Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kromě zraněného Jana Močnika dostali v přípravném utkání proti Ostravě volno také Marek Sehnal, Jiří Dedek nebo Thomas Dunans. Nominovaná devítka BK Olomoucko ale v úterním podvečeru předvedla svižný výkon především v prvním poločase a výhrou 90:85 si zpestřila konec ligové přestávky.

Do sestavy se po splnění reprezentačních povinností vrátil kapitán Lukáš Palyza, po návratu ze Spojených států nastoupil také Javonte Douglas. Zpočátku to však táhnul Hanáci především Jure Pelko. Trefoval své střely, přihrával a s jeho pomocí domácí získali už v první čtvrtině dvouciferné vedení. Poslední koš současně s klaksonem proměnil Norwa a upravil na 22:10.
Ve druhé čtvrtině utkání připomínalo chvílemi exhibici. O smečované koše se staral Douglas po přihrávkách Pelka. Oba hráči nabídli v 15. minutě velkou lahůdku. Pelko narazil míč o desku a jeho pobídku pivot využil košem na 34:14. Ostravě se příliš nedařilo. Až ke konci poločasu se při zakončení dokázala více prosadit. Přesto po dvaceti minutách Olomoucko vedlo 49:35.
Do třetí čtvrtiny ovšem domácí nastoupili lehkovážněji a Nová huť začala snižovat. Ve 25. minutě se přiblížila dokonce na rozdíl šesti bodů (56:49). Další ofenzivu soupeře žluto-modří zastavili po přesných střelách z dálky, a i když je trápil především Stanojevič, vedli deset minut před koncem 70:59.
Ještě ve 33. minutě se zdálo, že utkání může nabídnout zajímavou zápletku, když ostravský Boggs upravil na 75:65. V tu chvíli se však připomenuli domácí lídři. Douglas proměnil koš s faulem, Palyza trefil dlouhou trojku a Douglas přidal navrch ještě jednu smeč. Za stavu 83:65 bylo během chvilky rozhodnuto, přestože Nová huť v závěru dotahovala zásluhou Nábělka.

HLASY TRENÉRŮ
Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Na to, že šlo o přípravný duel, šlo o docela ostré utkání. Hodně faulů, některé zákroky byly tvrdé. Ale na druhou stranu právě takové zápasy tým potřebuje. V mistrovském střetnutí se hraje agresivně, fyzicky. Některé situace nám vyšly, jiné ne, ale v tomto případě to nebylo rozhodující. Máme možnost si nedostatky znovu prohlédnout. Upozorníme hráče, aby se příště neopakovaly.“
Dušan MEDVECKÝ – NH Ostrava:
„Hlavně v prvním poločase jsem uvažoval, proč jsme vůbec jezdili... Nebylo to z naší strany povedené utkání. Chtěli jsme si vyzkoušet některé herní systémy, hráči se ale nepohybovali, jak měli. Byl to chaos a naše hra se zlepšila až po pauze. Domácí zvolnili tempo příliš brzdy, proto jsme se bodově dotáhli, když ovšem ucítili nebezpečí, dokázali přidat a výsledek si pohlídali.“

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments