Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle papírových předpokladů dopadlo sobotní semifinále Českého poháru mezi BK Olomoucko a Nymburkem. Nejlepší domácí tým potvrdil svoji kvalitu a zvítězil 99:81, když klíčový náskok získal již během úvodní desetiminutovky. V dalším průběhu si náskok hlídal a přes sympatickou snahu hanáckých hráčů neměl větší problémy.

Olomoucko vstoupilo do utkání s odhodláním porvat se o finálovou účast, ale už první minuty ukázaly, jakým směrem se bude zápas ubírat. Hanákům se nedala upřít snaha, ale sami se sráželi vlastními chybami. V útoku páchali zbytečné ztráty a často lovili míč z pozic, ze kterých se prostě nedalo zakončit, a úvodní čtvrtinu prohráli 17:34.
Nymburk stále držel vysoké tempo a nepolevoval ani pod dojmem vysokého náskoku. Ten se v poločase vyšplhal až na 20 bodů. Svěřencům trenéra Amiela se podařilo přibrzdit hlavní ofenzivní komando soupeře, když se prosazoval prakticky pouze Palyza. Douglas s Dunansem zaostávali za výkony, které je zdobí v Kooperativa NBL. Tomu odpovídal poločasový výsledek 35:55.
I když bylo o výsledku prakticky rozhodnuto a oba týmy hrály s vědomím zítřejšího těžkého utkání, tempo zápasu nepolevovalo. Oba trenéři prostřídali sestavy, aby zátěž rozložili mezi více hráčů. Olomoucko šetřilo své trumfy na nedělní střetnutí a zkusilo na Nymburk nasadit zónovou obranu s téměř českou sestavou na hřišti.
V nymburském dresu dostal šanci na delší časový úsek mladý Filip Novotný a nenaložil s ní rozhodně zle. Olomoucko svým výkonem donutilo trenéra Nymburka vzít si dvakrát oddechový čas. Ne že by snad po snížení náskoku pod dvacet bodů čtyři minuty před koncem měl strach o celkové vítězství, ale potřeboval svým borcům připomenout, že ještě není konec. I tak ale Nymburk neměl s dotažením zápasu do vítězného konce žádný problém a konečné sedmnáctibodové vítězství je favorita je realitou dění, co se na palubovce novojičínské haly odehrálo.

Oren AMIEL – ČEZ Basketball Nymburk:
„Ve chvíli, kdy jsme si víceméně zajistili vítězství, jsme dali šanci mladým hráčům a těm, kteří toho zase tolik nenahráli. Oba týmy hrály se sestavami, které pro ně nejsou zase tak běžné. V obraně pro nás bylo klíčové pokrýt Palyzu. Myslím, že jsme na něm odvedli opravdu dobrou práci. Má skvělou sezónu, hodně se zlepšil. Ubránit ho, to byl klíč k semifinálovému zápasu.“
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Nemyslím, že ten výsledek je velkým zklamáním. Nymburk byl favoritem a předvedl to, co všichni čekali. My jsme si sice přáli, abychom trochu víc zlobili, případně i vyhráli, ale první čtvrtina rozhodla, hlavně její druhá část, kdy Nymburk ujel na skoro dvacet bodů rozdílu, a s tím už se pak nedalo hrát. Hráči ale odvedli slušný výkon i po pauze a snažili se bavit diváky až do konce.“

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments