Dobré odpoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nesmazatelným písmem se do historie základní části Kooperativa NBL zapsalo hned několik hráčů Olomoucka. Stanovili několik sezónních rekordů a ovládli statistiky v nejsledovanějších kategoriích.

Nejlepším střelcem celé soutěže je zatím kapitán týmu Lukáš Palyza. K týmu se díky reprezentačním povinnostem připojil až v závěru přípravy, přesto s novými spoluhráči našel rychle společnou řeč a je to vidět i ve statistikách. Hned za kapitánem regionálního výběru je Javonte Douglas. Ten pro změnu vévodí tabulce, která sleduje celkovou užitečnost hráčů v zápasech. A Palyza je hned za ním. Český reprezentant ale odmítá nějakou přehnanou rivalitu v týmu.
„To vůbec, naopak si dobře rozumíme a na hřišti se skvěle doplňujeme. Javonte je jedním z mála Američanů a vůbec cizinců za mou kariéru, který má nejen skvělé basketbalové dovednosti, ale i charakterové vlastnosti. Je to usměvavý člověk, který má rád srandu, rozumí si se všemi v kabině. Takže jediná rivalita je ta na tréninku a ta tam být musí,“ říká Palyza.
Samostatnou kapitolu napsal František Váňa střeleckým koncertem proti Kolínu, kdy proměnil devět trojek ze stejného počtu pokusů, patří k největším zážitkům dosavadního průběhu sezóny.
„Jak to jednou řekl Tracy McGrady, když dal těch 13 bodů za 33 sekund, že koš byl ten den velký jako stodola, tak mně to přišlo podobné,“ ohlédl se za dosud nejlepším zápasem kariéry Váňa. „Vůbec nejtěžší střela přišla na začátku druhé půlky, kdy jsem měl na kontě pět trojek. Jakmile padla i ta šestá, měl jsem jasno, že je to můj den,“ dodal mladý střelec.
Skvělé kousky fanouškům předvádí Thomas Dunans, jehož atraktivní koše patří k ozdobám téměř každého kola. Předvedl to také v rámci Utkání hvězd, kde ovládl soutěž ve smečování a byl nejužitečnějším hráčem zápasu Mazáků a Mladých pušek.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments