Dobré ráno, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nesmazatelným písmem se do historie základní části Kooperativa NBL zapsalo hned několik hráčů Olomoucka. Stanovili několik sezónních rekordů a ovládli statistiky v nejsledovanějších kategoriích.

Nejlepším střelcem celé soutěže je zatím kapitán týmu Lukáš Palyza. K týmu se díky reprezentačním povinnostem připojil až v závěru přípravy, přesto s novými spoluhráči našel rychle společnou řeč a je to vidět i ve statistikách. Hned za kapitánem regionálního výběru je Javonte Douglas. Ten pro změnu vévodí tabulce, která sleduje celkovou užitečnost hráčů v zápasech. A Palyza je hned za ním. Český reprezentant ale odmítá nějakou přehnanou rivalitu v týmu.
„To vůbec, naopak si dobře rozumíme a na hřišti se skvěle doplňujeme. Javonte je jedním z mála Američanů a vůbec cizinců za mou kariéru, který má nejen skvělé basketbalové dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Je to usměvavý člověk, který má rád srandu, rozumí si se všemi v kabině. Takže jediná rivalita je ta na tréninku a ta tam být musí,“ říká Palyza.
Samostatnou kapitolu napsal František Váňa střeleckým koncertem proti Kolínu, kdy proměnil devět trojek ze stejného počtu pokusů, patří k největším zážitkům dosavadního průběhu sezóny.
„Jak to jednou řekl Tracy McGrady, když dal těch 13 bodů za 33 sekund, že koš byl ten den velký jako stodola, tak mně to přišlo podobné,“ ohlédl se za dosud nejlepším zápasem kariéry Váňa. „Vůbec nejtěžší střela přišla na začátku druhé půlky, kdy jsem měl na kontě pět trojek. Jakmile padla i ta šestá, měl jsem jasno, že je to můj den,“ dodal mladý střelec.
Skvělé kousky fanouškům předvádí Thomas Dunans, jehož atraktivní koše patří k ozdobám téměř každého kola. Předvedl to také v rámci Utkání hvězd, kde ovládl soutěž ve smečování a byl nejužitečnějším hráčem zápasu Mazáků a Mladých pušek.

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments