Dobré ráno, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Oficiální charitativní projekt českého basketbalu s názvem „Bez faulů“ vygeneroval při novém formátu celé akce více než 212 000 korun, což je skvělý výsledek a výrazně k tomu přispěli hráči BK Olomoucko.

Pojišťovna Kooperativa totiž přispívala v průběhu celého charitativního období a při Kooperativa NBL All-Star Game v rámci statistiky Kooperativa Faktor pětistovkou za smeč a tisícikorunou za alley-oop a v těchto činnostech se basketbalisté hanáckého celku činili. Pojišťovna Kooperativa přispěla během charitativního období nejvíce za utkání Olomoucko – Svitavy, které nabídlo sedm smečí a tři alley-oopy, takže příspěvek činil 6 500 korun. Na druhém místě je duel Nymburk – Děčín se 4 500 korunami a o třetí místo se dělí se 4 000 korunami zápasy Opavy s Olomouckem a Děčína s Olomouckem.
„Máme šikovné hráče, kteří mají cit pro přihrávku a současně jsou atleticky dobře disponovaní. Takové akce se líbí fanouškům, a pokud se z nich získají i peníze na dobrou věc, je to jedině dobře,“ pochválil své hráče sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.
Projekt v letošní sezóně pomáhal osmiletému Kryštofovi získat sportovní protézu, čtrnáctiletému Jakubovi, který je po onkologickém onemocnění míchy, pořídit si ortopedický dětský vozík a dvacetileté Vendy přispěl na handbike. Do projektu se zapojili hráči a kluby Kooperativa NBL, Asociace ligových klubů, Česká basketbalová federace, Česká televize a díky dárcovským SMS pomáhali i basketbaloví fanoušci.
„Věřím, že vybraná částka pomůže zlepšit život těm, kteří měli méně štěstí než většina z nás. To byl náš hlavní cíl. Těším se, že za rok budeme v projektu s našimi partnery opět pokračovat,“ uvedl předseda Asociace ligových klubů a člen Výboru ČBF Tomáš Kotrč.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments