Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úspěšný víkend prožili basketbalisté BK Olomoucko. V semifinále Českého poháru sice nestačili na Nymburk, druhé utkání o konečné pořadí však zvládli a radují se z prvního velkého úspěchu. První medaili získal nový klub ve své druhé sezóně, což není obvyklé.

„Pro nás je skvělé, že se už ve druhé sezóně poměřujeme s těmi nejlepšími celky. Chceme být ve čtyřce, kde se rozhoduje o medailích,“ prohlásil kapitán a reprezentační křídelník Lukáš Palyza.
Na cestě za úspěchem tým porazil soupeře z Kooperativa NBL. V osmifinále uspěl v Ostravě 84:79 a účast mezi nejlepšími si zajistil výhrou 86:79 nad Pardubicemi. Odvážnou hrou šel úspěchu naproti. „Chtěli jsme získat tuhle první medaili pro BK Olomoucko. A bude jich ještě víc," radoval se po poslední výhře trenér Predrag Benáček.
V loňském ročníku pohárové soutěže Olomoucko vypadlo už v osmifinále s Opavou, o necelý rok později má medaili. „Pro hráče je to odměna za předchozí práci. Od přípravy se dokázali hodně zlepšit a podávají kvalitní výkony. Třetí místo v Českém poháru není dílem náhody. Museli porazit kvalitní soupeře, aby na medaili dosáhli,“ ocenil přístup týmu předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko.
Radost basketbalisté udělali také fanouškům, kteří přijeli tým povzbudit přímo do Nového Jičína, kde se odehrál celý finálový turnaj. I jejich podpora dotlačila mladý klub k premiérovému velkému úspěchu. „Byli skvělí, v hale byli hodně slyšet. Povzbuzovali od první do poslední minuty a na našem umístnění mají velký podíl. Jsme rádi, že takové příznivce máme,“ děkoval fanouškům za podporu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments