Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta

Pouze v devíti hráčích nastoupili basketbalisté BK Olomoucko v úterním podvečeru do přípravného utkání proti Královským sokolům. Hosté z Hradce Králové dorazili téměř kompletní a druhý poločas dokonce o dva body vyhráli. S konečným výsledkem 93:79 byli přesto spokojenější domácí basketbalisté.

Od začátku se hrálo v tréninkovém tempu a obrany nebyly příliš důsledné. Využíval toho především Pelko, který během prvního střídání zaznamenal devět bodů za čtyři minuty. Domácí sestavě pomohl k vedení 14:7, které Olomoucko navýšilo až na 19:9. Basketbalisté Hradce se dokázali přiblížit až na 23:21 v průběhu deváté minuty, závěrečný signál ovšem po trojce Klepače přinesl skóre 28:21 po první periodě.
O chvíli později domácí sokolům opět odskočili a v 15. minutě to bylo 35:25. Rozdíl ve skóre se od té doby na několik minut prakticky nepohnul. O razantní směnu se v závěru poločasu postaral Váňa, který dal osm bodů v řadě, zatímco hostující tým nedokázal proměnit ani jednu ze čtyř střel. Díky tomu Hanáci v poločase vedli 49:33 a mohli si zaslouženě užít přestávku po druhé čtvrtině.
Poklidné tempo se přeneslo i do druhého poločasu. Ve 23. minutě to bylo poprvé o dvacet – 58:38. Domácí sice nasbírali docela vysoký počet osobních chyb, přesto svůj náskok drželi bez větších problémů, než přišla poslední minuta. V ní Hradec Králové zaznamenal rychlých pět bodů, po kterých upravil na 74:59.
V průběhu závěrečné desetiminutovky se několikrát hradečtí hráči bodově přiblížili, jejich maximem bylo stažení skóre na 77:87 necelé čtyři minuty před koncem. Proti pestřeji hrajícím Hanákům, kteří měli ve svém středu hned šest dvouciferných střelců, to však nestačilo.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„V takových zápasech nejsou výsledky důležité. Jde především o zachování herního rytmu v poměrně dlouhé přestávce. Současně slouží k tomu, aby tým měl možnost vyzkoušet si varianty herních situací v pomalejším tempu. Z tohoto pohledu střetnutí svůj účel splnilo, přestože jsme nebyli kompletní. Pozitivem je také to, že se nikdo nezranil, což se někdy v takovém zápase stane.“

Lubomír PETERKA – Královští sokoli Hradec Králové:
„Do skupiny A2 jsme vstoupili dobře, dvakrát jsme vyhráli a výrazně snížili ztrátu na týmy, které jsou v tabulce před námi. Potřebujeme tuto formu udržet i během reprezentační pauzy. Z tohoto důvodu jsem zápas proti silnému celku Olomoucka přivítal. Nasazení na obou stranách bylo menší než v mistrovských duelech, přesto mě kluci potěšili, protože sehráli docela vyrovnanou partii.“