Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pouze v devíti hráčích nastoupili basketbalisté BK Olomoucko v úterním podvečeru do přípravného utkání proti Královským sokolům. Hosté z Hradce Králové dorazili téměř kompletní a druhý poločas dokonce o dva body vyhráli. S konečným výsledkem 93:79 byli přesto spokojenější domácí basketbalisté.

Od začátku se hrálo v tréninkovém tempu a obrany nebyly příliš důsledné. Využíval toho především Pelko, který během prvního střídání zaznamenal devět bodů za čtyři minuty. Domácí sestavě pomohl k vedení 14:7, které Olomoucko navýšilo až na 19:9. Basketbalisté Hradce se dokázali přiblížit až na 23:21 v průběhu deváté minuty, závěrečný signál ovšem po trojce Klepače přinesl skóre 28:21 po první periodě.
O chvíli později domácí sokolům opět odskočili a v 15. minutě to bylo 35:25. Rozdíl ve skóre se od té doby na několik minut prakticky nepohnul. O razantní směnu se v závěru poločasu postaral Váňa, který dal osm bodů v řadě, zatímco hostující tým nedokázal proměnit ani jednu ze čtyř střel. Díky tomu Hanáci v poločase vedli 49:33 a mohli si zaslouženě užít přestávku po druhé čtvrtině.
Poklidné tempo se přeneslo i do druhého poločasu. Ve 23. minutě to bylo poprvé o dvacet – 58:38. Domácí sice nasbírali docela vysoký počet osobních chyb, přesto svůj náskok drželi bez větších problémů, než přišla poslední minuta. V ní Hradec Králové zaznamenal rychlých pět bodů, po kterých upravil na 74:59.
V průběhu závěrečné desetiminutovky se několikrát hradečtí hráči bodově přiblížili, jejich maximem bylo stažení skóre na 77:87 necelé čtyři minuty před koncem. Proti pestřeji hrajícím Hanákům, kteří měli ve svém středu hned šest dvouciferných střelců, to však nestačilo.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„V takových zápasech nejsou výsledky důležité. Jde především o zachování herního rytmu v poměrně dlouhé přestávce. Současně slouží k tomu, aby tým měl možnost vyzkoušet si varianty herních situací v pomalejším tempu. Z tohoto pohledu střetnutí svůj účel splnilo, přestože jsme nebyli kompletní. Pozitivem je také to, že se nikdo nezranil, což se někdy v takovém zápase stane.“

Lubomír PETERKA – Královští sokoli Hradec Králové:
„Do skupiny A2 jsme vstoupili dobře, dvakrát jsme vyhráli a výrazně snížili ztrátu na týmy, které jsou v tabulce před námi. Potřebujeme tuto formu udržet i během reprezentační pauzy. Z tohoto důvodu jsem zápas proti silnému celku Olomoucka přivítal. Nasazení na obou stranách bylo menší než v mistrovských duelech, přesto mě kluci potěšili, protože sehráli docela vyrovnanou partii.“

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments