Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úspěšný víkend prožili basketbalisté BK Olomoucko. V semifinále Českého poháru sice nestačili na Nymburk, druhé utkání o konečné pořadí však zvládli a radují se z prvního velkého úspěchu. První medaili získal nový klub ve své druhé sezóně, což není obvyklé.

„Pro nás je skvělé, že se už ve druhé sezóně poměřujeme s těmi nejlepšími celky. Chceme být ve čtyřce, kde se rozhoduje o medailích,“ prohlásil kapitán a reprezentační křídelník Lukáš Palyza.
Na cestě za úspěchem tým porazil soupeře z Kooperativa NBL. V osmifinále uspěl v Ostravě 84:79 a účast mezi nejlepšími si zajistil výhrou 86:79 nad Pardubicemi. Odvážnou hrou šel úspěchu naproti. „Chtěli jsme získat tuhle první medaili pro BK Olomoucko. A bude jich ještě víc," radoval se po poslední výhře trenér Predrag Benáček.
V loňském ročníku pohárové soutěže Olomoucko vypadlo už v osmifinále s Opavou, o necelý rok později má medaili. „Pro hráče je to odměna za předchozí práci. Od přípravy se dokázali hodně zlepšit a podávají kvalitní výkony. Třetí místo v Českém poháru není dílem náhody. Museli porazit kvalitní soupeře, aby na medaili dosáhli,“ ocenil přístup týmu předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko.
Radost basketbalisté udělali také fanouškům, kteří přijeli tým povzbudit přímo do Nového Jičína, kde se odehrál celý finálový turnaj. I jejich podpora dotlačila mladý klub k premiérovému velkému úspěchu. „Byli skvělí, v hale byli hodně slyšet. Povzbuzovali od první do poslední minuty a na našem umístnění mají velký podíl. Jsme rádi, že takové příznivce máme,“ děkoval fanouškům za podporu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments