Hradec Králové - Olomoucko, Ústí nad Labem - Brno, Nymburk - Děčín (17:00), Kolín - USK Praha (17:45), Opava - Pardubice