Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle papírových předpokladů dopadlo sobotní semifinále Českého poháru mezi BK Olomoucko a Nymburkem. Nejlepší domácí tým potvrdil svoji kvalitu a zvítězil 99:81, když klíčový náskok získal již během úvodní desetiminutovky. V dalším průběhu si náskok hlídal a přes sympatickou snahu hanáckých hráčů neměl větší problémy.

Olomoucko vstoupilo do utkání s odhodláním porvat se o finálovou účast, ale už první minuty ukázaly, jakým směrem se bude zápas ubírat. Hanákům se nedala upřít snaha, ale sami se sráželi vlastními chybami. V útoku páchali zbytečné ztráty a často lovili míč z pozic, ze kterých se prostě nedalo zakončit, a úvodní čtvrtinu prohráli 17:34.
Nymburk stále držel vysoké tempo a nepolevoval ani pod dojmem vysokého náskoku. Ten se v poločase vyšplhal až na 20 bodů. Svěřencům trenéra Amiela se podařilo přibrzdit hlavní ofenzivní komando soupeře, když se prosazoval prakticky pouze Palyza. Douglas s Dunansem zaostávali za výkony, které je zdobí v Kooperativa NBL. Tomu odpovídal poločasový výsledek 35:55.
I když bylo o výsledku prakticky rozhodnuto a oba týmy hrály s vědomím zítřejšího těžkého utkání, tempo zápasu nepolevovalo. Oba trenéři prostřídali sestavy, aby zátěž rozložili mezi více hráčů. Olomoucko šetřilo své trumfy na nedělní střetnutí a zkusilo na Nymburk nasadit zónovou obranu s téměř českou sestavou na hřišti.
V nymburském dresu dostal šanci na delší časový úsek mladý Filip Novotný a nenaložil s ní rozhodně zle. Olomoucko svým výkonem donutilo trenéra Nymburka vzít si dvakrát oddechový čas. Ne že by snad po snížení náskoku pod dvacet bodů čtyři minuty před koncem měl strach o celkové vítězství, ale potřeboval svým borcům připomenout, že ještě není konec. I tak ale Nymburk neměl s dotažením zápasu do vítězného konce žádný problém a konečné sedmnáctibodové vítězství je favorita je realitou dění, co se na palubovce novojičínské haly odehrálo.

Oren AMIEL – ČEZ Basketball Nymburk:
„Ve chvíli, kdy jsme si víceméně zajistili vítězství, jsme dali šanci mladým hráčům a těm, kteří toho zase tolik nenahráli. Oba týmy hrály se sestavami, které pro ně nejsou zase tak běžné. V obraně pro nás bylo klíčové pokrýt Palyzu. Myslím, že jsme na něm odvedli opravdu dobrou práci. Má skvělou sezónu, hodně se zlepšil. Ubránit ho, to byl klíč k semifinálovému zápasu.“
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Nemyslím, že ten výsledek je velkým zklamáním. Nymburk byl favoritem a předvedl to, co všichni čekali. My jsme si sice přáli, abychom trochu víc zlobili, případně i vyhráli, ale první čtvrtina rozhodla, hlavně její druhá část, kdy Nymburk ujel na skoro dvacet bodů rozdílu, a s tím už se pak nedalo hrát. Hráči ale odvedli slušný výkon i po pauze a snažili se bavit diváky až do konce.“

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments