Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta

Kromě zraněného Jana Močnika dostali v přípravném utkání proti Ostravě volno také Marek Sehnal, Jiří Dedek nebo Thomas Dunans. Nominovaná devítka BK Olomoucko ale v úterním podvečeru předvedla svižný výkon především v prvním poločase a výhrou 90:85 si zpestřila konec ligové přestávky.

Do sestavy se po splnění reprezentačních povinností vrátil kapitán Lukáš Palyza, po návratu ze Spojených států nastoupil také Javonte Douglas. Zpočátku to však táhnul Hanáci především Jure Pelko. Trefoval své střely, přihrával a s jeho pomocí domácí získali už v první čtvrtině dvouciferné vedení. Poslední koš současně s klaksonem proměnil Norwa a upravil na 22:10.
Ve druhé čtvrtině utkání připomínalo chvílemi exhibici. O smečované koše se staral Douglas po přihrávkách Pelka. Oba hráči nabídli v 15. minutě velkou lahůdku. Pelko narazil míč o desku a jeho pobídku pivot využil košem na 34:14. Ostravě se příliš nedařilo. Až ke konci poločasu se při zakončení dokázala více prosadit. Přesto po dvaceti minutách Olomoucko vedlo 49:35.
Do třetí čtvrtiny ovšem domácí nastoupili lehkovážněji a Nová huť začala snižovat. Ve 25. minutě se přiblížila dokonce na rozdíl šesti bodů (56:49). Další ofenzivu soupeře žluto-modří zastavili po přesných střelách z dálky, a i když je trápil především Stanojevič, vedli deset minut před koncem 70:59.
Ještě ve 33. minutě se zdálo, že utkání může nabídnout zajímavou zápletku, když ostravský Boggs upravil na 75:65. V tu chvíli se však připomenuli domácí lídři. Douglas proměnil koš s faulem, Palyza trefil dlouhou trojku a Douglas přidal navrch ještě jednu smeč. Za stavu 83:65 bylo během chvilky rozhodnuto, přestože Nová huť v závěru dotahovala zásluhou Nábělka.

HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Na to, že šlo o přípravný duel, šlo o docela ostré utkání. Hodně faulů, některé zákroky byly tvrdé. Ale na druhou stranu právě takové zápasy tým potřebuje. V mistrovském střetnutí se hraje agresivně, fyzicky. Některé situace nám vyšly, jiné ne, ale v tomto případě to nebylo rozhodující. Máme možnost si nedostatky znovu prohlédnout. Upozorníme hráče, aby se příště neopakovaly.“
Dušan MEDVECKÝ – NH Ostrava:
„Hlavně v prvním poločase jsem uvažoval, proč jsme vůbec jezdili... Nebylo to z naší strany povedené utkání. Chtěli jsme si vyzkoušet některé herní systémy, hráči se ale nepohybovali, jak měli. Byl to chaos a naše hra se zlepšila až po pauze. Domácí zvolnili tempo příliš brzdy, proto jsme se bodově dotáhli, když ovšem ucítili nebezpečí, dokázali přidat a výsledek si pohlídali.“