Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Basketbalisté BK Olomoucko si před sezónou přáli, aby po základní části byli v tabulce do šestého místa. To je týmu povedlo. Proto v klubu s výkony v první části panuje spokojenost, stejně jako s postupným zapojováním mladých hráčů do základní rotace a s hrou předpokládaných opor sestavy.

„Na začátku sezóny jsme měli trochu problémy, což se ale dalo předpokládat, protože se v létě skládal nový tým. Hráčům jsme věřili a do sestavy nesahali. Postupem času se ukázalo, že šlo o dobré rozhodnutí. Výkony šly nahoru, hrajeme pohledný basketbal. To je před startem nadstavby dobrá zpráva,“ zhodnotil první části sezóny sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Vedení se trefilo při angažování posil. Především v obraně je nesmírně platný Jure Pelko, velkou kometou celé soutěže se stal Javonte Douglas a s pozicí lídra se skvěle vyrovnal Lukáš Palyza.
„Opravdu si nemůžeme stěžovat. Měli jsme dobrou ruku. Jure, pokud je zdravý, prodává své velké zkušenosti. Javonte je jedním z nejlepších hráčů celé ligy. Lukáš je pak opravdovým tahounem, navíc jde o českého hráče, což je vždy bonus navíc. Dozrál a je velkou osobností na tréninku, v kabině i během zápasů,“ těší Pekárka.
Olomoucko se před sezónou netajilo přáním zapojit do sestavy co největší počet mladých hráčů a odchovanců prostějovského basketbalu. Nezůstalo pouze u slov. Postupně roste vytížení Adama Gogy, Františka Váni, Marka Sehnala nebo Jiřího Dedka. První minuty v Kooperativa NBL má za sebou také Lukáš Sychra a Erik Klepač.
„Z toho máme snad největší radost. Navíc kluci nechodí na hřiště za rozhodnutého stavu. Umí se prosadit i ve chvílích, kdy je zodpovědnost za výsledek na nich a tuto situaci zvládají,“ všímá si herního posunu nadějných basketbalistů Pekárek.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments