Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Basketbalisté BK Olomoucko si před sezónou přáli, aby po základní části byli v tabulce do šestého místa. To je týmu povedlo. Proto v klubu s výkony v první části panuje spokojenost, stejně jako s postupným zapojováním mladých hráčů do základní rotace a s hrou předpokládaných opor sestavy.

„Na začátku sezóny jsme měli trochu problémy, což se ale dalo předpokládat, protože se v létě skládal nový tým. Hráčům jsme věřili a do sestavy nesahali. Postupem času se ukázalo, že šlo o dobré rozhodnutí. Výkony šly nahoru, hrajeme pohledný basketbal. To je před startem nadstavby dobrá zpráva,“ zhodnotil první části sezóny sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Vedení se trefilo při angažování posil. Především v obraně je nesmírně platný Jure Pelko, velkou kometou celé soutěže se stal Javonte Douglas a s pozicí lídra se skvěle vyrovnal Lukáš Palyza.
„Opravdu si nemůžeme stěžovat. Měli jsme dobrou ruku. Jure, pokud je zdravý, prodává své velké zkušenosti. Javonte je jedním z nejlepších hráčů celé ligy. Lukáš je pak opravdovým tahounem, navíc jde o českého hráče, což je vždy bonus navíc. Dozrál a je velkou osobností na tréninku, v kabině i během zápasů,“ těší Pekárka.
Olomoucko se před sezónou netajilo přáním zapojit do sestavy co největší počet mladých hráčů a odchovanců prostějovského basketbalu. Nezůstalo pouze u slov. Postupně roste vytížení Adama Gogy, Františka Váni, Marka Sehnala nebo Jiřího Dedka. První minuty v Kooperativa NBL má za sebou také Lukáš Sychra a Erik Klepač.
„Z toho máme snad největší radost. Navíc kluci nechodí na hřiště za rozhodnutého stavu. Umí se prosadit i ve chvílích, kdy je zodpovědnost za výsledek na nich a tuto situaci zvládají,“ všímá si herního posunu nadějných basketbalistů Pekárek.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments