Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pouze v devíti hráčích nastoupili basketbalisté BK Olomoucko v úterním podvečeru do přípravného utkání proti Královským sokolům. Hosté z Hradce Králové dorazili téměř kompletní a druhý poločas dokonce o dva body vyhráli. S konečným výsledkem 93:79 byli přesto spokojenější domácí basketbalisté.

Od začátku se hrálo v tréninkovém tempu a obrany nebyly příliš důsledné. Využíval toho především Pelko, který během prvního střídání zaznamenal devět bodů za čtyři minuty. Domácí sestavě pomohl k vedení 14:7, které Olomoucko navýšilo až na 19:9. Basketbalisté Hradce se dokázali přiblížit až na 23:21 v průběhu deváté minuty, závěrečný signál ovšem po trojce Klepače přinesl skóre 28:21 po první periodě.
O chvíli později domácí sokolům opět odskočili a v 15. minutě to bylo 35:25. Rozdíl ve skóre se od té doby na několik minut prakticky nepohnul. O razantní směnu se v závěru poločasu postaral Váňa, který dal osm bodů v řadě, zatímco hostující tým nedokázal proměnit ani jednu ze čtyř střel. Díky tomu Hanáci v poločase vedli 49:33 a mohli si zaslouženě užít přestávku po druhé čtvrtině.
Poklidné tempo se přeneslo i do druhého poločasu. Ve 23. minutě to bylo poprvé o dvacet – 58:38. Domácí sice nasbírali docela vysoký počet osobních chyb, přesto svůj náskok drželi bez větších problémů, než přišla poslední minuta. V ní Hradec Králové zaznamenal rychlých pět bodů, po kterých upravil na 74:59.
V průběhu závěrečné desetiminutovky se několikrát hradečtí hráči bodově přiblížili, jejich maximem bylo stažení skóre na 77:87 necelé čtyři minuty před koncem. Proti pestřeji hrajícím Hanákům, kteří měli ve svém středu hned šest dvouciferných střelců, to však nestačilo.

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„V takových zápasech nejsou výsledky důležité. Jde především o zachování herního rytmu v poměrně dlouhé přestávce. Současně slouží k tomu, aby tým měl možnost vyzkoušet si varianty herních situací v pomalejším tempu. Z tohoto pohledu střetnutí svůj účel splnilo, přestože jsme nebyli kompletní. Pozitivem je také to, že se nikdo nezranil, což se někdy v takovém zápase stane.“

Lubomír PETERKA – Královští sokoli Hradec Králové:
„Do skupiny A2 jsme vstoupili dobře, dvakrát jsme vyhráli a výrazně snížili ztrátu na týmy, které jsou v tabulce před námi. Potřebujeme tuto formu udržet i během reprezentační pauzy. Z tohoto důvodu jsem zápas proti silnému celku Olomoucka přivítal. Nasazení na obou stranách bylo menší než v mistrovských duelech, přesto mě kluci potěšili, protože sehráli docela vyrovnanou partii.“

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments