Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pouze v devíti hráčích nastoupili basketbalisté BK Olomoucko v úterním podvečeru do přípravného utkání proti Královským sokolům. Hosté z Hradce Králové dorazili téměř kompletní a druhý poločas dokonce o dva body vyhráli. S konečným výsledkem 93:79 byli přesto spokojenější domácí basketbalisté.

Od začátku se hrálo v tréninkovém tempu a obrany nebyly příliš důsledné. Využíval toho především Pelko, který během prvního střídání zaznamenal devět bodů za čtyři minuty. Domácí sestavě pomohl k vedení 14:7, které Olomoucko navýšilo až na 19:9. Basketbalisté Hradce se dokázali přiblížit až na 23:21 v průběhu deváté minuty, závěrečný signál ovšem po trojce Klepače přinesl skóre 28:21 po první periodě.
O chvíli později domácí sokolům opět odskočili a v 15. minutě to bylo 35:25. Rozdíl ve skóre se od té doby na několik minut prakticky nepohnul. O razantní směnu se v závěru poločasu postaral Váňa, který dal osm bodů v řadě, zatímco hostující tým nedokázal proměnit ani jednu ze čtyř střel. Díky tomu Hanáci v poločase vedli 49:33 a mohli si zaslouženě užít přestávku po druhé čtvrtině.
Poklidné tempo se přeneslo i do druhého poločasu. Ve 23. minutě to bylo poprvé o dvacet – 58:38. Domácí sice nasbírali docela vysoký počet osobních chyb, přesto svůj náskok drželi bez větších problémů, než přišla poslední minuta. V ní Hradec Králové zaznamenal rychlých pět bodů, po kterých upravil na 74:59.
V průběhu závěrečné desetiminutovky se několikrát hradečtí hráči bodově přiblížili, jejich maximem bylo stažení skóre na 77:87 necelé čtyři minuty před koncem. Proti pestřeji hrajícím Hanákům, kteří měli ve svém středu hned šest dvouciferných střelců, to však nestačilo.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„V takových zápasech nejsou výsledky důležité. Jde především o zachování herního rytmu v poměrně dlouhé přestávce. Současně slouží k tomu, aby tým měl možnost vyzkoušet si varianty herních situací v pomalejším tempu. Z tohoto pohledu střetnutí svůj účel splnilo, přestože jsme nebyli kompletní. Pozitivem je také to, že se nikdo nezranil, což se někdy v takovém zápase stane.“

Lubomír PETERKA – Královští sokoli Hradec Králové:
„Do skupiny A2 jsme vstoupili dobře, dvakrát jsme vyhráli a výrazně snížili ztrátu na týmy, které jsou v tabulce před námi. Potřebujeme tuto formu udržet i během reprezentační pauzy. Z tohoto důvodu jsem zápas proti silnému celku Olomoucka přivítal. Nasazení na obou stranách bylo menší než v mistrovských duelech, přesto mě kluci potěšili, protože sehráli docela vyrovnanou partii.“

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments