Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po reprezentační přestávce se opět rozběhne nejvyšší ligová soutěž a basketbalisté BK Olomoucko budou mít v rámci 3. kola nadstavbové skupiny A1 výhodu domácího prostředí. Platí to ovšem pouze částečně, protože Nymburk přivítají 2. března od 18:00 hodin na palubovce olomoucké Čajkarény.

„Jsme reprezentantem celého regionu. Stejně jako v minulé sezóně chceme ukázat špičkový basketbal také v Olomouci, která je centrem našeho kraje. Myslím, že půjde o špičkový zážitek a věřím, že tribuny budou plné,“ přeje si šéf klubu Dušan Tomajko. „Pozvali jsme mladé basketbalistky z okolních měst. Půjde o kvalitní propagaci našeho sportu, do zápasů zasáhne hned sedm hráčů, kteří v posledních reprezentačních zápasech oblékli dres národního týmu,“ dodal Tomajko.
Úřadující český šampion v domácích soutěžích v průběhu sezóny neprohrál ani jedno utkání. Vyhrál Český pohár a v lize zatím uspěl ve všech dvaadvaceti zápasech. Bude proto jednoznačným favoritem střetnutí. „Tým, který chce s Nymburkem uspět, musí podat bezchybný výkon od první do poslední minuty. Moc dobře to víme. Naposledy jsme to zažili v pohárovém semifinále. V první čtvrtině se nám nepodařilo podat odpovídající výkon a bylo po zápase. Z pohledu konečného výsledku bylo jedno, že další tři čtvrtiny byly bodově naprosto vyrovnané,“ říká před duelem kouč BK Olomoucko Predrag Benáček.
V Čajkaréně basketbalisté v minulé sezóně odehráli dva zápasy. S Pardubicemi prohráli 81:84 a Nymburku podlehli 79:90. Olomoucká hala tak čeká na premiérové vítězství domácího týmu. „Jednou to přijít musí... Pokusíme se o to hned v prvním zápase. Pokud to nevyjde, budeme mít v nadstavbové části ještě jednu příležitost, protože šestého dubna se do Čajkarény vrátíme zápasem proti Brnu,“ poznamenal sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments