Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nesmazatelným písmem se do historie základní části Kooperativa NBL zapsalo hned několik hráčů Olomoucka. Stanovili několik sezónních rekordů a ovládli statistiky v nejsledovanějších kategoriích.

Nejlepším střelcem celé soutěže je zatím kapitán týmu Lukáš Palyza. K týmu se díky reprezentačním povinnostem připojil až v závěru přípravy, přesto s novými spoluhráči našel rychle společnou řeč a je to vidět i ve statistikách. Hned za kapitánem regionálního výběru je Javonte Douglas. Ten pro změnu vévodí tabulce, která sleduje celkovou užitečnost hráčů v zápasech. A Palyza je hned za ním. Český reprezentant ale odmítá nějakou přehnanou rivalitu v týmu.
„To vůbec, naopak si dobře rozumíme a na hřišti se skvěle doplňujeme. Javonte je jedním z mála Američanů a vůbec cizinců za mou kariéru, který má nejen skvělé basketbalové dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Je to usměvavý člověk, který má rád srandu, rozumí si se všemi v kabině. Takže jediná rivalita je ta na tréninku a ta tam být musí,“ říká Palyza.
Samostatnou kapitolu napsal František Váňa střeleckým koncertem proti Kolínu, kdy proměnil devět trojek ze stejného počtu pokusů, patří k největším zážitkům dosavadního průběhu sezóny.
„Jak to jednou řekl Tracy McGrady, když dal těch 13 bodů za 33 sekund, že koš byl ten den velký jako stodola, tak mně to přišlo podobné,“ ohlédl se za dosud nejlepším zápasem kariéry Váňa. „Vůbec nejtěžší střela přišla na začátku druhé půlky, kdy jsem měl na kontě pět trojek. Jakmile padla i ta šestá, měl jsem jasno, že je to můj den,“ dodal mladý střelec.
Skvělé kousky fanouškům předvádí Thomas Dunans, jehož atraktivní koše patří k ozdobám téměř každého kola. Předvedl to také v rámci Utkání hvězd, kde ovládl soutěž ve smečování a byl nejužitečnějším hráčem zápasu Mazáků a Mladých pušek.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments