Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.4.2019
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úspěšný víkend prožili basketbalisté BK Olomoucko. V semifinále Českého poháru sice nestačili na Nymburk, druhé utkání o konečné pořadí však zvládli a radují se z prvního velkého úspěchu. První medaili získal nový klub ve své druhé sezóně, což není obvyklé.

„Pro nás je skvělé, že se už ve druhé sezóně poměřujeme s těmi nejlepšími celky. Chceme být ve čtyřce, kde se rozhoduje o medailích,“ prohlásil kapitán a reprezentační křídelník Lukáš Palyza.
Na cestě za úspěchem tým porazil soupeře z Kooperativa NBL. V osmifinále uspěl v Ostravě 84:79 a účast mezi nejlepšími si zajistil výhrou 86:79 nad Pardubicemi. Odvážnou hrou šel úspěchu naproti. „Chtěli jsme získat tuhle první medaili pro BK Olomoucko. A bude jich ještě víc," radoval se po poslední výhře trenér Predrag Benáček.
V loňském ročníku pohárové soutěže Olomoucko vypadlo už v osmifinále s Opavou, o necelý rok později má medaili. „Pro hráče je to odměna za předchozí práci. Od přípravy se dokázali hodně zlepšit a podávají kvalitní výkony. Třetí místo v Českém poháru není dílem náhody. Museli porazit kvalitní soupeře, aby na medaili dosáhli,“ ocenil přístup týmu předseda spolku BK Olomoucko Dušan Tomajko.
Radost basketbalisté udělali také fanouškům, kteří přijeli tým povzbudit přímo do Nového Jičína, kde se odehrál celý finálový turnaj. I jejich podpora dotlačila mladý klub k premiérovému velkému úspěchu. „Byli skvělí, v hale byli hodně slyšet. Povzbuzovali od první do poslední minuty a na našem umístnění mají velký podíl. Jsme rádi, že takové příznivce máme,“ děkoval fanouškům za podporu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments